helulela

Recenzujeme příze

Album je ve vývoji. Zatím budu přidávat pletací a háčkovací příze, se kterými mám zkušenosti. U každé bych ráda měla fotku, základní údaje, barevnici, jak se mi s ní dělalo a co jsem z ní vyrobila. Až bude fotek víc, chtěla bych udělat seznam podle materiálu, síly, složení... uvidíme🙂 Koho zajímá, co je to za dřívko vedle klubíček, tak je to špejle, pro porovnání🙂
Budu ráda, když do alba přispějete i vy svými zkušenostmi a odkazy na hotová díla, díky! 🙂

Příze v albu jsou řazené podle abecedy.

Výrobci:
Drops - Air, BabyAlpaca Silk, Belle, Big Merino, Bomull-Lin, Cotton Light, Cotton Merino, Cotton Viscose, Eskimo, Paris, Peak, Lima, Merino Extra Fine
Himalaya - Everyday, Everyday Big, Everyday Rengarenk, Joyfull, Joyfull Colors, Rossi
MTC - Camilla, Tango
Ice Yarns - Cannes Mohair, Tweed
Red Heart - Lisa Big, Soft
Rejda distribuce - Duha, Standard, Kája
Toptex - Bali, Hawai, Kateřina, Kateřina Plus, Montana
Vlnap - Batole, Comfort, Excelent Color, Lada Luxus, Lada Multicolor, Norwegia, Perleta Luxus, Sport, Yetti
Vlnika - Tony
VSV - Elian Creativ, Elian Klasik, Elian Nicky
Yarn Art - Baby, Begonia, Cotton Soft, Diamond, Etamin, Everest, Happy, Jeans, Shetland Chunky, Summer

#prize #pleteni #hackovani

super nápad 😀

skvělý nápad

šikulka! 🙂

och ženo, ty mi plníš přání 😀 😵

28. srp 2013

super nápad, ještě bych přidala cenu (samozřejmě přibližně)

28. srp 2013

@zuzanaa. jo vidíš, to jsem chtěla a pak jsem na to zapomněla, dík!

28. srp 2013

ach! super! uzasny napad!!!

28. srp 2013

@zuzanaa. no ceny se mění a za rok můžou být neaktuální

28. srp 2013

Super nápad!!!!přehled a komentáře popř na co se hodí

28. srp 2013

Dobry nápad budu ted zkoušet merino vlnu bílou barvit a plést vlnáčky na plínky tak vam pisnu nebo pošlu fotky at můžete přidat do alba .

Perfektní!

29. srp 2013

Skvělý nápad. Budu nadšeně číst! Díky, díky, díky!!!

29. srp 2013

@helulela skvělé album, konečně se dozvím něco, co mi snad pomůže to háčkování a pletení "zlomit" 😀

31. srp 2013

perfektní přehled

25. zář 2013

@olcab @d.h.86 @pilgrim @rzymani @zuzanaa. @elvis12 @zuzinka6 @vrtelka @petrusew @radka_lostice @terrav @medvidekpu
díky všem, moc mi pomáháte svými zkušenostmi, pište dál! 🙂

25. zář 2013

@helulela mám vzorníky z vsv, i vlniky, kdybych chtěla - nafotím 😉

25. zář 2013

@rzymani hodná, dík! VSV mám taky, Vlniku ne, ani jsem se k jejím přízím zatím nepropracovala. První se vždycky snažím najít na netu, až když se nepodaří, tak fotím. Kdybych Vlniku potřebovala, ozvu se🙂

25. zář 2013

diky za tohle album🙂 jeste bych mela otazku jestli objednavate i treba z usa?v prosinci se tam chystame tak sem si rikala ze bych nejakou vyzkousela...

6. říj 2013

@hribek z USA vůbec, nemám tu možnost. Příze znám jen podle názvů z anglických návodů, známé značky jsou třeba Red Heart http://www.redheart.com/yarn nebo Lionbrand http://www.lionbrand.com/cgi-bin/yarnInfo.cgi?y...

6. říj 2013

@helulela aha i tak diky, tak jestli se mi postesti a najdu tam nejaky obchudek tak pak se ozvu s nejakym porovnanim a obrazkem.

6. říj 2013

Krásné a přehledné🙂 nemáš recenzi na Katku?

24. říj 2013

@iwij z Katky jse myslím nic nedělala, ale dám ji sem a někdo určitě napíše🙂

25. říj 2013

paráda, fajn nápad, též při každé návštěvě galanterky váháám kterou... protože často vidím nádherné barvy a bojím se matroše... tak tvořím zatím jen ze 100% bavlny... kterou mám tedy ráda 🙂 nu... a ta merina z dorpsu musím už zkusit - je na čase... 😀

26. říj 2013

perfektní!!! 🙂

29. říj 2013

Mi jsme koupili marino a zkoušeli barvit tak se mrkněte do mého alba jsou tam obarvené vlnáčky dlouhé i vyfocená vlna.

5. lis 2013

Helo, tohle byl perfektní nápad! díky za takové albíčko🙂

5. lis 2013

@martynne1 já díky za tvoje zkušenosti🙂 Chtěla bych pokračovat, zatím tu toho moc nemám.

6. lis 2013

@helulela doporučuji Lisu Big od Red Hearts - na zimu super!

6. lis 2013

já nejradši hračky háčkuji z Limone

19. lis 2013

Super nápad, díky za inspiraci 🙂

27. pro 2013

🙂 moc dobrý nápad. ještě by chtělo dávat k těmto příspěvkům klíčové slovo, třeba #prize_rec nebo jen #prize

1. bře 2014

@helulela Jestli můžu, ještě doporučuji tuto přízi. Asi to bude novinka u nás. Já teda s jinou zkušenost nemám, páč jsem začátečník, ale tahle mi přijde jemná, měkká, dobře se s ní pracuje 😉

6. bře 2014

@andyg díky, tu neznám, ráda přidám🙂

6. bře 2014

@helulela super napad na album 🙂 nemax doporuceni na prizi nahackovanou deku pro mimco? spis letni - mela jsem vybranou hawai, ale moc nadsene ohlasy na ni nejsou koukam. takze nevo takovyho slozenim....

6. bře 2014

@kamiska gloria je perfekt....

6. bře 2014

@haniula ja nemam s tim akrylem zkusenost a ocekavam exematicky miminko, takze spis tu bavlnu... nebo je to jedno?

6. bře 2014

@kamiska já mám Hawai ráda. Kdybych měla vybrat něco jiného, tak s bambusem je Panda, letní je i Daniela, z dražších přízí Cotton Light od Drops nebo pak klasické bavlněné příze ale nějakým dírkatým vzorem, ať to není moc těžké.

6. bře 2014

@kamiska já mám s glorií super zkušenosti... a můžu doporučit i pro mimi... je jemná a nekouše... malá je atopyk a má z ní svetry..

6. bře 2014

suprové albíčko můžu se prosím zeptat odkud objednáváš sirmu? děkuju

11. dub 2014

dobry den muzu se zepata na nejakou dobrou letni prizi podzimni a zimni vubec nevim jake kupovat dekuji :(

@panilisteckova Sirmu z galanterien.cz
@misa147 na jaro a podzim Kája, Kateřina, Elian Nicky, Jeans, Cotton Merino, Hawai, bavlněné příze (Camilla, Nela, Catania, Limone...), vyloženě na léto pak Cotton Light od Drops, Cotton Viscose, Panda, Daniela... Na zimu pak silnější příze akrylové, s vlnou, merinem, alpakou, je jich hodně.

A cotton fun?

Tohle jsem právě hledala..děkuji🙂

18. kvě 2014

i já jdu pro radu... sháním něco jako je mohair, takový druh příze, ale nechce se mi dávat 200 za klubko.. poradíte, díky

25. kvě 2014

@petra.vavra na co by to mělo být - svetr, něco dětského... ?

26. kvě 2014
Komentář byl odstraněný

@petra.vavra
když udělám výběr z chlupatých přízí od Drops, do konce května mají 35% slevu, tak by se ti mohla líbit
Kid Silk - tam je 75% mohéru, 25g za 88 Kč
Verdi - směsová příze s příměsí mohéru, 350g za 270 Kč, píšou, že jedno klubko stačí na celý svetr
Vivaldi - směsová příze s 50% mohéru, 50g za 75 Kč
Vienna - 91% mohéru, 50g za 66 Kč
a ještě Brushed Alpaca Silk - mohér v ní není vůbec, ale je lehounká a moc příjemná, 25g za 40 Kč
Příze jsou trochu dražší, ale zase jsou tenounké a je malá spotřeba.

z českých znám s přídavkem mohéru Geishu od Vlnapu, 50g za 36 Kč

26. kvě 2014

parádní album, jako začátečník nemám ošahané žádné příze, tak dost tápu, jakou na které období.

17. srp 2014
17. srp 2014

Mockrát díky, jedinečné🙂

17. zář 2014

ahojky, mas super albumy, navrhla som 🙂
len otazocka, mohla by si pls dat i linky kde sa daju vlny objednat? obrovske dik 🙂

19. pro 2014

@vladiella děkuju🙂 Odkazům na eshopy jsem vyhla záměrně. Většinou nakupuju na ganella.cz, tvoriva-ovecka.cz, hackomanie.cz, vodnanka-eshop.cz, toptex.cz... Kdybys nemohla najít nějakou konkrétní přízi, ráda poradím.

20. pro 2014

skvělé album, moc děkuji za sdílení zkušeností!!
Já mám "osahanou" Doru (výrobce MADAME TRICOTE PARIS, 100%akryl, 100g/ 250m, dopor. háček č. 2.5) Odstíny k nahlédnutí a příze ke koupi zde: http://hackovanecepicky.cz/thema/prize/dora
Pracuje se s ní dobře, nekouše 🙂

13. led 2015

Dobrý den,chci se zeptat. Jaká vlna nebo příze nejvhodnější na uháčkování krabičky,měla by být pevnější,držet tvar.Děkuji za radu.

14. bře 2016

To je ta krabička

14. bře 2016

@helulela prosím prosím, ty se vyznáš. Co by mohlo být tohle ? Chtela bych si vytvořit na focení miminek čepičky.

20. bře 2017

Super návod :D

28. bře 2017

Objevila jsem toto album až teď a je to skvělá věc! Děkuji!

22. dub 2017