Maminky, mam dotaz.... malá ma hroznou rýmu a odsávame odsavačkou na vysavač( z nějakého duvodu jsem měla představu, že odsaju a bude aspon na hodinu i víc pokoj) ale u nás odsajeme a malá má stejne porád plný nos .Jaké máte zkušenosti ?
a postýlku jsem vyvíšila.-)
určitě by jí to mělo pomoct víc. A má ho jako ucpaný, nebo jí to tam "lítá" ? Pokud jí to lítá, není to odsáté dost. Pokud ho má ucpaný, šplíchej ten roztok mořské vody (Sterimar,Physiomer, Libenar, Mar, ...). Ono se jí to začně víc rozpouštět. Hlavně ať se to rozpouští a ať to teče a máte co odsávat. Aby se jí to nezarazilo v dutinách.
jj, taky bych určo vyvýšila postýlku. A i kočárek.
my používali kapky sterimar🙂
@tea1909 @hnedoocka23: vyvišené mame i postýlku i kočárek mame polohovatelnej...no spíš ji to tam litá pořád kýcha a teče ji z nosu...doktorka mi řikala že ma malé nosní dirky! kapem pořád chjo no zkusím ji to strčit trošku hloubejinebo nevima to jsem se bala aby ji to něco neudělalo když mame turbo vysavač! 🙂 děkluji za rady 🙂 napišu jak nám to jde
ono na tom vysavači máte nějaký regulovač,pokud je ten vysavač silný a má hodně watů,tak si to zregulujte,at ji to netahá zase moc...
@dorinka88 ono jí to nemusíš strkat hlouběji (naopak - mám pocit, že když to strčím dovnitř, tak se mu to pak přicucne k dírce - neodsává to skoro nic a je to jen nepříjemné ☹ ) ... ale spíš to tam podrž dýl...ono jak se to vytahuje až z těch dutin, tak někdy chvilku i trvá, nez vyleze další hleník. Dělala jsem dírky na střídačku a vždycky se snažila vydržet co nejdýl, aby se to vytahlo opravdu z hloubky. Chválila jsem si, že s odsávačkou na vysavač jako by skoro ani neměl rýmu (neměl velikou, ale asi po 3 dnech, kdy jsem mu odsála i v noci, už jsem odsávala jen ráno po probuzení a večer před spaním (ale tohle pak vydrželo docela dlouho, těm drobečkům trvá, než se odhlení ☹ ) . A jak psala @hnedoocka23 hleny jsem nacházela třeba i když si ublinknul...
@dorinka88 k odsávání mám radu...naše Terinka, co by dvouměsíční miminko chytla rýmu a frkala skoro dva měsíce. Pořád jsme odsávali a kapali, střídali kapky. Moje dr mi pak řekla, že odsávat několikrát za den je špatně, že j to vlastně začarovaný kolotoč. Odsáváním se dráždí sliznice a ta se brání produkcí hlenu. Kapky kapat nejvýš týden.Poradila mi vykapat nos cca 5 minut před odsáním, aby se hlen povolil, pak odsát.Jednou denně. (my to dělali na noc, aby lépe usínala).Přes den vyvýšená poloha a kápnout už jen jednou bez odsávání. Do týdne jsme měli po rýmě.
jo a ještě jak tu někdo radil, tak místo kapek, ty mořské sprey.Mně se ještě osvědčila tymiánová mastička od Justu. namazet pod nosánek a nebbo na hrudník a krásně uvolnuje dýchání. Užíváme doma celá rodina..-)
my jsme měli zadní rýmu,já naopak zase nemohla odsát skoro nic☹takže jsme denně několikrát odsávali,stříkala do nosíku kapky s mořskou solí a mazala jsem mu nad nosánkem trošku mastí tymiánovou z justu a postříkala jsem mu mantinel eucasolem,tak z justu...asi 5x jsme byli s malým na reflexní masáži chodidel,ta paní říkala,že by se mu měla ta rýma spustit a taky že jo..v kombinací s tou mastí a masážema se spustila..rýmu měl skoro měsíc!!hleny odcházely,nacházela jsem je ve stolici