a mame prvni petku:((( za zapomenuty ukol... taky by mohla davat treba puntik... hlavne me toci -jsou na strane 20 a ukol maji na strane 10.....
@krizovam bohuzel jsme vesnicka skola a docela prisna..... deti maji v prvni tride treba z matematiky 15 prikladu.. jedna chyba a uz hned 2, dve chyby 3...... docela narez...
v pisance meli opisovat vetu a za vetou byla tecka, bohuzel dcera ma docela velkou vadu oci a nema sanci tecku na konci radku videt... a pani ucitela to taky bohuzel nebere v potaz i kdyz to tedy vi...
Ani na druhém stupni nedáváme za zapomenuté úkoly pětky, to by musel být nějaký extra úkol, který třeba ten žák dostane za trest a neudělá ho, jinak je na to speciální sešit, do kterého se píše zapomenutí.
@lliijjoonn 🙂 a to je dcera v prvni tride....ja bych dala treba za 5-10 zapmeutych ukolu..... jinak puntiky
@eloana No 5 - 10 už je dost, u nás se ale veškeré zapomenutí píší do sešitku a za určitý počet je pak napomenutí, důtka, příp.snížená známka z chování. Podle mne je blbost dávat špatnou známku za zapomenutí, to je přeci úplně jiná kategorie - nezapadá to do hodnocení žákových vědomostí, ale do jeho schopností plnit si své povinnosti - což jak jsem psala výše se má řešit úplně jinak. A myslím, že systém, který popisuji, má logiku. Přeci někomu nedám na konci roku 4 např z čj, ikdyž píše excelentní slohové práce, i/y umí na 1*, ale třikrát nedonesl úkol (ze kterého by mj dostal např právě tu jedničku...). Já bych tedy za paní učitelkou šla a žádala vysvětlení. Případně bych se obracela rovnou na vedení školy - podle mne na to budou přímo nějaké směrnice. Nemluvě o tom, že já se bavím o 15ti letých puberťácích a ty máš 7mi (?) letou dcerku....
@lliijjoonn jj je to v prvni tride....ja ji to rikam, ze to neni za to,ze neco neumi,ale jen za zapomenuti... bohuzel prvnaci si to nepamatuji, kde maji nebo nemaji ukoly... hledame to my rodice a nekdy proste nenajdeme..... maji treba 2-3 denne pamatuje si jeden
@eloana My měli v 1.třídě deníček, kam se psaly veškeré úkoly - to už se dnes nevede? Nejsem žádná stará škola, takže to není zas tak dávno na takové radikální změny... Každopádně za učitelkou bych šla a vyhádala si to klidně přes vedení. Vysvětli jim to stejně, jako jsem ti to teď napsala a nikdo nemůže nic namítat. Navíc dávat pětky v první třídě... Jak psal někdo výše - neskutečně demotivující a vůbec nechápu, čeho tím ta učitelka chce dosáhnout, já bych si na ni došlápla.
@lliijjoonn U nás je taky za 10 zapomenutých Dú napomenutí atd. jinak souhlasím.
@lliijjoonn přesně tak! jako jestli je to nějaká stará rachejtle tak bych tam zašla a udělala ji takovou přednášku že by tuto ,,volovinu,, vyřadila ze svých praktik.. ještě k tomu prvňákovi.. bože, totok mě dokáže vytočit fakt.. no jestli to bylo třeba poprvé tak to nejspíš nebude mít velkou váhu na hodnocení v pololetí ale i tak jako.. totok sme nedostávali ani na střední škole!!!
@krizovam A jak říkám - autorka se tady baví o 7mi letém dítěti, takže mi opravdu nejde do hlavy, čeho tím chtěla ta učitelka dosáhnout.
@krizovam
@lliijjoonn oni si delaji u ukolu puntiky...... nic vic.... denicek nemely -od zacatku si to musi pamatvat samy- kdyz puntik zapomenou maji smulu
@eloana To si děláš srandu? Jak si asi tak 7mi leté dítě zapamatuje třeba 3úkoly během celého dopoledne, kdy je i tak vystaveno nadmíře požadavků na svou pozornost??? Tohle asi nepochopím, proboha kup té jejich učitelce nějakou knihu se základy pedagogiky a taky nějakou další na selský rozum, protože ten by jí úplně stačil, aby to pochopila...
@eloana A tady je zakopaný pes, protože některé děti si to prostě nezapamatují nebo nestihnou zapsat a buch mají pětku. U nás funguje jedině deníček - mám vyzkoušené, že někteří si tam mimo DÚ musí psát i jiné věci, které si ostatní pamatují a tyto žáčky kontroluji, že si to tam zapsali - jinak by věčně nic neměli.
@lliijjoonn tos trefila! já bych uvažovala i o změně školy! takový deptání prvňáka by nebylo na moje nervy
doufám, že to té pizdě udělalo dobře na pipinku zrovna před vánoci... ježiš, ta mě nasrala.. bych tam hned po Novém roce zašla!
asi takto.... já učím na 2.stupni, tak tam za nepřinešený úkol 5 dávám, ale do závěrečné klasifikace to beru jako přitěžující fakt, tzn. pokud má známku mezi, dostane horší, pokud vidím, že úkoly nenosí.... na 1. stupni bych spíš aplikovala puntíky apod. a to aspoň do 3.třídy včetně 😉
@eloana Jo to chapu,ze jsou radi za jednicku,ale je to fakt vice stresujici.Kdyz uz ted chteji zavest to jine psani po jinych statech tak by meli i zmenit tohle nebo nesnesu jak tak male deti musi sedet nekolik hodit v lavici.Tady je to fakt skola hrou,kdyz sedi i na koberci a maji promitani a hodne sport.Muj syn se tesi porad do skoly a chodil by i kazdy den.
@eloana , @krizovam přesně takhle to funguje i v naší vesnické malotřídce - v 1. tř. dokonce v 1. pololetí p.u. do deníčků dětem sama úkol yzapisovala, ony si to kroužkovaly, ona jim to ještě kontrolovala. Čím víc uměly písmenka nebo číslice, zapisovaly si to samy, a p.u. kontrolovala, navíc mají ve třídě i takovou nástěnku, kde to p.u. znovu napíše a visí to tam celý den, takže děti si to mohou ještě i zkontrolovat a dopsat (nástěnka funguje i ve vyšším ročníku). A holky dostávaly za zapomenutí puntíky, příp. mi to p.u. do deníčku napsala, že některá zapomněla. A první 5 dostala až letos 10letá dcera ve 4. tř. - sice taky za zapomenutí, ale referátu z přírodovědy, u kterého ji třídní učitel dal 2x šanci ho přinést a naše mladá na to prostě hodila bobek, takže zslouženě. A i tak mi učitel na TS říkal, že tu známku má jen ona v žákajdě, on si ji u sebe ani nenapsal, dostala ji spíš pro výstrahu, aby nebyla takový flegmoš 🙂
@eloana my právě měli podobný problém u první dcery v 1. tř., to tam ještě byla jedna p.u. (už naštěstí není) a s ní byl podobný boj, navíc, jednou kroužkovala modrou, jednou žlutou, jednou hnědou, člověk to v těch barevných pracovních sešitech snadno přehlédnul. Pak se navrhnul deníček, nástěnka, ona odešla na dlouhodobou nemocenskou a nakonec skončila úplně a přišly mladší p.u. a hned to bylo o něčem jiném.
Já to vidím u prostřední dcery, je už druhačka, dokonce šla o rok později, protože je listopadová, ale i tak je problém, aby si kolikrát všechno zapsala a správně hned během vyučování, takže ta nástěnka je taky super, v klidu si k ní o přestávce zajde, opíše a hotovo.
Děti, vůbec v 1. tř., nevydrží ani tak dlouho udržet pozornost, jsou unavené a spousta informací jim prostě unikne, natož si ještě něco zapamatovat. ☹
Tj. je blbost známkovat něco, co neudělal špatně, ale "jen" neudělal - řeším to klasicky černými puntíky. A že byl úkol na str. 10 - asi potřebovali dodělat nějaké cvičení nebo něco procvičit znovu.