Plochá noha u dětí a barefoot obuv. Může dítěti pomoci barefoot na plochonoží?

Zodpovězené
5. bře 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, jakou zvolit obuv pro syna (čerstvých 5 let), který ná širokou plochou nohu a úzký kotník, levá noha vybočuje dovnitř? Koukám po barefoot obuvi, ale nevím, zda mu to neuškodí. Vložkám do bot bych se chtěla vyhnout a řešit to jinou cestou.

Děkuji

Dobrý den,

žádná bota sama o sobě problém s valgozitou ani plochou nohou nevyřeší, to samé podle mě platí i pro vložky do bot.

Příčina vybočených kotníků bývá často někde výš, třeba v oslabených břišních svalech. Doporučuji tedy návštěvu fyzioterapeuta, který dítě prohlédne celé a doporučí vhodné cvičení. A k němu třeba i barefoot obuv, zejména pokud má širokou nohu, je pravděpodobné, že mu běžná obuv bude příliš úzká.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot