Ploché nohy u 3leté dcery. Jaké zimní boty mi doporučíte?

Zodpovězené
1. lis 2019

Dobrý den,

dnes mi dětská lékařka sdělila, že má dcera (3 roky) ploché nohy.
Na jaké boty bych se měla zaměřit při výběru teď, konkrétně zimních bot?

Slyšela jsem, že na ploché nohy jsou vhodné Barefoot boty. Doktorce jsem řekla, že děti chodí doma víceméně úplně na boso, a tak mi bylo doporučeno koupit na doma papuče.

Jaký na to máte názor Vy? Já jsem si myslela, že je dobře, když běhají na boso.

Děkuji za odpověď.

Lucie

Dobrý den,

ani barefoot obuv není samospásná, doporučuji návštěvu fyzioterapeuta, který prohlédne dítě celé a doporučí vhodné cviky. Noha zřejmě nebude plochá, ale plochovbočená, potřebuje posílit a k tomu je potřeba dát jí možnost - chůzí naboso, obuví, která nebude omezovat, cvičením. I v domácím prostředí se dá vytvořit rozmanitý povrch, kde se noha nebude "nudit" a bude pracovat.
Při výběru bot dbejte na správný (anatomický) tvar špičky, dostatečný nadměrek do délky i do šířky, bota musí sedět v kotníku a v nártu, bez podpatku.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot