Hezký den děvčátka, prosím pěkně jaké mléko je dobré na nahrazení klasického mléka pro 6 letého syna po požití se vždy osype tak mu to chci něčím nahradit děkuji
Já jsem dlouho hledala náhradu a nejvíc mi chutná ovesné mléko barista z dm a tady to alpro. https://www.drmax.cz/alpro-tastes-as-good-rich-...
@fouskovi To strašně záleží, co komu chutná. Jsou mandlová, rýžová, ovesná a další mléka. Ty rozdíly jsou docela velké. Pro dítě bych se koukala, aby nebylo doslazované a neobsahovalo fosforečnany jako stabilizátory. Jinak různá rostlinná mléka nabízí i DM, mě docela chutnají privátní značky z německého kauflandu (nevím, jestli je prodávají i v čechách). POZOR. Většina má velmi nízký obsah bílkovin a málo vápníku, takže to není plnohodnotná náhrada mléka a používala bych spíš na nahrazení do kaší apod, než na běžné pití, tak bych prostě použila jiné nápoje. V Německu jsem již i viděla veganské náhražky mléka, ale to složení za mě bylo celkem problematické. Navíc se bílkoviny doplňují z rostlinných proteinů, jejichž izolace je poměrně problematická a během extrakce se část zdenaturuje do stavu, kdy není naším tělem využitelná. Netuším, jak moc jsou v tomhle výrobci zodpovědní, protože jestli jsem to pochopila správně, tak právě agresivnější podmínky vedou sice k vyšším výtěžkům /získám toho víc), ale taky větší úrovni denaturace. Takže sice tvrdí nějaký obsah bílkovin, ale kolik je z toho pro tělo využitelné je otázka. Ale asi to moc řeším.
Já tedy hodně koukám na složení, jako tedy dcera má rok , ale i pro mě, používám hodně,tak nechci aby tam bylo milion gum, ecek a jinych mňamek. Zatím asi nejlepší i cenově mi přijde ovesné z dm, stojí myslim 28 kč, takže skoro jak mléko normální.
Ovesné z DM 😉
Taky nakupujeme v DM, ovesne bezlepkove, obcas mandlove nebo sojove🙂
.
Dělala bych vlastní mandlové mléko.
Zkusit pro začátek koupit jen bezlaktózovou variantu? A pak příp.nakoupit ty různé druhy, co napsaly holky výše. Ale našim dětem teda nechutná nic z toho a to zkusily opravdu vše. Tak jim nakonec kupuju to bezlaktózové, to snáší lépe než obyč.mléko.
Alpro má přímo hnusné složení!! To opravdu nechceš, sobě, natož dětem. Nature promise Albert - rýžové, ovesné. To samé z DM přímo jejich - ovesné, rýžové.
Holky všem moc děkuji za tipy musíme najít co bude vyhovovat od návratu z nemocnice je jak pokusný králík co jo a co ne
Já kupují Alpro, má různé příchutě.