Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Papučky. Jaké pořídit?

Zodpovězené
Dětské botyBatole (1-3 roky)Péče o batole
11. led 2020

Dobrý den,

mám dotaz ohledně nejvhodnějších papuček pro dítě - 2 roky.

Jaké pořídit?

Já kupuji celou dobu capáčky, protože všude čtu, jak má být noha v tom, co se nejvíc podobá ponožce, což kožený capáček vlastně splňuje (se domnívám). Pak jsem se dočetla, že má být zase zpevněná pata, aby se dobře noha vyvíjela a teď jsem z toho docela vedle, protože capáčky se vyrábí až do 4 let) a mám strach, zda jsem neúmyslně nepoškodila vývoj nožky.
Na druhou stranu, takové Barefoot botky jsou vlastně podrážka a plátěný zbytek botky, což mi teda nepřipadá jako nějak zpevněný opatek (myslím se tomu tak říká). Tak mě zajímá pohled nezaujatého člověka a odborníka, který nechce jen vydělat, jak to tak v obchodech bývá. Já jsem si myslela, že capáček je svým způsobem Barefooot a o Barefoot jsem zas slyšela, jak je to to nejlepší, co může mít dítě na nohou.

Děkuji

Dobrý den,

já jsem pro-barefoot, podle mě zejména začínající chodec má mít možnost nechat nožku pracovat, aby posílila sama, ne byla nějak uměle podpořena. Jsem si ale jistá, že narazíte i na opačný názor - na internetu najdete články z obou skupin, doporučuji je vyhledat a udělat si názor sama. Nejsem ale ani fyzioterapeut, ani lékař, pro ujištění se obraťte třeba na fyzioterapeuta, i když i mezi nimi jistě narazíte na různé názory.
Capáčky jsou barefoot (jen pozor na dobrý tvar špičky, ne všechny je mají), a dělají se i v dospěláckých velikostech 🙂 Zpevněný opatek má smysl v některých případech, ale v bf botech není nikdy pevný, tvrdý. Za mě je capáček ideální přezůvka, pokud jsou přezůvky nutné a nemůže být naboso.


Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot