Zimní boty pro dvouletou dceru. Jaké jsou vhodné? Je pravda, že je musí mít dítě do půlky lýtek?

Zodpovězené
14. zář 2021

Dobrý den,

jaké zimní boty jsou vhodné pro 20měsíční dcerku?

Chtěla bych nějaké zateplené a ideálně nepromokavé, protože venku trávíme dost času.

Je pravda, že zimní boty musí mít dítě do půlky lýtek?

Takto mi to tvrdila paní v obchodě, ale malá v tom vůbec neuměla chodit. Není zvyklá na tak vysoké boty, vždy měla botičky jen po kotník.

Děkuji

Zdravím,

botky se vybírají podle rozměrů nohy (délka, šířka), tvaru špičky, podle toho, jaký má kotník a nárt (některé boty sedí na úzký kotník, některé na vysoký nárt, některé na prsty do roviny atd.). Noha musí dobře sedět v kotníku a v patě, být bez podpatku, s dobrým tvarem špičky, aby měly prsty prostor a mohly pracovat. Bota by neměla být těžká ani pevná, s tvrdou podrážkou. Při chůzi v botách pozorujete chůzi dítěte - nesmí zakopávat, vtáčet špičky, chodit "jako robot". Boty do půli lýtek určitě mít nemusí 🙂
Co se týče nepromokavosti, stačí kožená dobře naimpregnovaná bota.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot