potřebujeme najít na březen fotografa (klidně i amatéra, třeba i maminku, která má trochu zkušeností), který by vyfotil naše dětičky a byl by ochoten nám dát i originály fotek z foťáku...region Praha 9, 10
a to jako proč?
Asi tak...
Nehlede na to, ze vetsina fotografu foti do formatu RAW , coz ny bylo laikovi k nicemu, jelikoz se s tim neda nakladat jako s jpeg.
ale s RAW už umí dělat spousta lidí, to je jen výmluva, někdy mám pocit že dělají z lidí negramoty.
hádat se nebudu, tak si asi fotky uděláme sami...
Já se s tebou hádat nechci.,akorát máme několik známých-fotografů a tímto to zdůvodnují.en ty fotografy pochop.Udělají třeba 100 snímků,z toho upraví a vytisknou cca 20,každou další za příplatek (a ne zrovna v řádu korun),.Někteří dávají všechny fotky,co nafotí,ale jen v logem,takže jsou pro další použití k ničemu.
Přesně tak, žádný profi fotograf nedá neupravené fotky z ruky, jak říká @dandelion. Nemyslím to vůbec zle, ale je to jako kdyby šel člověk ke kadeřnici a po nanesení barvy na hlavu odešel s tím, že už si to omyje a vyfouká sám. Ale určitě vás cvakne nějaká kamarádka, pro kterou to nebude problém, teď už má zrcadlovku skoro každej.
Tak mi pak řekni, jak je možné, že svatební fotograf nám v rámci focení dal CD s originály i vytištěné fotky
Neupravené fotky jsem nedala ani nejlepší kamarádce, mámě nebo ségře. Je to moje vizitka a v dnešní době FB a MK, kde si všichni dávají hromady fotek na profil a samozřejmě se pochlubí kdo je fotil je to úplně řezání klacku pod nohama...Protože ty lidi co uvidí neupravený fotky si řeknou - jé, oni platili za tohle proboha, vždyť má žluté zuby, pupínky, barva není OK...Se svatebními fotkami je to trochu jinak, to nejsou fotky, kde by je dali přímo z foťáku, i tzv. neretušované fotky přinejmenším řežu, dělám korekci barvy a podobně...Souhlas s
@benjik
@ivarei
Videla jsi nekdy fotku pred a po uprave? Do lazde upravy dava fotograf sam sebe, vi jak chce aby vysledna fotka vypadala. Proto nedava z ruky neupravene fotky. A rawy uz vubec ne, i kdyz si za fotky zaplatis, ty fotky jsou stale autorskym dilem a pri nejakem napr. Komercnim pouziti ke kteremu autor nedal svoleni pak prave raw muze slouzit jako dukazni material. Ale hlavni je posle me to, ze je proste neupravena fotka neuplny produkt byt je sebelip naexponovana... Navic k cemu cloveku je 10 podobnych fotek, kdyz muze mit jednu top ze serie? No a najdou se samozrejme i taci kteri daji vse co nafoti, v ramci konkurencniho boje asi a podbizeni se. Ale je to kvantita na ukor kvality pak
@alena36 @alena36 a jsi si jistá,že vám dal všechny? My též dostali cd asi s 50 foto a 20 vytištěných.Ale zároven vím,že dělala cca 200 snímků.
Ale jako jistě,nějaká maminka nebo kamarádka ti dá vše.Jen hodně štěstí při úpravách neb s free programy málokdy docílíš super fotek,pokud nad tím nestrávíš x času
@benjik dostali jsme všechny, je pravda, že úprava fotky je náročná, něco o tom vím, jen mi prostě vadí, že někteří chtějí za originál 1000 Kč i víc...to mi přijde fakt dost. A navíc platím fotografovi za čas a za to focení a mám přeci právo jako zákazník i na originál...je to jen můj názor
no přijde mně to jak kdybyste chtěla v obchodě k šatům ještě střih na ně 🙂 v šatech je taky čas švadleny a šití šatů ... a nikdo se nad tím nepozastavuje..ale tady člověk vidí jak fotograf cvaká a tak chce vše..ale je to vlastně to samé...třeba někoho najdete 🙂
Nezlobte se na mě, ale odevzdávat neupravené fotky je poloviční práce a to bych nikdy nikomu nedala, a to fotím zadarmo. Navíc tou úpravou se ta fotka dá o několik procent zvednout. Proč vlastně chcete ty originály, abyste si je mohli sami upravovat??
Žádný dobrý fotograf nedá originály z foťáku ;)