maminky jak je to s daněma, když jsem byla od 8.12.2010 na nemocenské a pak od května 2011 na mateřské? Musím někam zajít, nebo podat daňové přiznání?
ale z neschopenky se daň odvádí,ne?? Já to měla skoro stejně jako ty a volala mi účetní,ať to přijdu podepsat,že mi něco vracet budou,tak uvidíme... Manžel si tě bude moct odepsat příští rok,protože se do toho prý nepočítá rodičák...
tak já nevím,uvidím příští měsíc,jestli tena něco přijde,nebo né...
Jsem personalistka a podle mě, ti nevrátí ani korunu. Z nemocenské se záloha na daň neodvádí a z mateřské taky ne - tzn, žádný zálohy na daň jsi neplatila, tak ti nemají co vracet, jak píše @sebestka. A povinnost podat daňové přiznání nemáš, pokud nespadáš do nějakých výjimek (podnikání, a já envím co všechno) Pokud jsi jen byla zaměstnanec a po ukončení PP jsi doma na mateřské, tak nejsi povinna si podávat přiznání.
Podle mně ne. v roce 2011 jsi nepracovala, tudiš neodváděla žádné daně a tím pádem ti nemají co vracet. Jen manžel ať si zažádá, ale to mu určitě uidělají v práci.