Přesně uklidit po sobě hračky srovnat si oblečení už teď pomáhá s nádobím z myčky vždyť to nemusí být nic velkého ale třeba maličkosti prostě dát základ
Ustlat si postel - to urcite zavedu 🙂
U nas uklizet hracky, davat jidlo zviratum, venci mensiho psa na voditku. Ale myslim, ze v tech trech letech je to fajn, to je bavi jeste i doma pomahat...horsi pak v sedmi..desiti...puberte😂.
Mladší dcera, necelých 2,5 roku , doplňuje toaletní papír, automaticky si po sobě uklidí drobnější nádobí (skleničku, misku, talířek), večer si donese pyžamo a plenku. Vše tak nějak automaticky vyplynulo, vidí to u starší, baví jí to, ale myslím, že se to jako povinosti vlastně počítat dá. A je fakt, že takové drobnosti jako že děti zvládnou po sobě odnést nádobí, dát špinavé prádlo do špíny a pod. jim určitě neuškodí a mě to trochu práce usnadní. Horší už je to s tatínkem ,špatné návyky z domova, máma za ně dělala úplně všechno...

A mě by zajimalo jake povinnosti máte nebo se chystate detem dat?