Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
gryfis
3. zář 2015

Nějaká pohádka...

  Jak už to tak bývá... žila byla v jednom království za několika mnoha kopci, loukami, lesy a nevím čím vším.. kráááásná princezna...

  Kdo království a zvláště královnu znal jen tak od vidění, nebo žil v království krátce, se neměl důvod čemu divit.. když uviděl princeznu a zároveń i její rodiče.. krásní rodiče.. přeci dělají krásné děti.. 

  Ovšem, kdo žil v království déle jak patnáct let.. ten se sakra divil, že je princezna taková pěkná a milá, celá k zulíbání...

  Královna matka by totiž mohla zcela najisto vyhrát miss šereda.. Ale její Král, druhým povoláním plastický chirurg, vše hravě napravil.. no hravě.. stačilo jen zhruba 20 plastických operací a bylo to..zbytek doladí správné osvětlení v trůním sále a fotograf.. A tatíček král? Těžko se dělají operace přímo na sobě. a navíc se odjakživa děsil toho, že by do něj někdo řezal...to dá rozum.. Tak začal na sobě trochu makat v královském fitku ....a obličej... ten už spraví maskéři..aspoň trochu.

  Takže vlastně dva totálně oškliví královští rodiče mají zcela přírodně krásnou holčičku..

  A království...? Co do krásy se nedá rovnat s žádným jiným... o to větší ostuda by byla, kdyby byli panovníci přeci oškliví...Tato krása a honosnost však trošku zavání příchutí náměstím Telče.. Ale vše funguje jak má, poddaní jsou šťastní a spokojení.. tak nač to řešit...

  Této krásné princezně se blížil 16. rok...

  A jak už to bývá královští rodiče přišli s tím, že je čas na vdavky..

  "Ach Bože, jen to ne." Pomyslela si princeznička a hned se jala přemýšlet, jak z toho ven. Hlavně když viděla portréty a životopisy princů.. no jeden horší jak druhý.. Né, že by byla taková fajnovka, ale zamilovat se přes inzerát? A navíc do.. ehm.. to se nedá popsat.. ale zaslané obrazy a texty opravdu nebyly vůbec lichotivé.

  Avšak mezi tím na druhém konci světa byl ve velice podobné situaci 17ti letý princ. No páni rodiče taktéž začli značně pomýšlet na ženění a to hlavně na výhodné ženění.. Tatínek pan velký generál skrz upevnění a rozšírení hranic a mátinka lakotná jak lakomá Bárka skrz rozšíření královských pokladnic a poddaných, kteří platí daně.. No hrozné to poměry a výchova, která však prince nezkazila a byl to skromný rozumný mladý muž.. A navíc byl pohledný..To tak pro doplnění.. prostě by se k naší krásné princezně náramně hodil.. ale jak jen se jejich cesty mohou spojit, když je až na druhéém konci světa?

  No inu snadno, v této době na druhém konci světa, v podstatě znamená dva dny jízdy nadupaným porschákem.. Princ sice nemá porsche ale má hřebce z náramného chovu.. Princezna, ta má zase skvělou kobylu.. No a stalo se, že ve stejný den, jeden ráno, druhý večer. Nasedli na své bujné oře a rozhořčeně ujížděli pryč od rodičů a naplánovaných seznamovacích plesů, za účelem svatby. A nevím už jak se to zjišťuje, matematika tohoto ražení mi dělala vždy trochu problémy, ale potkali se v tu a v tu dobu na onom neurčitém míst.. no prostě v jedné zapadlé krčmě.

  Ona to však bohužel nedomyslela a jaksi se zapomněla převléci za obyčejnou děvečku, i když kůň by ji asi stejnak prozradil, protože kde by přece obyčejná děvečka vzala tak krásnou grošovanou kobylu, leda by ji aspoň trochu maskovala blátem a starým odraným sedlem.. ale i na to zapomněla. No jak vešla do šenku, bylo hned jasno, že je z nějaké lepší rodiny.. aspoň tu korunku si nevzala.

  A princ? No ten to domyslel a jemu byste zbla nevřili, že je to princ. A jak už to tak bývá, sotva princeznu spatřil, hned se mu zalíbila..

  Tak se tedy stalo, že se dva královští mladiství se stejným problémem, aniž by to věděli, potkali ve stejné krčmě.

  Princ seděl pěkně v zapadlém rohu a princezna, do jisté míry vědoma si své krásy, to neřešila a chtěla se asi i ukazovat- což není zrovna chytré, když jste na útěku, si sedla přímo k baru a poručila si pořádný korbel piva. Opřená o loket přemýšlela, co dál. Když to tak šenkýř viděl, že fešanda asi neví co by, pomyslel si, že by se mu taková pěkná tvářička hodila, aby obsluhovala hosty. To by byly hned větší dýška. Tak se tedy stalo, že princezna, vždy obskakovaná, začala obskakovat, nehledej v tom nemravný dvojsmysl, hosty. Ze začátku toho docel dost vylila a vybryndala, aspoň tak zamaskovala svoje drahé šaty, které i když se snažila důkladně vyprat, prostě sešly a zástěra to vážně nezachránila. A princ? Ten jel dál, ale pořád musel myslet na tu slečnu z krčmy. Tu pomáhal ve mlýně, tu v rybárně tu tam a onam až byl zase kousek od krčmy a šel si dát pivko, protože byl parný den.

  Sedl si zase pěkně do kouta a vzpomínal, jak tam seděla u baru ta pěkná slečna a tuze se podivil, že ho obsuhuje jí velmi podobná. A když se podíval pořádně, zjistil, že je to ona, ale byla jakási jiná. Jakoby spanilejší i když s flekem od guláše na košilce přímo na ňadrech. Hlavně se ji teď už nebál oslovit. A on, i když umolousený, tak přeci pohledný, tak co by s ním neprohodila pár slov. Přeci jen se v ní stále držela dřívější výchova ku kráse.. a co si budeme nalhávat, kdo by nehodil pár slovíček s fešákem. Trošku si zaflirtovat.

  Princ neměl zrovna moc co na práci a hospodský potřeboval pomoct poštípat dřevo a ve stájích, tak se tu na pár neděl zdržel. Párkrát i v krčmě pomohl, párkrát s princeznou seno poválel, ale nebojte, dítě z toho hned nebylo, to až pak, až se provalilo, že je to princ a jí se hned zvedl nosánek a jupí prince jsem si našla a jakého pěkného, což už jí bylo vlastně celkem jedno, vždyť byl i šikovný a uměl ruku k dílu přiložit a i princezna už nespoléhala jen na svoji krásu a věděla jak to v životě chodí..

 A co vám budu povídat páni rodičové tam i tam byli strašně šťastní, že mají děti doma a ještě s adekvátními partnery. Ti, že je krásný, ti zas, že je z bohatého a prosperujícího království. Což bylo mladým, jak už to tak bývá, ale úplně jedno.Hlavně, že byli spolu.

Začni psát komentář...

Odešli