Odstraneni nosní mandle plazmou … zkušenosti ? Je to opravdu lepší než klasicky zákrok ? Jak se děti po tom hojili? Díky
Urcite ANO
@mamkamarketa osobní zkušenost ? Jak dlouho trvalo než se ditko mohlo vrátit do klasického režimu ? Skolka a tak
Ano, je to už tedy deset let. Rychle se hojí, není riziko krvácení, výhoda jednodenní chirurgie, po dospání domů a telefonem na operatéra pro případ komplikací. Se synem jsme byli na sále, než usnul, u probuzení taky, žádnej stres a doporučuju.
Taky doporučuji, byla jsem se synem v loni. V Třinci. Měl mandličky opravdu hodně veliké a museli mu to vzit více.Ale nakonec všechno v pohodě, hojilo se mu to moc hezky. Po 7 dnech šel normálně do školky.
Jdeme v pondělí na klasiku ,chtěla jsem plasmu a naše dr mi to vymluvila že mají děti často spálený nosohltan že tónů vůbec nefandí...
Byla na tom jedna z dcer, jednoznacny vyhody to melo v osobnim pristupu, mohla jsem s ni byt kdyz usnula, pak me zavolali k ni na dospavaci pokoj a byla jsem u ni, kdyz se probudila. Nekrvacela (ona by to davala spatne), hojeni celkem dobry (u ni trochu pomalejsi, nez je u toho zvykem). Jsem rada, ze jsme sli do plazmy.
Byla jsem se synem na podzim a vše naprosto v pořádku. Hned se mu ulevilo jelikož hůř slyšel. Je potřeba vybrat dobré pracoviště na zákrok.
Maly bol minuly rok na jesen a ziadne nevyhody sme my nevyhodnotili. Odporucala to pediatra aj ORL. Nekrvacalo to, nebolelo, hned isiel domov. Ani jediny liek na bolest som nemusela podat, hojilo sa to velmi dobre
Za mě jedinou nevýhodou je cena.
Výhody proti klasice - prokázané nižší riziko komplikací (protože je to operace bez krve, plazma mandli spálí)., umožňuje zákrok během jednoho dopoledne a propuštění domů, umožňuje kratší narkózu, pokud jde vše dobře. Šance, že mandle opět doroste, je minimální, protože tam nezůstávají narozdíl od operace klasické, žádné zbytky mandle.
Rekonvalescenci jsme měli cca 5 až 6 dnů, myslím, že v tomto ohledu to je kratší a snazší nepatrně.
@martina250703 ano, Praha, Fortmedica Modřany. Primář je průkopníkem plazmy v ČR, chodíme tam běžně na ORL, máme to kousek. Vyžádala jsem si na operaci navíc přímo primáře. Operoval mi dceru už dvakrát. Nemůžu na tu kliniku říct křivého slova a na nikoho z jejích lékařů také ne.
@malenka3 dekuju moc. Asi nás to bude čekat
@martina250703 Mladá Boleslav, jelikož jsme měli doporučení od orl lékařky i dětské.
Byli jsme v Modřanech a super
Nemám s čím porovnat, ale holka od té doby super. Rovnou ji dělali i grometky.
@martina250703 to iste miesto co
@malenka3
Taky jsme byli v modranech
Porovnat nemuzu, dcera sla klasicky laparoskopicky, rano na operaci odpoledne domu, hojilo se to krasne, nase dr z orl nas od plasmy odrazovala, a ja chtela aby ji pokud mozno operovala ona, takze volba byla jasna a syn by mel jit v breznu taky na vyndani mandlicek a pujdem stejnou pro nas uz znamou cestou…ale vim ze si rodice deti odstraneni plasmou chvali, takze bych spis rekla ze je dulezite si najit zarizeni a doktora, kterym budete verit a je jedno kterou variantu zvolite, vzdy je to zasah do lidskeho tela a ma sva rizika s nimiz je potreba pocitat a pak uz zbyva verit v nejlepsi mozny vysledek
Doporučuji Modřany, úžasný přístup personálu. Rychlé hojení. Naše Orl doktorka byla proti, protože ona operuje v Písku v nemocnici po startu a podle ní je plazma zbytečná, bych ji nakopala. Šlo ji o vlastní prospěch. Za ty peníze to opravdu stojí
Ještě se zeptám , za jak dlouho cca jste dostali termín na plazmu ? Na klasickou operaci by nám dali květen což je šílený
Tak nakonec jdeme na klasickou operaci , protože nám dali termín za 14 dni , a budou mu k tomu dělat ještě ouška. Tak držte palce
📌