Valgozita pat, je s věkem zlepšení?

bohuli
29. bře 2015

Malá má valgózní paty, pediatrička nechce řešit, ortopedi doporučují vložky( které mám pocit moc nepomáhají - většina mamin to bohužel potvrzuje), fyzioterapeutka doporučuje ortézy, se kterými tu není moc zkušenost, někdo doporučuje pevnou kotníkovou obuv, jiní zase chůzi naboso a cvičení a teď babo raď. Sháním někoho, kdo to řeší u svého dítěte, zajímá mne jak a jestli je s věkem zlepšení nebo zhoršení nebo setrvalý stav. Malé jsou teď 3 roky.

bohuli
autor
29. bře 2015

Ješte přikládám foto aktuálního stavu.

drakenn
29. bře 2015

Plochou nohu a jiné věci řešíme v rámci kraniální osteopatie a Dornovou metodou.. velmi úspěšně.. Já sama doporučuji. Řešili jsme i vbočené palce u dospělých, křivé nohy do x - a také byly výsledky

blanka.k
29. bře 2015

@bohuli Ahoj, řeším to od mimina u syna (mám dobrou kamarádku fyzioterapeutku) - do 3let nosil kotničkovou obuv, loni k tomu dostal vložky, kamarádka doporučila nějaké cvičení (má i ploché nohy). Zatím zlepšení nevidím, takže nám nabídla "tejpování", že na měsíc mu nohu zatejpuje a uvidíme, jak to bude snášet. Jinak pediatr to taky neřešil..na ortoedii jsem šla sama. Před týdnem jsem byli poprvé na logopedii , že "šišle" (bude mít 5) a on mu jde i jazyk "šejdrem".... jak prostě má vadné držení těla, že se to promítá i do toho mluvení, tak musí posilovat jazyk 😀 Zítra zkusím vyfotit toho mého. Jinak mě ta fyzio "utěšila"., že prý ať se neděsím, že min.50% dětí by po jejím vyšetření dopadlo hůř (fakt ho prohlížela asi 20min., měřila tělo krejč.metrem a psala si míry, odchylky atd.) - většina mamin šmatlání dítěte neřeší....ono ho to nebolí.... zatím 😅

olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bohuli
autor
29. bře 2015

@olusenka děkuji za reakci, já teprve hledám, jaké jsou alternativy, popravdě v úspěch vložek moc nevěřím, ptala jsem se na toto téma už ve svém blogu, psaly mi tam maminky, co jejich děti nosí vložky už 3 roky a nevidí efekt :( I fyzioterapeutka mi řekla, že to nic neřeší, dá se vložka - noze se uleví, sice nebolí, ale nijak to nohu nedonutí pracovat, vložka se vyndá a noha se zas zbortí :(

olusenka
Autor odpověď smazal
Zobraz
drakenn
29. bře 2015

Nechci být vlezlá, ale není na škodu si najít v místě bydliště dobrého terapeuta Dornovy metody.. je i přímo seznam na stránkách Dorna o doporučených terapetech.. ti ví, co způsobuje plochou nohu a jak to řešit..

bohuli
autor
30. bře 2015

@drakenn Vy s tím máte osobní zkušenost? V čem ta metoda spočívá a co konkrétně se u valgózních pat dělá? Po dnešní konzultaci máme přehodnocení diagnózy, malá nemá plochou nohu, jen ty valgózní paty. Klenbu má na svůj věk až nadměrně vyvinutou, prý....

drakenn
31. bře 2015

Ano, mám s tím osobní zkušenost. Kraniální osteopatie je jemná rehabilitační metoda pracující s měkkými tkáněmi, vazy, i kostmi - v souvislosti s nohou. Vše bezbolestné.. Dornova metoda na základě diagnostiky manuálně napravuje postavení kyčlí, kolen a hlezna a tím řeší problémy s plochými nohami či vbočenými patami. Naučíte se i hlídat nesprávné pohybové návyky dítěte

drakenn
31. bře 2015

Jéé, já zmínila i kraniální osteopatii. To není na škodu 😀

maminaaaaa
16. pro 2016

Operace nic nevyřeší! Do budoucna to bude ještě horší. Dcera měla křivé prsty a paty dovnitř, koupila jsem jí Hanákovy stélky a nožičky má krásné. Ve školce má sandálky od Hanáka a doma nosí jenom stélky. Chce to trpělivost a nosit opravdu pořáááád. stelkyhanak.cz. jsou tam fotky, vše je tam vysvětleno a dává to logiku!!! Po porodu mi klesla klenba a každé šlápnutí mě bolelo, tak jsem si koupila stélky i já 🙂