Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Děti vyběhly ven bobovat s kamarády, můžu tedy v klidu nasdílet těchto 5 kousků, které jsem si vybrala v lednu k přečtení.
  Joana Bator – Chmurdálie - Nakladatelství Paseka
  Petra Soukupová – Věci, na které nastal čas - Nakladatelství Host
  Roberto Saviano – Piraně - taktéž Paseka
  Lenka Elbe – Uranova - Nakladatelství Argo
  Zuzana Dostálová – Soběstačný - opět Paseka

  https://www.maleradosti.net/2021/02/09/ctu-v-le...

  Kina stále zavřená na dobu neurčitou, VOD mají žně a právem! Co mě za poslední dva měsíce cvrnklo do oka a stojí za doporučení?

  https://www.maleradosti.net/2021/01/22/videla-j...

  Třikrát hurá, dotahuji do finále prosinec!
  * Petra Hůlová- Zlodějka mýho táty - vyšlo v Nakladatelství TORST
  * Julian Barnes – Jediný příběh - vyšlo v Nakladatelství Odeon
  * Takis Würger – Klub - vyšlo v Nakladatelství Host
  * Mike Gayle – Ten, koho přece znám - vyšlo v Kniha Zlín
  * Victoria Mas – Bál šílených žen - opět Odeon

  https://www.maleradosti.net/2021/01/11/ctu-v-pr...

  Bilance letos není na místě, ohlížet se není příliš na co... Ale přát si do nového roku je rozhodně na místě!

  https://www.maleradosti.net/2020/12/31/silvestr...

  (3 fotky)

  Konečně jsem ze sebe vyplodila přehled přečtených knih za listopad. Mnoho jich tedy opravdu nebylo...

  https://www.maleradosti.net/2020/12/29/ctu-v-li...

  Nechtělo se mi letos dělat adventní kalendář ani za mák. Děti mě uprosily a ve finále to dopadlo dobře. Oni jsou spokojené a mě to nakonec zabralo jen jedno odpoledne.

  https://www.maleradosti.net/2020/12/02/adventni...

  Trvalo to, ale konečně jsem sepsala seznam přečtených knih za říjen...

  *Sally Rooney - Rozhovory s přáteli
  *Rhys Bowen – Toskánské dítě
  *Paolo Giordano – Dobývání nebe
  *Bram Stoker – Drákula
  *Margaret Atwood – Svědectví

  https://www.maleradosti.net/2020/11/20/ctu-v-ri...

  Jsou dny, kdy večer nemám chuť ani náladu na nic jiného, než se zřítit na gauč a vypnout. Naštěstí VOD nabízí filmy i seriály, u kterých mi nevadí trávit svůj volný čas. Co zajímavého tenhle podzim nabízí Netflix i HBO?

  https://www.maleradosti.net/2020/11/09/videla-j...

  Po dlouhé odmlce mám dnes lákadlo na nově připravovanou knihu o digitálním detoxu pro děti.

  https://www.maleradosti.net/2020/10/26/pointa-c...

  (2 fotky)

  Konečně jsem dala dohromady přečtené knihy za srpen 🙂 A že to trvalo...

  📚Lenka Horňáková-Civade - Grófka - Argo
  📚 Mario Escobar – Osvětimská ukolébavka - CPress p
  📚 Kristen Roupenian – Ty víš, že to chceš - Host
  📚 Petra Dvořáková - Vrány - Host
  📚J.R.R. Tolkien - Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky - vyšlo kdysi v Nakladatelství Mladá fronta

  https://www.maleradosti.net/2020/09/21/ctu-v-sr...

  Najít opalovací krém s minerálním filtrem, rozumným složení, neparfémovaný a navíc ještě takový, co se dobře rozmazává, je úkol hodný jednorožce! Já letos konečně našla jeden, který vyhovuje všem mým požadavkům.

  https://www.maleradosti.net/2020/08/09/kosmetic...

  (3 fotky)

  Přes léto je trochu víc času na čtení, víc volných dní a méně pracovních i rodinných povinností.

  📚 Emily Fridlung – Historie vlků - Kniha Zlín
  📚 Elif Batuman – Idiot - Nakladatelství Akropolis
  📚 Jussi Adler-Olsen – Malé pikantní vraždy - Nakladatelství Host
  📚 Éduard Louis – Skoncovat s Eddym B. - Nakladatelství Paseka
  📚 Paolo Cognetti – Nikdy nevystoupat na vrchol - Nakladatelství Odeon
  📚 Tara Westover – Vzdělaná - Nakladatelství Mladá fronta
  📚 J. K. Rowling – Harry Potter a Relikvie smrti - Nakladatelství Albatros

  https://www.maleradosti.net/2020/08/05/ctu-v-ce...

  Středočeské muzeum v Roztokách ví, co dobře funguje a jak přivést do galerie i malé děti

  https://www.maleradosti.net/2020/07/22/vystava-...

  (3 fotky)

  Třikrát hurá, moje červnové přečteno je na světě.

  https://www.maleradosti.net/2020/07/08/ctu-v-ce...

  d_zejn
  19. črc 2020    Čtené 133x

  Rybičky, rybičky, rybáři jedou aneb testujeme s Möller´s

  Když redakce Modrého koníka vyhlásila možnost testování želé rybiček od norské legendární firmy Möller´s, byla jsem v pozoru. Známá a velká firma, legendární rybí oleje, mnoho zkušeností a oni přesedlají z léty ověřené formy podávání oleje z tresčích jater na něco jiného? A ještě ve formě "bonbonu"? Jsem šťoural a nemám problém s kritickým pohledem, takže jsem u toho chtěla být. Kupodivu to vyšlo a testování je za námi... Tedy spíš za mými dětmi 🙂

  Složení je alfa a omega

  Pozitivní účinky pravidelného užívání rybího oleje bohatého na omega 3 mastné kyseliny a vitamínu D netřeba rozporovat. Obzvlášť v zimě, kdy je nedostatek slunečního záření a děti jsou často víc doma než venku, kůže nestačí produkovat potřebné množství D3. V roce 2016 SZÚ nechala udělat velkou studii u českých dětí a zjistila, že až 2/3 dětí má především v zimě a na jaře málo vitamínu D. Jeho nedostatek se neprojeví hned, ale až v dlouhodobém horizontu. Deficit není radno podceňovat, Möller´s rybičky suplementují 200 % denní dávky vitamínu D3, proto je velmi záhodno nabízet je dětem především v zimním a jarním období. 

  K omega 3 MK je nutné dodat, že si je tělo nedokáže vyrobit samo a je nutné je dodat zvenku. Jenže kdo z nás si dává alespoň dvakrát týdně mořské plody, tučné ryby nebo aspoň pstruha? Čí dítě je ve fázi, že s láskou jí ryby? Jeden exemplář mám sice doma, ale popravdě, rodinný rozpočet nedovoluje kupovat dvakrát týdně lososa/tuňáka v biokvalitě, abych měla čisté svědomí. Jenže pro děti je pravidelný příjem omega 3 důležitý pro rozvoj mozku, nervové soustavy (každý chce mít doma génia) i zraku. 

  Rybička plná oleje

  V ideálním světě by ideální dítě ráno před snídaní nastoupilo, poslušně otevřelo ústa a nechalo si do nich šoupnout lžíci rybího oleje. Jenže my v ideálním světě nežijeme, rybí olej nechutná zrovna jako jahodová zmrzlina a děti se mu raději vyhnou obloukem. S touto realitou pracuje i Möller´s a svoje oleje zabalilo to jiného kabátku. Ve formě ochucených želé rybiček je děti rozhodně slupnou jako malinu. V tomhle případě je ale nutné dětem vysvětlit, že ten "bonbonek" je potravinový doplněk, nikoliv sladkost. U malých dětí by mohlo lehce dojít k návyku, že každý bonbon je to pravé ořechové pro jeho vývin. U nás doma děti bonbony nekonzumují vůbec, pouze ve výjimečných případech jako jsou narozeniny/svátek kamarádů ve škole a ve školce. I tak je na místě obezřetnost a vysvětlení, že ty dvě rybky u snídaně jsou v pořádku, ale pytel želatinových medvědů je něco úplně jiného. 

  Co do obsahu omega 3 MK vychází pořád lépe klasický olej, v jedné DDD má téměř dvojnásobné množství. Což se pochopitelně negativně odráží na jeho chuti. Vitamínu D3 je v rybičkách stejné množství, tady mohou být konzumenti bez obav. 

  S velkým otazníkem je použití sladidla sorbitol. Farmacie ho má ráda, medikace pro děti je ho plná (ATB, sirupy na kašel...), ale má projímavé účinky, nadýmá a metabolizuje se na glukózu a fruktózu, vede k riziku hyperglykemie. A protože se po něm nekazí zuby, najdete ho v pastách na zuby. Takže jestli máte doma dítě, co neplive pastu na zuby, pozor na příjem umělých sladidel v průběhu dne. Není to zdravé pro nikoho, natož pro citlivý malý organismus. 

  Naštěstí je hlavním sladidlem xylitol alias březový cukr, za ten má Möller´s velký palec nahoru. Nezvedá hladinu cukru v krvi, je vhodný pro diabetiky a nekazí se po něm zuby. Je to sladidlo, které používají i vyznavači LC, keto, paleo či jiného odvětví nízkosacharidového stravování. 

  A co na to děti? 

  První volbou mě jako rodiče by byl pochopitelně čistý olej, ale nebudeme si lhát do kapsy, od určitého věku ho děti prostě přijímat nechtějí. Je skvělé, že výrobce vymyslel alternativu, která bude dostatečně lákavá pro konzumenty, s relativně rozumným složením a pokryje doporučenou denní dávku MK i vitamínu D. 

  Obě moje děti (6 a 8 let) každou dávku rybiček ráno ke snídani vyžadovaly, jakmile jsem na ně zapomněla, okamžitě se připomínaly. Bavila je i samotná konzistence, která je měkčí než u želatinových bonbonů, ale, naštěstí, se nepatlá po rukou a nelepí. Nemluvě ani o malinové barvě, která má evokovat malinovou příchuť. Tu tedy nikdo z nás třech na první ochutnání nerozpoznal, ale na vůli jíst rybičky to vliv nemělo. 

  Každá rybka má svoje samostatné balení, což sice produkuje víc odpadu, ale v tomhle případě je to jedině dobře. Rybičky se k sobě nelepí, nenechavé prstíky nic neopatlají a každé z děti si vyloupne svojí denní dávku. S tím souvisí i hravé balení, kdy si na vnitřní klopě děti mohou vybarvit značky a motivuje je to k pravidelnému dennímu užívání. 

  Co bude pro mnoho rodičů důležitým faktorem, je i cena. Jedna krabička vydrží dítěti 22 dní, cena na eshopech začíná na 250 Kč. Když si s dětmi odpustím dvě návštěvy oblíbené zmrzlinárny nebo kavárny, mám jednu krabičku hravě doma.  

  Samozřejmě Möller´s stejně jako každý jiný výrobce potravinových doplňků cílí na mateřské pudy, všichni chtějí pro své děti to nejlepší. Strach prodává a nikdo nechce být tím, kdo ohrozí zdravý vývoj vlastních potomků. Pro Möller´s hovoří ale léta zkušeností, neustálá kontrola kvality a v případě rybiček i forma, kterou děti bez problémů přijímají. 

  Závěrem velmi děkuji redakci Modrého koníka za možnost testování! 

  První setkání s Möller’s v jiné podobě než tekuté! Voní to, chutná to, funguje to? Uvidíme!
  A složení? Na první místě jsou pochopitelné sladidla, s tím se musí u dětských potravinových doplňků počítat. Velké překvapení na úvod, jako hlavní složka je uveden xylitol! Tomu se také říká březový cukr, má nízký glykemický index, proto nezvedá hladinu cukru v krvi, je vhodný pro diabetiky a nekazí se po něm zuby. Je to sladidlo, které používají i vyznavači LC, keto, paleo či jiného odvětví nízkosacharidového stravování.
  Druhé sladidlo je sorbitol a to je naopak velké ach jo. Farmacie ho má ráda, medikace pro děti je ho plná (ATB, sirupy na kašel...), ale má projímavé účinky, nadýmá a metabolizuje se na glukozu a fruktozu, vede k riziku hyperglykemie. A protože se po něm nekazí zuby, najdete ho v pastách na zuby.

  #test_mollers2

  (2 fotky)

  Konečně jsem dala dohromady přehled za květen. A že to trvalo!

  https://www.maleradosti.net/2020/06/16/ctu-v-kv...

  O mém setkání s knižní platformou Pointa, která vydává za pomocí crowfundingových kampaní publikace českým autorům už jsem psala. Jak je vidno Pointa skutečně funguje a pod její hlavičkou vyšlo mnoho knih, které se na pultech knihkupectví velmi dobře prodávají. Další z publikací ucházející se o přízeň potencionálních čtenářů a na kterou bych moc ráda upozornila je dětská kniha Kdo zachrání Bylínky.

  https://www.maleradosti.net/2020/05/28/pointa-k...

  Kanadská autorka a ilustrátorka Marianne Dubuc u nás není žádnou novinkou, její knihy Ptáček a lev nebo Já nejsem tvoje maminka jsou stálicí mnoha dětských knihoven. Poslední autorčina kniha Horská cesta je krásným a laskavým příběhem o přátelství, přírodě i koloběhu života.

  https://www.maleradosti.net/2020/05/27/cteme-de...

  (3 fotky)

  Hory a lyže? To my čtyři tuze rádi 🙂 I když to někdy nedopadne podle našich představ...

  https://www.maleradosti.net/2020/01/30/kterak-j...

  (2 fotky)

  Tak se přiznejte, kdo kupuje nová ilustrovaná vydání Harryho Pottera pro sebe, ale přitom předstírá, že je to pro děti? 🙂

  https://www.maleradosti.net/2020/01/27/cteme-de...

  (3 fotky)

  Žila byla jednou jedna babička a ta moc ráda vyprávěla pohádky… Takový večerníčkový začátek, že ano. Jenže tahle babička není pohádková, ale skutečná a její příběhy si můžete prožít v době, kdy to jejich autorka bude sledovat z druhé strany. Antonína Kršková vás vezme do svojí Hopsagónyje a nebude se vám chtít zpět.

  https://www.maleradosti.net/2020/01/20/cteme-de...

  (3 fotky)

  Výstava ilustrátora, grafika, výtvarníka a spisovatele Petra Síse je v DOXu prodloužena až do 10.2.! Vhodné pro děti i dospělé, všechny snílky, objevitele i volnomyšlenkáře...

  https://www.maleradosti.net/2020/01/13/vystava-...

  (3 fotky)

  A máme tu dávku prosincového předvánočního čtení. Domácí i pracovní provoz před koncem roku není zrovna nic, co by nahrávalo lenošení na gauči s knihou. Naštěstí jsem měla šťastnou ruku při výběru čtivých kousků

  https://www.maleradosti.net/2020/01/03/ctu-v-pr...

  Ještě do neděle je možné vyhrát krásnou sadu od SCIO - Pája a bleší cirkus. Najdete v ní dva plyšáky, pytlík s "bleškami" - emocemi a skvělou knihu!

  https://www.maleradosti.net/2019/12/09/soutez-p...

  (4 fotky)

  SOUTĚŽ - díky společnosti SCIO mám k dipozici jednu celou kompletní sadu Emušáků - Pája a její cirkus.
  Soutěžit je možné v odkazu níž, na Facebooku i Instagramu 🙂

  https://www.maleradosti.net/2019/12/09/soutez-p...

  https://www.facebook.com/maleradosticz/

  https://www.instagram.com/d_zejn/

  (3 fotky)

  Děti přijedou domů až odpoledne, takže jsem konečně doupravila fotky, třikrát hurá, Pája a bleší cirkus je online!
  Pája a bleší cirkus je kniha (nejen) pro sourozence o sourozencích, o složitém období, kdy do rodiny přibude miminko, o žárlení, strachu, ale i o vzájemné sourozenecké lásce, která je někdy pěkně komplikovaná.

  A kdo se dočte až na konec, čeká ho překvápko...

  https://www.maleradosti.net/2019/12/07/paja-a-b...

  (5 fotek)

  Sbohem, listopade! Vítej, prosinci… Listopadové čtení bylo jako na houpačce. Od toho méně povedeného (Věštba) stoupám nahoru k Mapě kostí, přes Olgu až na vrchol k Gentlemanovi v Moskvě a pak zase dolů k Marokánce.

  https://www.maleradosti.net/2019/12/04/ctu-v-li...

  (2 fotky)

  Jestli se nějaká čeleď z živočišné říše u autorů encyklopedií a populárně naučných knih těší oblibě, tak to jsou rozhodně včely!

  https://www.maleradosti.net/2019/11/28/cteme-de...

  (4 fotky)