31 / 151

složení: 50% bavlna, 50% polyester
    návin: 50g...105m
    jehlice: 4
    orientační cena: 40 Kč

DROPS Cotton Light je nádherná silnější, jemná směsová příze tvořená 50% bavlny a 50% akrylu. Toto materiálové složení zajišťuje lehkost a prodyšnost letních i zimních úpletů, výbornou tvarovou stálost a vysokou odolnost.

6. bře 2014

robím z nej opice https://www.modrykonik.sk/blog/janmin/album/moj... , podla mňa dobrá na hračky - nie je taká tvrdá ako zo 100% bavlny, jediná nevýhoda je, že treba dávať pozor pri háčkovaní aby sa zobrali všetky nitky - nakoľko sa rozpletá ☹ / hračky robím háčikom 3,5 /

28. bře 2014

Heli, byla by tahle příze vhodná na deku do kočárku, takovou řekněme "univerzální celoroční"? Chci se do nějaké pustit pro Filípka (*10/2014), takže nechci něco, co chloupkuje, když to bude ze začátku ještě dost žužlat. Mám ráda bavlnu, ale 100% bavlna fakt bývá taková tužší, tahle směsová se mi jeví jako docela dobrá volba. Neměla jsem ale možnost si ji osahat nebo s ní pracovat. Ty jo? Bude to dobré na větší plochu? Díky moc za rady 😉

5. bře 2015

@jarcatko mám ji doma, ale zatím pořád v klubíčkách. Měkká je, to určitě. Nedělala bych si iluze, že díky polyesteru bude lehčí než 100% bavlna. Jestli nemáš ráda nitkovací příze, tak z ní asi nebudeš mít radost. Má krásné barvy a já osobně bych ji na deku použila. Koukala jsem ještě na Raverly, dek je tam z ní hodně, pár příkladů http://www.ravelry.com/projects/Mifke/sunburst-... , http://www.ravelry.com/projects/-amanda75-/drop... , http://www.ravelry.com/projects/SunnySideCricke... - asi to půjde vidět jen s registrací.

6. bře 2015

@helulela děkuju moc 🙂 registraci mám, tak jsem se podívat mohla, děkuju moc 🙂 No, nitkovací mi tak moc nevadí, i když se s tím pracuje trošku hůř. Spíš mi šlo o to, jestli to po uháčkování nebude tak tuhé jako bývá bavlna, když je to směsové vlákno... Tak ještě popřemýšlím a možná do toho půjdu 😉 Děkuju moc za postřehy 🙂

6. bře 2015

@jarcatko to bude záležet hlavně na tom, abys vzala dost silný háček... nemáš za co