Sandálky - vystouplá patní kost dozadu. Na jaké značky se zaměřit?

Zodpovězené
8. čer 2020

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s výběrem sandálků pro čtyřletého syna (vel. 29). Od narození má kost na patě (pod achillovkou) jakoby více vyklenutou dozadu, což značně ztěžuje výběr bot. Nohy ploché nemá, ale lehce mu jdou kotníky dovnitř, ortoped proto doporučil, že má mít pokud možno pevný opatek. Snažíme se vybírat takový, aby byl sice pevný, ale měkký. Při zkoušení v prodejně se zdají být boty OK, sedřené paty začne mít až po intenzivním chození a nelepší se to (není to proto, že by boty nebyly rozchozené). Vlepovací vložky do opatku nesnese.
Málokdy narazíme na boty, které mu nedělají žádný problém. Naposledy mu sedly dobře tenisky od D.D.Step, od této značky měl i zimní boty. Nyní jsme se nechali přesvědčit ke koupi sandálků Richter, dokud je měl jako přezůvky ve školce, tak dobré, nyní při delším nošení venku, paty sedřené. Takže opět hledáme nějaké jiné. Ráda koupím boty za nějakou rozumnou cenu, ale nemůžu si dovolit kupovat další a další, přeci jen ty ceny nejsou úplně nízké...

Ještě doplním, pohybujeme se spíše ve městě, parcích, takže měkkou a pružnou podrážku určitě preferuji a i vybírám, ale ne příliš tenkou vzhledem k pevným povrchům. Když mi poradíte, na jaké značky se zaměřit, budu moc ráda, stejně i za případné další tipy, už jsem bezradná.

Děkuji a hezké dny přeji.
Jana

Zdravím,

bez bližších informací si moc netroufám poradit konkrétní značku, asi bych ale volila spíš botu bez opatku (ten právě na kost zřejmě tlačí), tedy úplně měkkou botu za patou - a případnou podporu nožky bych řešila třeba tejpováním. Před tímto rozhodnutím doporučuji navštívit fyzioterapeuta a nechat dítě prohlédnout (celé tělo, nejenom nohy), nechat si doporučit cviky a ukázat tejpování.
Richter sandálky nejsou barefoot, předpokládám tedy, že měly pevný opatek, plus podle fotek je to dost vysoká bota, zkusila bych zvolit spíš nižší v kotníku.
Jelikož neznám přesné rozměry nohy, jen nástřel možných kompromisních levnějších bot s měkkým opatkem: na užší nohu Nike Sunray Protect, na širší Sprandi sandálky (mají je třeba v CCC, tento model https://www.eobuv.cz/sandaly-sprandi-cp82-18753...).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot