Zkusili jste někdy fungovat na 100 % bez cukru? Jak jste se cítili? Já jsem vyzkoušela nedávno po několikáté, tentokrát v návaznosti na měsíc bez lepku a mléka. V kombinaci s Bachovkami je výsledkem krásně jasné myšlení a nulové výkyvy nálad. Ráj 🙂
Připomnělo mi to dnes už i vědecky potvrzené spojení mezi trávením a myšlením, viz níže odkaz o GAPS syndromu. Ten kdo na tohle upozornil poprvé byl ale dr. Edward Bach, původně bakteriolog, který vysledoval souvislost mezi střevní mikroflórou a myšlením a chováním pacientů už před 85 lety!
GAPS dieta: http://www.ninanohejlova.cz/index.php/cz/gaps-d...
@pajuska252 to většina z nás... je to trošku náhražka za něco.. když si ji člověk vezme, tak se cítí jinak... po překonání pár dní krize se mu opravdu pročistí hlava a nemá výkyvy nálad (které kopírují výkyvy cukru v krvi)... výborný benefit je také pokles nebo vymizení PMS! 🙂
@bachovy_esence_poradna to jsou věci, člověk čím je starší tím zjišťuje jak málo toho stále ví... já mám sladkosti asi jako někdo cigarety, na nervy, nevím, jak bych to bez nich zvládla, musím někdy vyzkoušet, dají se něčím nahradit? přece jenom je to i energie, která je při malých dětech potřeba 🙂 by mě nenapadlo, že za mé změny nálad může moct čokoláda
život bez cukru - to snad ani není život, ne? 😀 dělám si srandu, vím, že cukr není zdravý, ale odbourat ho nedokážu. Jinak o GAPS dietě jsem četla, jednu dobu i o ní uvažovala.
@betelgeuzz ono pomůže už ho redukovat 🙂 člověk se pak může rozmazlovat jinak - třeba dražším ovocem nebo různými věcmi pro své koníčky...
@pajuska252 právě, jídlo používáme na řešení nejrůznějších stresů... já nahrazuji relaxací, cvičením, Bachovými esencemi 🙂

to je zajímavé, já si teda život bez sladkého nekokážu představit