První krůčky. Jaké pořídit botky?

emamir
6. zář 2021

Přeji hezký večer,🙋🏼‍♀️
nevím si rady ohledně prvních botů pro syna. Syn má necelých 9. měsíců, začíná se stavět kolem nábytku, dělá první krůčky..., ráda bych mu pořídila nějaké botky/capáčky (na doma i na ven), avšak nabídka je široká a já si nejsem jistá správným výběrem. 🤯

Načteno mám toho spoustu, už nějaký ten obrázek mám, ale byla bych ráda za jakékoliv tipy - vlastní zkušenosti.

Předem velké DÍKY

👟🥾👞

pipi_puncocha
6. zář 2021

Za mě jsou super capáčky, měli jsme BaBice, syn je listopadový, taky jsme kupovali tak v září první.

jjasmina
6. zář 2021

@emamir my měli capacky Afelo nicméně doma nejlépe v ponožka h nebo naboso. Jinak malá obchazela od 8 měsíců a začala chodit v 15mes

areh
6. zář 2021

@emamir máme kožené capáčky. Oba kluci se mi postavili v 7 m, ale sami chodili v roce. Začali jsme koženými capáčky. Na chladnější dny se mi líbí i vysoké softshellové, ty jsme ale nepotřebovali. Až sami chodili, tak teprve první botky (měli jsme D.D.Step)

rejalin
6. zář 2021

Já bych s tím zas tak nespěchala, chodit ještě nějaký čas nemusí a mezitím mu povyroste noha..
Jinak na doma bych dala protiskluzové ponožky. Já mám pak na podzim a zimu pro syna softshellové boty Jožánek (už jsme zkoušeli, jsou super - drží hezky i při lezení, nepromokavé..jsou spíš jen na takové to chození občas, což mě zatím vyhovuje). Jinak ještě si holky chválili takové ty ponozkoboty Attipas (snad to píšu správně). 🙂

zelenaesmolda
6. zář 2021

@emamir
na doma nejlepe bez bot

aselluska
6. zář 2021

@emamir divím se, že tě tu necupují, když chceš dát hned dítěti na nohu botu. Minulý týden jsem na fb ve skupině četla ne málo komentářů na toto téma a co maminka, to názor. Tady cokoliv ti někdo poradí, druhá hned zhaní.

sraffie
6. zář 2021

My jsme měli kožené capáčky značky robeez a byli skvělé! Vydrželi toho opravdu hodně 🙂 dcera v nich chodila 4.měsíce a pak jsme přešli na botky značky rak. Doma jsem žádné boty nedávala

emamir
autor
6. zář 2021

@aselluska
No u nás je to složitější. 🙏🏼 Syn má problémy s ledvinami, nožky musíme udržovat v teple - ledvinám nesvědčí chlad od nohou. Doposud se to dalo, syn trávil čas na velké pěnové podložce, ale nyní, když se začíná stavět o nábytek, tak tráví čas převážně na plovoučce, která je vážně studená.🙏🏼 Klasické ponožky mi přijdou dost tenké.🤷🏼‍♀️😕

emamir
autor
6. zář 2021

Děkuji mnohokrát za rady i tipy 🌸

lachipie
6. zář 2021

Dávali jsme buď na ponožky ještě silnější protiskluzové ponožky, na to první capání to stačilo, nebo na ven v suchu kožené capáčky Dadoos. Ty byly nej. Šijou na míru, ještě na vel 27 měl syn na doma capáčky. Dadoos bych se nebála ani kvůli ledvinám, protože v nich může být ještě froté vložka (na vlastní přání) a potom jsou capky fakt teplé a odspodu silnější než klasické capky.

emamir
autor
7. zář 2021

@lachipie Ahaaa, tak to je super, to by bylo asi nejvíce ideální.🙌🏼 Mnohokrát děkuji.

jipe
7. zář 2021

taky hlasuju pro dadoos,jsou fakt super, možnost úpravy na míru a vydrží

aselluska
7. zář 2021

@emamir já to chápu, jsem také pro. Jen ne každý to vidí z tohoto zdravotního hlediska.