Holky jak je to s nemocenskou a daňema ? Že z nemocenské se daně nevrací ?
Zalezi jak dlouho nemocenska trvala... Kazdopadne uz je stejne pozde podat priznani
Ja teda byla od rijna do konce brezna na neschopence a za ty tři mesice lonskeho roku mi vratili pres 6 tisic. Vcera mi to zrovna prislo
Ptám se jen všeobecně . Tchyně pořád tvrdí že když je člověk na nemocenské tak má potom pěkné vrácení daní . Já byla na nemocenské od března 2018 do srpna 2018 a dostala jsem vrácené 670 Kč a tchyně to nechápe jak to že tak málo . Švagrová totiž byla stejnou dobu na nemocenské a dostala 25 000
Vrací se 100%, mě vraceli hodně vysokou sumu 😉
Mě daně vraceli 👍. Jsem na PN od 1.11 a za ty dva měsíce v 2018 mi vracely cca 4500,-
Tak já jsem fakt jak Alenka v říši divů 😂
Musis mit dostatecne odvedeno na danich, aby ti meli z ceho vracet.. Manzel marodil od cervna rok a vrstili mu asi 6 tisic, kdyby mel odvedeno na danich vic za tich 5 mesicu, dostal by vic.
🙈 já nechápu, co si spousta lidí myslí, že vrácení daní znamená.
Daně se vrací v případě, že nějaké vůbec v daném roce odvádíte - tedy máte zdanitelný příjem (mzda, plat). Pokud někdo celý rok nepracuje a má jen mateřskou nebo rodičovskou nebo nemocenskou, nemá žádné odvody daní, tudíž není co vracet.
K vrácení daní dochází v momentě, kdy kus roku výdělek s odvody daní je a kus roku ne. Základní princip je ten, že se uplatňuje celoroční sleva na dani na poplatníka, která je 24840 korun. Pokud tedy na odvedeno daní z půl roku v práci je odvedeno třeba deset tisíc, při ročním zúčtování pak ty peníze vrátí (protože odvedené zálohy na daň z příjmu Fo byly nižší než je výše slevy na poplatníka).
Výše vrácení daní závisí tedy na tom, kolik daný člověk vydělal, ale také, jaké slevy na dani a daňové odpočty uplatňuje, kromě slevy na poplatníka to může být sleva na dítě, odpočty úroků hypoték, sleva ve výši školkovného, sleva na nevýdělečného manžela. To, že tobě vrátili málo a švagrové více, může být v pořádku právě kvůli tomu. Pokud máš pochyby, že ti to spočítali správně, pošli mi do zprávy, kolik sis vydělala za ty měsíce, kdy jsi pracovala a kolik byly zálohy na dani, najdeš to na výplatní pásce.
Já byla v těhotenství na neschopence - cca listopad 2017 az brezen 2018 a z neschopence jsem sla rovnou na materskou, takze v roce 2018 jsem zadny zdanitekny prijem nemela a tim padem mi nemeli z ceho vracet dane. ;)
Z neschopenky*
@miskamysicka pokud jsi v tom roce 2017 pracovala pred neschopenkou, tak za listopad a prosinec by ti vracet dane meli. Za rok 2018 opravdu nemaji co vracet 🙂
@aaa35 Ano, za rok 2017 vraceli, ale za 2018 ne, protoze nemeli z ceho. 🙂
@miskamysicka tak to je spravne 🙂 maximalne by vraceli v roce 2018, pokud bys cerpala mezi materskou a rodicakem dovolenou z prace. Ta je zdanena.
Byla jsem na neschopence od června do září a peníze mi včera přišli na účet i za hypotéku . Byla to dobrá náplast teď před dovolenou 🙂
Nevrací. Účetní mi řekla, že ani nemám podávat daň. přiznání.