Holky, co vaříte z vepřové plece ?
Segedín, na paprice, vepřo knedlo zelo, plněnou roládu.
Kromě výše uvedeného dělám "vrabce" se špenátem a br. knedlíky.
Jakoukoliv omacku, nebo zapecene brambory s pleci, jen tak upect a pak a horcici, krenem a chlebem 😁
Dělám trhané vepřové a z toho pak máme většinou několik jídel - do hambáčů se zeleninou, s nokama a červeným zelím, nebo to pak smíchám s cibulkou a ajvarem a k tomu pak těstoviny, rýži, kuskus cokoliv. 🙂
Výpečky
Peču dlouze zakryté se zeleninou (mrkev, brokolice, petržel, cuketa), a smetanou v rajcatech z plechovky. 3-4hodiny
Dělám to co holky píšou. A pokud je to hezký kousek tak o řízky. Jsou šťavnaté a mekoucke.
@aluskaasimon a prosím jak na to. Ráda bych vyzkoušela.
Vepřové v mrkvi
Vepřové v mrkvi podle Kuchařky pro dceru, to milujeme.
Mrkvové šátečky.
vepřové v mrkvi nebo vepřový guláš
Z plece? Všechno ... Od guláše, ragú, dušené, pečené, rizoto, trhané....
@hanulka.zb Je to úplně jednoduché, večer před pečením si maso naložím do hrnku oleje, česnek podle chuti, papriku, šťávu z jednoho citrónu a vlastně jakékoliv jiné koření podle chuti. Marinovat aspoň přes noc. Pak to vše hodím do hrnce, přiliju 300 ml vody (cca) a peču 6 hodin na 150 °C, poslední hodinu odkryté. Potom to natrháš dvěmi vidličkami. Je to úplně jednoduché, výsledek úchvatný. Děti to milují, rodina to miluje.
@aluskaasimon děkuji vyzkouším.
@hanulka.zb sůl jsem zapomněla, na 2 kg masa 1-2 lžičky soli. A pak to natrhej v té šťávě 🙂. Ať vám chutná!
Špízy