Pohár sousedské tolerance pretekl.
Sousedka nad námi nás během půl roku po 3x vytopila. Pojišťovnou opravy a náklady vyřešeny, ale to není řešení situace. Paní se jen omluví, domluva s ní nepomáhá.
Vcera opět...! Takže už městská policie, zítra oficiální stížnost na družstvo.
Jen tedka potřebuji radu jak tu stížnost sesmolit.
Pračka?
Jaký je důvod vytápění vodou??
To je důležité.
Máma dělá správce můžu se poptat.
No páni třikrát to je fakt mazec, jednou to člověk pochopí to se prostě stane. Jinak bych přesně specifikovat kdy a z čeho vás vytapi a důležité je jestli je to nájemní být nebo vlastní.
Vitej v klubu. Nas vytopili sousedi xkrat kdyz jim praskal odpad v kuchyni. 3x jsme byli vytopeni od svj. Stare praskle stoupacky. Posledni tento patek. Podotykam ze jsme kompletne zrenovovali kuchyn podlahy, zdi linka pac vsechno bylo mokre a shnile. Jako ok svj to zaplati ale je to normalni? Ti magori nad nami nechteji vymenu stoupacek. Jeste ze stavime dum. Sice je byt nas ale at se tu morduje nekdo jiny.
Jo a jen podotykam ze stiznosti nic nevyresily. Vse je v osobnim vlastnictvi a kdyz je nekdo idiot....jedine to nejak hnat pres obcansky zakonik...
Též by mě zajímalo z jakého důvodu vás vytápí... Přeji hodně štěstí 🍀
u nás se to stalo 2x v bývalém bytě a zjistili jsme, že ten soused byl psychicky nemocný a sklerotický, takž prostě vodu zapomněl zastavit.
@adula000 má hadici od pračky ještě po stáru jen hozenou ve vaně....
A ikdyz jsem se několikrát ujistovala jestli už to má opraveno (její muž je zedník), dušovala se že ano.
No zřejmě evidentně ne. Ani to neřešila.
Ona je taková jednoduchá, byly tam i drogy, 4 děti, chlap i ona chlastaji, nepracuje.....
V byte rodicu se nam to take stavalo casto, rano jsme vstavali a z lustru v chodbe tekla voda jak z fontanky, pani nad nama mela schizofrenii a bohuzel leky moc pravidelne nebrala a do toho pila...v byte co ted zijeme jsme mivaly vytopenou kuchyn nekolikrat do roka..nic moc na strope mame infra topeni, nastesti vzdy vytopili jen plynovy sporak ne stropni topeni - pani holdovala alkoholu a dost casto usla ve vane nebo zapomela dat hadici od pracky do vany...uz tu 5 let nebydli a je to tu mnohem lepsi...oboje jsou byty v osobnim vlastnictvi, krome fin vyrovnani se stejne nikdy niceho nedosahlo
@katkapavlik nedbalost, neřeší to... Hadici od pračky má hozenou ve vaně.
Ona je družstvo, my osobko.
Prostě hadici od pračky má hozenou přes vanu. Už jsme nechali udělat nové stropy, bodovky, vymalovat vše... 30tis to stalo, a za 3 měsíce včera znova!
@andrejkabarankova je to náš byt v osobním vlastnictví... Dali jsme do něj stovky tisíc. Já rozhodně nepůjdu!
@katkapavlik budu ráda za Vaši radu.
@biedronca to je nějaká stará paní?
My teď v domě máme též hadici do vany a není jediný problém... Ona s tím musí nějak blbě manipulovat nebo tak něco...
@levandulovy_caj zrovna to chci napsat, že to nebude jen tou hadicí ve vaně, taky to tak máme, protože to nemáme zatím jak jinak udělat, ale problém není. Vytopila jsem teda souseda jednou, když manžel po koupání tu hadici do vany nedal a já to druhý den nezkontrolovala. Od té doby si dávám sakra bacha, aby se mi to zase nestalo...
Maje mamka má hadici od pračky už 10 let do umyvadla a nikdy nebyl problém. U té sousedky to bude asi v něčem jiném. Jednou se teda stalo, že chtěla mamka vodu chytit do kýble aby ji znovu použila a zapomněla na to. To pak vytopila koupelnu.
@levandulovy_caj okolo 45 ji bude. Takova jednoducha, 4 děti chlap i ona chlastá......
No tak tohle má paní na salámu 🤦
Určitě sepsat stížnost stačí napsat jak to prostě je ,nedbalost sousedů kolikrát to bylo kontaktovat domovníka ten to musí řešit a není na škodu odnes i na družstvo určitě budete mít jako družstvo nějaké "stanovy " a může ji být udělena pokuta v řádech tisíců korun.🍀
U nás byly pokuty za nepořádek ve společných prostorách opakovaně a paní to stalo 10 000kc
Jo a prý je důležité jestli je paní vlastníkem , nebo v nájmu.
@biedronca jo to je blbý. Já jen psala jak jsme to měli my. Rozhodně jsme měli možnost volby. Jinak paní majitelku nad námi to vůbec nezajímalo - že je to věc nájemníka. Vytopili nás minimálně 5x než mi došla trpělivost.
Ještě jsem chtěla jen dodat. V tom bytě jsme měli také hadici do vany. Ale přítel ji řádně prikurtoval k vaně z vnějšku a k umyvadlu a nikdy se u nás nepralo když jsme byly pryč. Sousedi neměli prikurtovano a někdy i pračku spustili a odešli z bytu. Takže malér. My sháněli souseda který nebyl doma a majitelce to bylo šumák.
@katkapavlik paní být zdědila po otci, je to družstvo.
My jsme v osobku.
Domovník bydlí pod námi, takže z obavy ze to prosakne až k němu, to hned za čerstvá ví taky.
Nejdřív běžím zprdnoout paní a pak letím i za ním.
Takže o tom ví, vlastně je i svědkem.
Má to ale nějaké řešení, může něco družstvo udělat?
Jako není smysl, že pořád to nahlasime na pojišťovnu, seženu zedník, ten to opraví (my se na 4 dny vystehujem vždy) paní řekne omlouvám se, a jede se dal....
@biedronca jediné řešení je takové , že ji družstvo může udělit pokutu za opakování , ta už by se Ji líbit nemusela a bude si dávat pozor ,, poptat se i na pojišťovně v takovém případě se pak pojišťovna obrací na paní co vytopila a je možné , že při takto částem opakování po ní bude také vymáhána částka za opravu bytu.
@katkapavlik já se právě divím že pojišťovna normalne škodu uhradil, skoro 30 tis a nevymaha to po ní, když to byla přímo její vina.
@biedronca nebude na škodu se na to poptat na pojišťovně 😁
Tak my šli se stížnosti na družstvo, pani mezitím konečně napojila odtok z pračky na sifon. Kontrola technikem z družstva teda nic neshledala, vše ok.
Takže 3x vytopeni, policie, družstvo... Ale postih žádný.

Jednou bych to pochopila, ale jak se to muze stát několikrát po sobe ? Čím vas pořad vytapi ? To nechává přetéct vodu ?