Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  nikola38
  3. dub 2022    Čtené 116x

  U nás doma s Canon SELPHY Square QX10

  Přeji krásný den všem. 

  Jak se testovala Canon SELPHY Square QX10 u nás? 

  Naše testování nebylo asi úplně typické. Ale to až později. 

  K čemu je tiskárna dobrá a jak se dají fotky využít? To je docela jednoduché. Tiskárna tiskne menší formát fotek. Papír, na který se tiskne, je nalepovací. Zadní část lze velmi snadno odlepit a fotka následně hned drží na zvoleném místě. Fotky můžeme použít při výrobě scrapbooku, který se v posledních letech stal trendem. Fotku můžeme samozřejmě hned vyvěsit na nástěnku, umístit do fotoalba, či si vyrábět i fotoknihu. Partner našel krásné využití, fotku si nalepil pod průhledný obal telefonu a má z fotky radost jako malé dítě u stromečku. Já si zatím vytisknuté fotky uschovám. Některé budou zdobit nástěnku v obýváku, jedna už připomíná malé štěstí v břiše při pohledu na lednici. A ostatní fotky? Ostatní fotky poputují do fotoalba a do turistického deníku. Turistický deník zatím, bohužel, nemám. Zatím jsem nenašla žádný, který by mi vyhovoval. S velkou pravděpodobností přestanu hledat předtištěný vzor a vezmu si inspiraci ze scrapbooku a turistický deník si vyrobím svůj vlastní. 

  Fotka, kterou si vytiskneme, je poměrně malá, ale pro výše zmíněné je plně dostačující. Fotku ještě zmenší rámeček a spodní malá lišta pro umístění jednoduchého popisku (třeba atmosféra, nálada, místo). 

  Spolu s tiskárnou musíme mít chytrý telefon a v něm aplikaci, přes kterou vlastně probíhá veškerá komunikace s tiskárnou. V aplikaci jsou jednoduché funkce, pro mé potřeby jsou dostačující. Fotku si vybereme přímo z telefonu, klidně i právě vyfocenou. Můžeme si fotky oříznout, otočit, přidat barvený filtr, rámeček a jiné. A právě i výše zmíněný nápis. Jediné co bych vytkla aplikaci, je absence českého jazyka. Myslím, že v dnešní době jsou kreativní i lidé v důchodcovském věku a těm by mohla angličtina dělat problém. Aplikace je jinak jednoduchá na obsluhu a během pár kliknutí už nám fotka vyjíždí z tiskárny. 

  Tiskárna fotku tiskne ve 4 krocích. Každou barvu tiskne zvlášť. Můžeme tak vidět napřed žlutou fotku, poté červenou, poté už chytá barevnost, jakou máme i na originálu. V posledním kroku už jen doladí odstíny. Pro mě bylo velmi zajímavé a zábavné sledovat změnu na fotce. Lze si všimnout, že fotka je potažená fólií, spodní část fotky (lišta) se oproti fotce vůbec neleskne. Fotky jsou velmi krásné kvality, je potřeba si dát jen pozor na zdroj světla. Pokud je na fotce třeba slunce, fotka v telefonu sice vypadá krásně, ale fotka je mírně přesvícená, ale v aplikaci lze také upravit jas i kontrast. Zkusili jsme vytisknout i fotky pořízené zrcadlovkou, které i v telefonu mají velké rozlišení a i s těmito fotkami si tiskárna poradila a fotky jsou barevně moc hezké a ostré. 

  Fotky mají rozměr 10x15 cm - údaj je z portálu heureka.cz, po upozornění v komentáři bych ráda uvedla, že údaj není správný, na stránkách alza.cz, datart.cz udávají rozměr fotky 6,8x6,8 cm - tento údaj správný je. Papír, který do tiskárny lze dát má rozměr 8,5x7,2 cm. Tiskárna je malá a skladná. Vleze se do batohu i průměrné kabelky. Lze ji tak mít stále u sebe. Příslušenství, které se k tiskárně dá dokoupit, jsou papíry a cartridge (barva). 

  Abych nebyla jen pozitivní. Pořizovací cena tiskárny i náhradního příslušenství je vyšší, když si cenu zdvojnásobíme, můžeme pořídit klasickou velkou tiskárnu, která nám fotky také zvládne vytisknout. Myslím že puberťákovi, který by nejradši měl vytištěné všechny fotky, by se tiskárna vůbec nevyplatila a dost prodražila. Ale pokud je užívána s rozumem a opravdu pro potěchu, případně pro tvorbu ať už scrapbooku či turistického deníku, je určitě skvělým pomocníkem. Ocenila bych možnost koupit větší balení s cartridge a papíry. Možná jsem špatně hledala, ale balení 20 papíru s barvou mi přijde zbytečně malé a člověk musí myslet na to, aby si koupil více balení, případně, aby objednal s předstihem. Dokážu si představit situaci, kdy máma od dětí konečně najde čas po měsíci si sednout v klidu k tvorbě a zjistí, že má moc fotek a málo papíru. 

  A teď ke speciálnímu průběhu našeho testování. 

  Chtěla bych vypíchnout komunikaci s týmem Modrého koníka, který má na starosti právě testování. Ačkoliv jsem na odpověď čekala den dva, vyřešili Jsme i docela zásadní problém. Měla jsem tu čest testovat tiskárny dvě. Jedná ale byla vadná. Přišla mi s rozbitým růžkem. Všimla jsem si toho, až po vytištění pár fotek. Protože jsem začala tiskárnu studovat, proč fotky nejsou tak pěkné jako na obrázku. Fotky byly ve velmi špatné kvalitě. Proužkované, barvy byly vybledlé, no prostě celkový dojem velmi špatný. Nedalo mi to a kontaktovala jsem tým Modrého konika. Paní, která se mnou komunikovala přes zprávy tady na koníkovi, kontaktovala firmu Canon, se kterou jsem se pak spojila přímo já. Firma mi s omluvou zaslala tiskárnu novou. A já jim obratem poslala vadný kus, aby mohli zjistit závadu. Komunikace byla rychlá a zákaznický servis nemůžu než hodnotit kladně. Do týdne jsem tak mohla v testování pokračovat. 

  První přístroj byl černý, černá barva se určitě hodí do každé domácnosti, ale pro milovníky barev jsou k dispozici ještě dvě barvy, zelená a růžová. Druhý přístroj mi přisel růžový, růžová je jemná, není křiklavá a bude zdobit interiér. 

  Nakonec přidávám porovnání fotek. A pro všechny budoucí testery vzkaz. Nebojte se nikdy ozvat, když budete mít nějaký problém. Lepší je se zeptat, než přemýšlet, jak proboha mám napsat recenzi, když fotka vůbec nenaplnila očekávání? 

  Moje úplně závěrečné hodnocení testování je kladné a tiskárna u nás doma najde další využití. 

  #test_canon5 #recenze #recenze_canon_selphy4

  nikola38
  13. pro 2019    Čtené 405x

  Jak se testoval Sterimar u nás

  Ahoj.

  Napřed bych ráda poděkovala za možnost testovat skvělé výrobky od Sterimar. 

  A teď k samotné recenzi.
  Když jsem našla ve schránce zprávu, že jsme byli vybráni k testování, měla jsem velkou radost, ale tu mou radost vystřídala obava, jak testování vůbec zvládneme. Malá totiž nemá vůbec ráda stříkání do nosíka. Nebo spíš neměla. Teď už to není vyložene nemá ráda, teď ho hezky toleruje a doufám, že když máme Stérimar na každodenní používání, že se z toho jednou stane "vůbec mi to nevadí". 

  Testované výrobky byly 3. Každodenní hygiena pro děti i pro dospělé a sprej určený na uvolnění ucpaného nosu.

  Ze začátku jsme testovali pouze denní hygienu. Sama za sebe můžu říct, že vyčistit si po ránu nos menší sprchou, bylo fajn. Trpím na chronickou rýmu a každé ráno se můžu usmrkat. Se Stérimarem mi stačilo stříknout, vysmrkat a bylo mi fajn.

  Malá testovala hygienu pro prcky a přestala jí téct z nosánku taková ta nepříjemná voda. V podstatě během prvních pár dní se toho zbavila. A i když první den vypadal jako na fotce níže (ne maminko, já nechci), den co den byla se stříknutím více a více v pohodě. Ale maminka musela první. 🙂

  Po týdnu nastoupil na řadu i sprej na ucpaný nosík, protože školka a rýma jako taková se k nám vůbec nedostavila. Za což vděčíme Stérimaru.

  Jako plus bych určitě viděla "zarážku", která zamezí dát dítku sprej moc hluboko. To je fakt super.

  Sprcha je to docela velká, ale v pohodě se to dá zvládnout a není problém stříknout něco méně, aby to nebylo tak naráz. 

  Jediná věc, kterou bych vytkla, je vyšší cena. Ano, vydrží déle než všechny ty spreje. Ale denní hygiena vyjde už dráž. Ale člověk si za kvalitu a věci, které fungují, rád připlatí. Stérimar u nás byl už, když byla Viki malinká. Teď už aspoň vím, že se nenechám lékarnicemi zvyklat na jiný výhodnější výrobek, protože Stérimar opravdu funguje, jak se píše.  

  Přeji všem hezké prožití adventu a svátků hezky v poklidu a bez rýmy, tak jako u nás.

  nikola38
  29. srp 2017    Čtené 420x

  Test_magnet3pagen

  Ahojky. Dostala jsem se konečně k napsání recenze.  Byla jsem vybrána k testování 3 výrobků od Magnet3Pagen. Z výhry jsem měla obrovskou radost, protože se moc nestává, že bych něco vyhrála.


  Moje 3 testovací výrobky jsou: formičky na pudink, silikonová forma na vafle a kráječ spirálek a nudliček.

  Obecně napíšu jen zápory a pak se budu věnovat výrobkům zvlášť.  Chybí návody k použití, byl jen u kráječe na zeleninu a to pouze s použitím okurku. Chybí v jaké teplotě může být výrobek vystaven, jak mýt (ručně, myčka). U krájítka chybí jak udržovat ostří. 

  Formičky na pudink

  Tady nemám, co bych vytkla. Byla jsem ráda, že formičky můžu vyzkoušet, protože pudink máme moc rádi, pro dva lidi vařím i 3 litry :D  Snad jen počet v balení by mohl být větší. :D 

  Formičky jsou maličké tak akorát jedna porce. Krásně se vyklápí. Krásně drží tvar a já jsem měla radost, že mám po vyklopení třepotající se pudink, jak to bývá ve filmech. 

  Forma na vafle

  Ta je taky moc fajn, jen by mohla být větší, nebo se prodávat dvě v balení. Přijde mi neekonomické péct jen takhle malou formu. Takže jsem vafličky dělala, když sem měla naplánováno i jiné pečení (což je často).

  Mrzí mě, že se pečou dlouho (10-15 minut), klasický vaflovač jede jednu vafli za druhou. Vafličky šly krásně vyloupat. Dělala sem i lívanečky z ovesných vloček a ty šly taky moc hezky. Ručně se forma umývá dobře. Díky testování mám taky pár nových receptů, které musím vyzoušet 🙂 

  Kráječ/vykrajovač/struhadýlko 

  Tady už to tak sluníčkové nebude. Výrobku bych vytkla snad úplně vše. Okurek mi to propasírovalo, místo aby vznikala spirálka, tak mi část, která měla okurek posouvat, okurek celý rozpasírovala.  Mrkev tu to ani netlačí skrz, ta se uvnitř točí dokola a nebo stojí na místě a nic se neděje. 

  Po prvním pokusu o použití se nám z 6 kousků okurku podařily 2 spirálky, ale s obrovsým usílím. Nudličky? Tak ty nešly vůbec. Ostří se mi hned po prvním použití poničilo - jak když z nožem narazíte při porcování na kost. Jenže nejde nabrousit, protože výrobek neumožní rozebrání a člověk se k ostří nedostane.


  Mytí - to je taky maturita, veškeré malinké kousky se zasekají v mezírce na konci (u ostří), rozpasírovaný okurek sem dloubala párátkem ven. Myslela jsem si, že mám třeba jen vadný kus, ale jsem se dočetla, že nejsem jediná, kdo má problém.

  Takže, abych to zhrnula, děkuji za zkušenost, děkuji za vybrání k testování. Moc sem si užila vafličky a pudink. Krájítko mou radost z testování nijak neponičilo.

  Jediná spirálka, která se mi opravdu povedla (pak ještě druhá, ale jen menší)