První botky. Jaké zvolit?

Zodpovězené
22. čer 2021

Dobrý večer,

syn již měsíc a půl chodí. Chůzi již nestřídá s lezením. Chci pro něj tu nejlepší botku, avšak názory se tak strašně liší, že vlastně nevím, jaké botičky pořídit. Pediatr řekne pevnou obuv s uzavřenou špičkou a pevnou patou. Fyzioterapeutka řekne, že postačí capáčky, v dětské obuvi nám doporučí sandálky značky Fare. Přes léto bude víceméně po trávníku bos a botky potřebujeme spíše na tvrdý povrch jako jsou chodníky apod.

Jsem tedy trošku v rozpacích, jakou botičku zvolit a prosím Vás o radu 🍀.

Děkuji za Váš čas.

Zdravím Vás,

rozhodnutí, jestli jít cestou barefoot, nebo pevné obuvi, je na Vás - já jsem (pokud není vůči bf obuvi kontraindikace z nějakého zdravotního důvodu) za první možnost, měkkou dobře sednoucí botu, s dobrým nadměrkem do délky i do šířky, která nohu nijak neomezuje a dovolí jí pracovat, aby posílila. Umožní jí vnímat terén a reagovat na něj. Nejdůležitější je správný tvar špičky, aby nebyly utlačovány prsty, bota musí být bez podpatku, aby se nekazil stereotyp chůze.

Na léto stačí jen capáčky, nebo třeba Bobux Xplorer - pro případy, kdy není možné být bosky. Bota by podle mého názoru měla fungovat jen jako ochrana nohy, ne jako vnější podpora, která za ni pracuje.

Pěkný ebook o nohách včetně výběru vhodné první obuvi najdete třeba na https://luciekinclova.cz/o-detskych-nozickach/.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot