Holky prosím dotaz syn 6,5 měsíce si začal stoupat a ted ta otázka jaké botičky na ty malé nožičky pořídit dekuju
@miskamysicka jenže on tu jednu nozicku jakoby vyjrucuje
@fouskovi Tak to bych spis resila s fyzio, ne botama. 🙂
botičky se kupují až v době, kdy už delší dobu chodí, ne že si sotva začíná stoupat a šup mu strčit boty, nejlepší pro dítě je chodit na boso
Žádný, bota tomu nepomuze, noha musí pracovat
ony děti různě testují, co jim ty nohy dovolí. Boty ho správně chodit nenaučí, akorát ho omezí. V tomhle věku bych ho v chození ani nepodporovala, nedávat ruce, omezit pobyt v postýlce, ohrádce, kde se bude stavět. Důležité je, aby nejdříve lezl a posílil si záda.
Boty az aktivnímu chodci. Nohy pracuji a posilují, posiluje se i bříško. Zatím určitě neřešit.
Je normalni ze jeste nema svaly v noze posilene, tak nechodi hned jako ty... Dej mu cas, nech ho at si to vyzkousi...
Ale 6,5m - opravdu si stoupne sam? Podivej se na fyzio vyvoj... Deti by mely projit vsemi fazemi...
@betelgeuzz nedávám ruce ale potrebuju taky doma něco udělat tak musí do postýlky ohrádky a on to zkouší sám leze od 5 měsíce
@fouskovi taky jsem doma dělala a holky lozily za mnou 🙂
@betelgeuzz jenže to všude nejde
Žádné... malá mi taky v šesti měsících stala, bála jsem z toho nešťastná, aby bylo vše v pořádku, ale doktorka mi řekla, ze tomu nezabranim... byla a nemoc sikovna
@fouskovi Nezastavovat! Prostě to tak má a bude rychlejší. Obě děti si stouply v 7.měsíci, malý o chlup dřív a nedovedu si představit, že bych ho pokaždé měla sundávat a posazovat, bych nedělala nic jiného. Pokud lozí, tak se mu svaly posilují. Nožička se mu srovná, nám na to paradoxně pomohly botičky. Starší šoupala jednu nožičku za sebou, když chodila (sama už bez opory) a až pevná bota ji donutila nohu pořádně zvedat, měkká podrážka byla na nic.
Teď v létě bych botičky vůbec neřešila a na zimu kožené capáčky, ty jsou top.
Nezastavuj. Bude se stavět tam, kde se může chytnout, bude zkoušet popojít s oporou, ale to ještě neznamená, že hned bude chodit sám. Malá stála v 6 měsících a chodí od roka. Jen ať má možnost lézt v prostoru.
Syn mel od zacatku problem se spadlym kotnickem, zvedal se pres nej, snazila jsem se, aby nozky stridal, ale marne... Tejpujeme dle fyzio...
Jinak boticky dle fyzio az v momente, kdy dite prejde samo celou mistnost, do te doby zadny, max kozene capacky, nebo protiskluzove fusky kvuli izolaci chladu
@craki presne tak, podstatny je, aby lezl po kolinkach, kdyz to dite preskoci, miva to odezvu v dalsim vyvoji...
Mala ma diky ohradce vbocene kotniky,ktere ted musime davat dokupy cvicenim a spravnyma botkama. Spatne si stoupala a navykala si chodit po vnitrni strane chodidel. Ne kazde dite to musi mit,ale druhe nebude mit ani ohradku ani choditko.
@fouskovi a je ta ohrádka opravdu nutná? Já ji teda zastancem vůbec nejsem, může být velká jak chce, ale pro mě je to pro dítě dost omezující a proto ho nutí se o ní opírat právě těmi neposilenymi svaly.
Syn se postavil sám v 7 měsících. Venku nebo na studenou podlahu jsem mu dávala kožené capáčky. Botky měl až v roce, když sám chodil
My jsme ohradku nemeli, v postylce byla jen na spani a hlady ani ve spine jsme neumreli. 😁 Nic ve zlem, ale podle mne je to jen o lenosti..
Já teda nevidím na ohrádce nic tak zásadně špatného. Když tak občas je, tak to přežije. Taky mě tam rodiče dávali a přežila jsem bez následků 🙂 prostě každý to má zařízené jinam. 😉
*jinak
@miskamysicka jaké lenosti já to jako lenost neberu má svůj prostor kde si hraje a já se můžu věnovat i druhému synovi a nebo něco udělat v domácnosti
@veronikaj85 ano je mám dvě děti a potrebuju fungovat
@fouskovi Reagovala jsem na to, ze v ohradce byt musi, aby se doma mohlo neco udelat.
@miskamysicka ano napsala jste že je to o lenosti když mám dítě v ohradce
@fouskovi tak já dopředu napsala, že já nejsem toho zastáncem, proto moje odpověď je taková. Na botičky jsem odpověděla předtím a ještě upozornila, že podle mě to prostě není dobré na ty nožky a ohradku bych zrušila, protože ho to asi nutí si stoupat a ještě na to není připraven. Opět jen můj názor. Podle mě to jde i bez ohrádky, její využití jsem nikdy nepochopila.
@veronikaj85 bohužel ne vždycky to jde proto se ty ohrádky dávají jak říkám mám doma 4 leteho ještě syna a celou domácnost na krku bez žádné pomoci
@fouskovi Ano, ze se da domacnost podle me obstarat i bez ohradky, ale to je jedno. Kazdeho vec.
@miskamysicka pokud mas klidne, hodne dite, tak jiste da... Polud mas divocha, kterej.Ti vyleze pp skrinkach, snazi se sejmout tv a podobne a Ty varis v jine mistnosti, je to problem a neda se to...
Je to o povaze ditete i povaze matky, jak moc dite pri domacich pracech ohlida...
@krasna_neznama86 Klidny dite rozhodne nemam, beha od 9 mesicu, energie ma celej den na rozdavani, neposedi ani 5 vterin a jsem na ni od pondeli do patku cely dny sama, takze tak.
@krasna_neznama86 taky nemám ani jedno klidné dítě ajsem ráda že ho můžu dát do ohrádky a v klidu něco sníst nebo si dojít na záchod
@miskamysicka dám ti na den našeho Tobise a uvidíš, jak obstarat domácnost s ním nejde..🤣🤣
Ten vleze úplně všude, všude strká ruct..Jediný bezpečný místo pro něj je sedět v židličce nebo ho dát do postýlky.😄😄
@denny27 Nemusis, mame dost velkou divosku. 😃 Vsichni rikaj, ze ma v ocich 10 kluku, a ze je to certice.
@miskamysicka ještě teda mimo téma... teď jsem koukla na tvuj profil a že si měla přítele v Černobylu. Včera jsem konečně dokoukala poslední díl...a asi budu taky za blázna, ale taky bych se tam chtěla podívat.. už jen pro tu atmosféru...30let tam vše zůstalo na svém místě, zboží v obchodech, prádlo na šňůrách...😔
Musi to být zážitek
@denny27 Pritel byl nadsenej, doma nadsene ukazoval fotky, videa, vypravel. Me z toho mrazilo, ale zajimavy to je, o tom zadna. 🙂 Jak pises, vsechno zustalo na stejnem miste, s nicim se nesmi manipulovat. Meli zaplacenou pruvodkyni a ta rikala, ze doporucuje navstivit urcite co nejdriv, protoze nikdo nevi, jak dlouho jeste ty budovy budou drzet relativne pohromade. Nesmi se tam ani sekat, nic.
@miskamysicka nad článkem o Černobylu si nepřemýšlela?☺️ Byla bych první,co by si ho přečetla
@fouskovi mám 2 děti, téměř 5letou dceru a 15měsíčního syna (obě děti akční), syn od té doby co chodí všude, ale opravdu všude vleze když se jen pár vteřin nedívám, zvládám uklízet, vařit, cokoliv...
@craki to je naprostá blbost, syn pořádně neseděl, ale už v 8měsíci stál u konferáku, padal dozadu jak tyčka, tím, že neuměl sedět...
@denny27 když Eliáše chvilku nehlídám už stojí na jídelním stole a ještě mě zvesela povzbuzuje 😀 jde obstarat domácnost, aspoň teda já to s přehledem zvládám 😉
@miskamysicka mám to stejně tak, akorát mám děti 2 😉
@veruuu_kubesovic tak jasný, taky uklidím..ale když mi u toho asistuje Tobis, tak je to o nervy😆😆...stírání podlahy je nemyslitelné.. nebo takhle.. já setřu, ale on mi po tom leze, snaží se dostat ke kbelíku...a mytí nádobí? Tak to musí sedět v te židličce, protože jak jsem otočená zady a on je v pohybu, tak mi leze do chodby a tam se hrabe kočkám ve stelivu.. dveře do kuchyně jsou rozbitý, takže zatím nemůžu ničím ani zavírat,😆😆
@denny27 Jako kdybych tam byla ja osobne, tak proc ne, ale takhle asi nee. By mi to pritel musel diktovat a to by bylo na prd. 😁
@fouskovi naprosto chapu...sama mam doma divocha, se kterym mam problem dojit si vycurat, ohradku jsme meli a pouzivali v nejnutnejsich pripadech... Co ji zacal stehovat, rozlozila se...
@denny27 syn dva a ctvrt a porad divoch, zehlit muzu jen, kdyz spi, coz i to je problem
@miskamysicka já myslím, že by to vůbec nevadilo, kdybyste to smolili spolu..😊😃
Mě by třeba zajímalo, jaké je k tomu potřeba povolení a na kolik takovy zazitek vyjde..jestli se platí nějaký vstup, cena tam...☺️
@miskamysicka hele, a co ty víš jaké to mají doma? Co když mají doma krb či schody a ohrádka je na to aby si neublizilo? A vůbec ptal se tě někdo na tvůj názor? Řeší se tady botky ne?
@megi89 Prosim te, klid. Tebe se taky nikdo neptal na nazor na muj komentar. 🤷♀️
@denny27 To se muzu zeptat, ale na clanek by to asi nebylo. 😁😊
@miskamysicka a tebe se ptala autorka? Co vím tak se ptala na boty. Nebo ne?
@megi89 No vsak jsem ji taky v prvnich dvou komentarich normalne odpovedela. Na ohradku jsem reagovala az po tom, co autorka napsala, ze ohradka je vlastne nutna.
@miskamysicka jojo, s botkami máš pravdu, zbytečně zatěžovat nozku, když nechodí... Ale s tou ohradkou... Fakt nevíte jaké to má doma, jaké jsou podmínky pro to mimčo.
@megi89 Ono to ode mne vyznelo jako rejpani, ale napsala jsem to na zaklade toho, ze ostatni holky psaly, ze ohradka ho ke stoupani “nuti”, a ze by bylo dobry ho do ni nedavat, aby co nejvic lezl. Autorka napsala, ze v ohradce byt musi, aby mohla doma neco udelat.
Chtela jsem tim rict, ze spousta maminek radsi prcka strci do ohradky nez aby umyly nadobi s tim, ze holt budou muset odskakovat a dite hlidat. Jo, uznavam, mohla jsem to napsat jinak a ne, ze je to lenost. Asi bych to prepsala na pohodlnost. Myslim, ze ohradka nutnost opravdu neni.
Pokud je doma krb apod., tak to chapu, i kdyz i to se da resit jinak, nez ohradkou. Dneska uz jsou zabrany i ke krbu, schodum.
@miskamysicka pro vás budu jen líná matka vy hold prostě nepochopite že ta ohrádka je potřeba hold máte tak dokonale hodné dítě že vám to nevadí že leze všude
@fouskovi co takhle to zkusit alespoň na par dni, třeba to opravdu pomůže.
@fouskovi Mozna by to chtelo vic cist. Rozhodne nemame klidny dite, naopak. ;)
@veronikaj85 proto jsem dala ohradku protože to jinaknejde
Ohrádka za to nemůže. Pokud dítě dospěje do momentu, že se potřebuje vertikalizovat, tak si prostě bude stoupat ať už v ohrádce nebo bez ní. Bude se přitahovat za nábytek, je to jedno. Důležité je, aby se nezranilo, když se pustí. A boty k tomu nepotřebuje. A rozhodně není fér pustit se takhle do člověka, který se ptá na radu. Každý jsme jiný a každý má jiné možnosti. To by se mělo respektovat, případně podpořit a ne kritizovat.

Zadny, az zacne opravdu chodit.