Chodítko Juppy? Je zlé či ne...prosím nezabijte mě..jen se ptám. Sama nevím jestli to brát jako "visítko" nebo pomocníka. Všude píši, že jakože zdravé...nám by asi doma bodlo, ale fakt nevím. Interaktivní chodítko mi dcera zatím nedává, to je na nic moc rychlé i ten starší si na něm kolikrát narazil a odřel pusu o zem.
Žádné, ani to, co tlačí.
to je mazec co nevymyslí a ještě tam dopíší zdravé🙂určitě bych to nekoupila ,navíc nějak nechápu učel tohoto chodítka protože ty plastové co do toho ditě strčíš tak to si matka aspoň odpočine ale tohle?
Říkala mi to přímo jedna výborná dětská neuroložka, ke které jsme chodili. Chodítka jsou prý to nejhorší, co můžeš svému dítěti udělat. A ona má opravdu hodně špatných zkušeností ze své asi třicetileté praxe....
@bara88 no jde o to, že ona chodit chce, ale nemá moc kolem čeho doma chodit a držet se (všechno máme na ni vysoké nebo moc nízké)
@blessedmary až na to chození bude mít tak pro ni nebude nic vysoké ani nízké🙂
@bara88 tomu moc nevěřím, ale ok :D kluk taky vstával nejdřív kolem věcí, trénoval u telky apod, ale ted jsme někde jinde a máme to tu jinak
@blessedmary zatím není ready na chození, až bude, zkusí to sama - bez opory. Nám neurolog naopak doporučoval vše odklízet, protože se chytala židlí, krabic, nábytku, ale nebyla ještě svalově vyzrálá chodit...
díky za názory 🙂 mě to stačí
Ono boční obcházení nábytku je po lezení druhá nejdůležitější pohybová zdatnost, posiluje se pánevní pletenec kolem kyčelních kloubů. Proto neodklízet a proto ne aktivní tlačící chodítka.
Ty brdo, to vypadá opravdu "fantasticky" a oni se k tomu ještě nestydi napsat zdrave
@kajalka po první zkušenosti se synem ty interaktivní taky nemám ráda, máme to doma je na házení balonku...jenže co dát ji kolem krabice z ikei a něčím to zatěžkat aby kolem toho chodila? pamatuji si že chlapec chodil kolem šprušlové postýlky, ale ani tu nemáme :D něco vymyslím
@blessedmary Dej do ní mouky a rejže místo do spíže 🙂
@blessedmary přesně stačí dát třeba ty dvě krabice z ikea otočit je vzhuru nohama a postavit ke zdi aby neujížděly
týjo teď jsem si to vygůglila, to je dobrá zhovadilost!!!
Žádné choditko není správně-mimo toho, co tlačí před sebou