Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
hasara33
3. lis 2021
258 

Chytré hodinky dámské! Funkční a zároveň elegantní. Ok, pojďme na to!

Foto zdroj

Ahoj holky koníkovky,

jsem tu opět s novým článkem a tentokrát je to na téma chytré hodinky pro ženy!
Jak vybrat správné chytré hodinky jsme si již řekli v článku o chytrých hodinkách unisex zde. Pokud momentálně vybíráte spíš chytré hodinky pro děti a utekl vám můj článek o dětských chytrých hodinkách můžete si ho přečíst zde. Nicméně tentokrát se zaměříme speciálně na dámské chytré hodinky.

Chytré hodinky dámské se od chytrých hodinek pánských či unisex liší zejména v designu a pak také v některých funkcích. V chytrých hodinkách pro muže určitě nenajdete funkce sledování menstruačního cyklu či těhotenství. Samozřejmě neplatí to pro všechny typy dámských chytrých hodinek. Zpravidla se to týká spíš dražších typů.

V dnešním článku vám představím 5 tipů chytrých hodinek pro ženy, které mají tyto společné vlastnosti:

 • design v dámském stylu
 • sportovní funkce
 • výdrž baterie aspoň 1 celý den
 • voděodolnost

Doufám, že vám bude můj článek nápomocný v rozhodování a pomůže vám vybrat ty nejlepší!


Polar IGNITE 2 pink

Dámské chytré hodinky Polar IGNITE 2 pink nabízejí širokou škálu zajímavých funkcí, které se mě osobně velmi líbí.
Vedle klasiky jako krokoměr a měření spálených kalorií nabízejí tyto dámské hodinky funkce jako optický snímač Precision Prime pro měření tepové frekvence během fyzické zátěže, Sleep Plus Stages a Nightly Rechargem, které dokonce vyhodnotí kvalitu vašeho spánku a určí míru zotavení, což jsou podle mě parádní funkce, protože je důležité vědět, jak a jestli tělo během spánku regeneruje dostatečně. Tréninkový průvodce FitSpark vám zase připraví cvičení na každý den. Díky funkci Training Load Pro skrz aplikaci Flow zjistíte, jak cvičení zatěžuje různé části vašeho těla.

Dále jsou hodinky vybaveny tzv. fitness testem, který určí míru vaší kondice a dle toho vás zařadí do určité kondiční skupiny. Díky funkci VO2 max můžete sledovat hladinu kyslíku v krvi a v hodinkách si také můžete vybrat z až 130 sportovních režimů včetně plavecké metriky během plavání, což je paráda. Hodinky nabízejí dechová cvičení a zobrazují týdenní přehledy tréninků. Z hodinek můžete ovládat přehrávač hudby ve spárovaném telefonu a zobrazují notifikace jako příchozí hovory, sms, e-mail atd. Výdrž baterie je až 5 dní, což je super vzhledem k tomu kolik funkcí mají.

Hodinky jsou voděodolné do 30 m, což je teda nejméně ze všech v mém výběru, ale vysloveně negativum v tom asi nevidím. Negativně hodnotím akorát nemožnost přijímat příchozí hovory.

Foto zdroj

Výhody

 • plno funkcí
 • velký výběr ze sportovních aktivit
 • výdrž baterie

Nevýhody

 • nelze přijímat hovory
 • nelze odpovídat na zprávy

Polar IGNITE 2 pink

Polar IGNITE 2 pink jsou hodinky typické analogovým ciferníkem, pod kterým se skrývá kvalitní barevný dotykový display (IPS TFT) se senzorem okolního světla (ALS), rozlišením 240x204 a skleněnou čočkou Dragontrail.

Orientační cena v době publikace článku: 5490,-


Garmin LILY Sport Cream Gold/White

Pokud chcete pořídit chytré hodinky levně, tak tyhle dámské hodinky Garmin LILY Sport Cream Gold/White budou přesně pro vás. Mě osobně na první pohled zaujaly nejvíc. Líbí se mi ten elegantní design, takže tyhle hodinky využijete nejenom na sport, ale udělají parádu i ve společnosti. Také mě u těchto hodinek více než překvapila cena, protože vzhledem k funkcím je velmi příjemná.

Jejich sportovní funkce vám budou po celý den sledovat spálené kalorie, nachození kroky, monitorovat spánek, měřit tepovou frekvenci, hladinu kyslíku v krvi díky pulznímu oxymetru, sledovat míru stresu a na základě toho vám doporučí dechová cvičení. Také budou sledovat, zda dodržujete pitný režim a nabízejí sledování několika sportovních aktivit. Díky záznamům o menstruaci dostanete z hodinek vždy upozornění na blížící se menstruaci, což jistě většina z vás velmi ocení. Hodinky též nabízí možnost záznamů o těhotenství. Líbí se mi výdrž baterie, která je 5 dní.

Tyto chytré hodinky zobrazují notifikace z telefonu, ale bohužel s nimi nelze přijímat a odmítat hovory, ale je možné zasílání krátkých odpovědí (podmínkou je mobil s androidem).

Foto zdroj

Výhody

 • plno funkcí
 • výdrž baterie
 • záznam o menstruačním cyklu
 • cena x kvalita

Nevýhody

 • nelze přijímat hovory

Garmin LILY Sport Cream Gold/White

Garmin LILY Sport Cream Gold/White jsou elegantní dámské hodinky s kvalitním TFT 1palcový displej, rozlišení 240×201px krytý odolným ochranným sklem Gorilla Glass.

Orientační cena v době publikace článku: 4125,-


Coros Apex Pro Premium GPS Multisport Watch white

Chytré hodinky Coros Apex Pro Premium GPS Multisport Watch white jsou hodinky, které vám dokonale pomohou zhodnotit váš trénink a fyzickou aktivitu.

Jsou nadupané sportovními funkcemi jako pulzní oxymetr, krokoměr, měření spálených kalorií, měření tepové frekvence a dokáží přesně rozpoznat a zhodnotit několik druhů sportovních aktivit. Tyhle chytré dámské hodinky jsou navíc s GPS a kromě toho podporují aplikace STRAVA a Training Peaks. To je skvělé, protože díky propojení s těmito aplikacemi se vám nahrávají vaše sportovní výkony z hodinek přímo do aplikace a vy tak máte přehled a přesnou analýzu vašeho výkonu, což využijete v případě, že se snažíte např. zhubnout nebo zlepšit fyzičku. 

Díky nerezovému provedení a krytí safírovým sklíčkem jsou hodinky velmi odolné. Mají vysokou voděodolnost, a to až do 100 m. Velmi pozitivně hodnotím výdrž baterie, která vám v úsporném režimu vydrží na jedno nabití téměř měsíc, při plném využití všech funkcí i GPS vydrží až 100 hodin.

Nicméně, tyhle dámské chytré hodinky využijete opravdu spíš jako skvělého ''trenéra'' při svých sportovních aktivitách. Bohužel ve vybavení nemají SMS, volání ani zobrazování notifikací z telefonu.

Foto zdroj

Výhody

 • plno funkcí
 • výdrž baterie
 • voděodolnost
 • podpora aplikací STRAVA a TRAINING PEAKS

Nevýhody

 • nelze přijímat hovory
 • nelze posílat a přijímat SMS
 • nezobrazují notifikace

Coros Apex Pro Premium GPS Multisport Watch white

Coros Apex Pro Premium GPS Multisport Watch white jsou prémiové hodinky s dotykovým displejem 240x240 a safírovým sklíčkem pro precizní zobrazení bez škrábanců všech údajů z hodinek.

Orientační cena v době publikace článku: 8390,-


Garmin vivomove 3S Rose Gold

Dámské chytré hodinky Garmin vivomove 3S Rose Gold jsou krásné a elegantní chytré hodinky, které na první pohled vypadají jako klasické dámské hodinky. Pod analogovým ciferníkem se ovšem skrývá velmi kvalitní OLED displej.

Jinak mají tyhle dámské sportovní hodinky plno skvělých funkcí jako měření spálených kalorií, monitoring spánku, počet nachozených kilometrů, krokoměr, pulzoměr Garmin Elevate sledující po celý den tepovou frekvenci a díky optickému snímači Pulse Ox přesně zjistíte úroveň okysličení krve. Funkce Body Battery sleduje celkový stav těla a zjistí, zda je tělo připraveno na fyzickou aktivitu nebo je lepší odpočívat, což hodnotím jako skvělou funkci. Dále vám hodinky vypočítají váš bazální metabolismus, což je např. při hubnutí velmi důležitý údaj a málokdo ho skutečně zná. Sledují pitný režim a také váš menstruační cyklus. Hodinky jsou voděodolné a baterie vydrží na jedno nabití až 5 dní, což je celkem pěkné vzhledem k funkcím.

Kromě sportovních funkcí můžete s hodinkami příchozí hovory odmítnout, ale bohužel není možné hovor přijmout, popřípadě můžete odpovědět na zprávy (posílání zpráv z hodinek je dostupné jen pro operační systém android), zobrazovat přes hodinky notifikace z telefonu a ovládat kameru i hudební přehrávač v chytrém telefonu.

Foto zdroj

Výhody

 • plno sportovních funkcí
 • výdrž baterie
 • voděodolnost

Nevýhody

 • chybí GPS
 • nelze přijímat příchozí hovory

Garmin vivomove 3S Rose Gold

Garmin vivomove 3S Rose Gold jsou hodinky typické analogovým ciferníkem, pod kterým se skrývá kvalitní OLED displej.

Orientační cena v době publikace článku: 7137,-


Apple Watch Series 6, 44mm Silver Aluminium Case (M00D3HC/A)

Na konec mého výběru jsem nechala dámské chytré hodinky Apple Watch Series 6, 44mm Silver Aluminium Case (M00D3HC/A), protože vzhledem k oblíbenosti značky Apple rozhodně nesmí v mém výběru chybět.

Jak každý ví, tak chytré hodinky Apple bývají velmi nadupané funkcemi. Tyhle Apple Watch mají ve výbavě elektrický a optický snímač tepové frekvence, měření EKG, snímač okolních zvuků, senzor VO2 max, sledování menstruačního cyklu, vyhodnocují různé druhy sportů a poskytují tréning pro začátečníky i pokročilé.

Dále v nich najdete navigační systém GPS, výškoměr, integrovaný MP3 přehrávač, zobrazují notifikace z telefonu, systém pro detekci pádu s následnou možností tísňového volání, což tedy hodnotím jako super funkci. Možné je s nimi chatovat pomocí SMS i volat. V hodinkách také máte zabudované NFC a Apple Pay pro bezkontaktní platby. Hodinky jsou voděodolné.

Tyhle hodinky mají docela velikou nevýhodu ve výdrži baterie. Na jedno nabití vydrží max. jeden den, což je tedy podle mě zoufale málo.

Foto zdroj

Výhody

 • plno sportovních funkcí
 • bezkontaktní platby
 • voděodolnost
 • volání i SMS

Nevýhody

 • malá výdrž baterie

Apple Watch Series 6, 44mm Silver Aluminium Case (M00D3HC/A)

Apple Watch Series 6, 44mm Silver Aluminium Case (M00D3HC/A) jsou typické novým a modernizovaným OLED Retina displejem s funkcí Always On, který nabízí čitelnost i na přímém slunci až 1 000 nitů. Hodinky jsou vybavené 2jádrovým procesorem S6 s vychytaným power managementem.

Orientační cena v době publikace článku: 8940,-


Věřím, že se vám můj dnešní článek líbil a zároveň vám pomohl zorientovat se v nabídce dámských chytrých hodinek a doufám, že vám byl článek i nápomocný, pokud hledáte v chytrých hodinkách nejenom sportovní funkce, ale i elegantní vzhled do práce či společnosti.

Jak už někteří víte z prvního článku o chytrých hodinkách, tak já už své chytré hodinky mám. Nicméně z tohoto výběru mě osobně nejvíc zaujaly oboje typy chytrých hodinek Garmin, a to jak svojí výbavou, co se sportovních funkcí týče, tak i svým elegantním vzhledem.

A co vaše zkušenosti s vybranými chytrými hodinkami pro ženy? Co je při výběru nejdůležitější pro vás?

Budu ráda, když mi napíšete vlastní zkušenost pod konkrétní chytré hodinky v Centru recenzí Modrého koníka a pomůžete tak ostatním maminkám v rozhodování, popřípadě napište do komentářů tipy na své favority.

Nezapomeňte, že za každou přidanou zkušenost v Centru recenzí budete odměněni 💙.

Všem přeji krásný den.

Začni psát komentář...

Odešli