Holky co Vaše ratolesti a kousání do Vás. Nás to neminulo... Bohužel. Jak to řešíte?
A samozřejmě jsem ji učila, jak si i své potřeby „říkat" jinak.
No já právě četla, že to může být velký problém a je těžké to odnaučit. Jak dlouho jsi ji to odnaučovala?
Náš to dělá když má hlad je ospalý nebo chce pozornost, jenže vše mu splníme a stejně v tom pokračuje...
Nasa to dela taky..radu nemam,nedari sa nam to odburat.. A kuse aj seba..
@ecajcz no ona začala hryzat až jako batole, cca v roce a půl. Takže to šlo celkem rychle.
@panickatlamicka aha. Tak to máš trochu jinou situaci.
@ecajcz u naa taky nefunguje nic.. Zacalo to s prvymi zubkami.. Vygradovalo to v 6. Mesicich,ked som prestala kvoli tomu kojit 😔
Myslim ze je to hodne zoubkami,porad ji lezou a kouse takou silou,ze aj hracky ma pokosusane,a az sa klepe.. Po poslednom kusanci co som schytala,mam este ted strupy.. Tak snad to so zubkami a vekom skonci a vysvetlime ji to nejak..
@ecajcz já bych mu zatím branila aspoň fyzicky (položit na zem, jemně odvrátit útočící papulu...) a uhejbat no. 😀
Nj,
@panickatlamicka ma pravdu.. Ked zacne utocit,vzdy ju dam zo sebe dolu,a vysvetlim,ze se to nedela.. Neviem chape,co jej rozpravam,ale vie ze se to nedela.. Ono je to silnejsie ako ona sama 😂
A
@panickatlamicka nasa je taka rychla a vychcana,ze zautoci ked to clovek najmenej ceka 😅
@pathusha je to rebel!😁
@panickatlamicka jj asi po maminke 😂
Taky tomu zkoušim předchazet...no
@panickatlamicka asi nam aj prejavuje svoju lasku.. Ale od kedy ako tak vnima a hybe sa,tak je to sadista 🙂 a vlastne sadomasochista.. Ublizuje i sebe
U nás kousání a škrábání. Škrábání přešlo na hlazení malá, malá - učili jsme. A kousání přešlo v ocucávání jakoby pusu - taky jsme učili, vždy ucukli, dělali auau a on je pak takovej ostýchavej,že jen spíš cucá.
@veronikaj85 tak nasa po aaaau este prida i stipanie 😀
Kounu taky a vetsi silou,od te doby to nikdy neudelal..ja vim ze je to huste,ale pomaha.
Syn (12 m) začal taky kousat ale rostou mu naráz 4 zuby.. takže kouše chudák úplně do všeho.. když se mně snaží kousnout tak pořád opakuju že nesmí že to bolí..
Nase to dela, kdyz je "rozrajcovana", v ramci hraní...ale jediny, co pomaha, je stale opakovat, ze nesmi. Protoze sestricka uz utrpela dost bolestivych kousancu az k placi...☹
tohle dělal od kámošky malý a vynucoval si tak její pozornost ☹ Beli tohle naštěstí nedělala vůbec...
Snažila jsem se najít příčinu- kouše z nudy? Že strachu? Z rozpustilosti Malá Kousala, když chtěla mou pozornost a nebo když byla rozjivena. Naucila jsem ji „kousat" v rámci hry tak, aby to druhého nebolelo.😊