Obouvání dítěte s přeloženými malíčky. Je pro něj vhodnější chodit na boso nebo v botičkách?

Zodpovězené
14. kvě 2019

Dobrý den.

Jak obouvat dítě, které se narodilo s vývojovou vadou - přeložené malíčky? Je lepší chůze naboso (alespoň) doma nebo raději v obuvi, papučkách?
Jaké typy botiček jsou vhodné a které naopak naprosto nevhodné?
Jakou obuv volit do Sokola (cvičení pro děti), do dětského neprofesionálního aerobicu a tanečků? Děti mají mít plátěné tenisky, na tanečky baletní piškoty - jsou tyto botičky pro dítě s přeloženými malíčky vhodné? Nebo čím je nahradit?
Lze nosit sněhule a gumáky nebo se jim zcela vyhnout?
A do budoucna - lze nosit střevíčky na podpatku? Případně na jak vysokém?

Dobrý den,

v případě vývojových vad si netroufám radit, obraťte se spíše na fyzioterapeuta nebo ortopeda, nejlépe nakloněnému barefoot.
Jen pár poznámek: (po konzultaci s fyzio) bych volila botu, kde bude mít dostatečný prostor pro prsty, tedy dostatečně širokou a se správným tvarem špičky. Ne špičatou/úzkou, kde budou prsty ještě víc utlačované. Tipy na barefoot boty na cvičení najdete u mě na blogu (štítek Cvičení).
Podpatek je nevhodný i pro zdravou nohu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot