icon

Prosím které konkrétně jsou ty kaše, které "zaplacnou" mimcu žaludek na noc?
Rada bych se tomu vyhnula a kaše chci začít dávat.

avatar
21. kvě 2021
avatar

To zaplácnutí je takový mýtus. Je to individuální, nutno vyzkoušet u svého děťátka. Kaší je ohromná spousta, začíná se těmi s méně lepku (ale lepek není nepřítel, jen se musí opatrně zavést), jsou buď jen z obilniny nebo je přidané UM nebo je to ještě různě dochucené a oslazené, to je zbytečné, lepší přidat trochu ovoce.

21. kvě 2021
avatar

Synovi kase na noc treba delaly zle, bolelo ho brisko a kroutil se. Takze je dostaval a dostava na snidani a v pohode.

21. kvě 2021
avatar

Vyzkoušela jsem kaší od Hami, Nutrilonu, Sunaru dost a žádná bohužel nesplnila to, aby dítě zaplácly a spaly 🙈 a břichabol taky neměly.

21. kvě 2021
avatar

@sona88 no proto dotaz píšu. Chci se tomu vyhnout. Které nedávat...

21. kvě 2021
avatar

@malenka3 nechci ho zaplacnout právě...

21. kvě 2021
avatar

@biedronca no, tak jak píšu, ty vyjmenované značky u nás vyhovovaly, ale každému dítěti sedne něco jiného, musíte zkusit.

21. kvě 2021
avatar

@antoinet s UM asi nechci, je jinak plně kojeny.

21. kvě 2021
avatar

@malenka3 tip kterou začít? Jinak je kojeny. Jogurt tzn mléko zavedeno

21. kvě 2021
avatar

@biedronca já začínala mléčnými, první jsem měla rýžovou, že je šetrnější. A čistou, bez příchuti, abych ji učila od základních chutí. Pak jsem dávala nějaké obilné, vícedruhové. Moje děti nějak neměly preference, jedly všechny.

21. kvě 2021
avatar

Mám 2 deti, ani starší dcera natoz mladsi syn mi kaše nejedli, joo a kaše se má dávat ráno ne večer, to mi radila naše pediatra...

21. kvě 2021
avatar

já jsem vůbec nekupovala ty dětské(umělé kaše), mrkni country life kaše (jáhlová,rýžová,pohanková,kukuřičná) přidáš ovoce nebo zeleninu dle chuti, klidně i ten jogurt. Dcera po nich nikdy neměla žádné zažívací potíže.

21. kvě 2021
avatar
21. kvě 2021
avatar

@veruuu_kubesovic jee vždyt to v tom příspěvků píšu ze to nechci dávat na noc aby ho to zaplaclo, že se chci tomu vyhnout.

21. kvě 2021
avatar

@janikas85 je to vhodné i pro 10mes prcka?

21. kvě 2021
avatar

@adrianka25 dá se koupit běžné dostupné?

21. kvě 2021
avatar

@biedronca já jsem je dceři dávala od 6.měsíce a nic jí nebylo. Za mě určitě lepší než průmyslově vyrobené kaše

21. kvě 2021
avatar

@biedronca to mas asi jedno ktere... Prave proto pisu, ze davam rano, ne vecer ... Jinak kupuju nominal a delala jsem nejdrive z vody, ted z plnotucneho mleka. Sem tam koupim hami, ale to spis vyjimecne. Nebo uvarim ovesnou...

21. kvě 2021
avatar

@biedronca objednávala jsem přes internet 👍

21. kvě 2021
avatar

Dáváme Hami nebo Babylove z DM, oboje dobré, bříško nebolí 🙂 Rano davam ryzove, lehčí a na noc většinou krupicove, když nezapomenu namočit krupicku, tak vařím i normální z mléka 🙂 Nechápu úplně pojem, aby ho nezaplacla, naši z žádné bříško nebolelo, ale po rýžových měla za chvíli zas hlad, proto na noc spis tu krupicku 😊

21. kvě 2021
avatar

@biedronca taky jsem kojila. Dělala jsem hodně Nominal, je to raz dva s převařenou vodou a do toho trošku ovoce (jabko nebo banán nastrouhat). Časem z mléka.

21. kvě 2021
avatar

@biedronca Já můžu doporučit tuhle. Dělala jsem ji s UM, ale dá se dělat s kravskym mlékem či jen s vodou. Nedochucovala jsem nikdy. Malé moc chutnala. Měla citlivé zažívání a po téhle kaši jí bříško nebolelo.
https://www.dm.cz/dmbio-bio-nemlecna-ryzova-kas...

21. kvě 2021