icon
1 / 1
avatar

kdysi se celkově uklízelo méně, aspoň mi to tak přijde, naši prali 1x týdně!!! Já skoro denně nebo obden, luxuju a vytírám 3 x týdně, oni 1x. Celkově denně něco uklízím, tenkrát prostě jen úklid o víkendu.

27. led 2020
avatar

Přesně, moje babička doteď uklizi a pere jenom 1 x týdne. Uklizi v pátek, pere v pondělí. Ono je to asi i tím, ze mají koberce, na těch to tak není vidět.
Ja bych mohla uklízet 2x denně, ovšem co jsem se vrátila do práce, generální uklid dělám taky jednou týdně a takové ty povrchové vpodstatě každý podvečer

27. led 2020
avatar

@barinkas ale taky 1x týdně vyprali nespočet praček.. máma prala i vícekrát .a le v sobotu byl prostě generální obrovskej úklid.. 🙂 .. když jsem v práci taky to tak mám .. prostě většinu práce přes víkend .. před týden udrřovat pořádek, vytřít, vysát.. prach čeká na víkend.. pračka podle toho jak stíhám ..

27. led 2020
avatar

Ja to taky nechaou jak jednou tydně může stačit..Litam denně s vysavačem i mooem ( s mopem i několikrat denně).Jednou za tyden vytiram po kolenou pěkně růčo..Buď jsme šileny prasata nebo fakt nevim

27. led 2020
avatar

@danunkam Tak to teda nechápu co doma děláte 😂

27. led 2020
avatar

Máma má koberce a s roombou jí úplně svítí čistotou.
Ivi, už jsme testovali to Symbo...co mě překvapilo, kolik prachu měl po skončení nahoře na té plošince, jako by elektrizoval, ale vysal a vytřel docela ok...co tenhle, přitahuje prach ?

27. led 2020
avatar

@karoli94 na koberci ikdyž tam nejime jsou furt nejake drobky a na dlažbě jsou vidět takove jakoby stopy od papuču nevim jak to popsat ale hrozně me to štve...

27. led 2020
avatar

Iv stejný !!Dnes jsem ho zapla po práci i vytiral a opět chuťovka 🤦‍♀️Ale jsem nadsena vytre lépe jak já bez jediné šmouhy !!!!

27. led 2020
avatar

A to nemate zadne zvire...My mame doma psa (labradora), vysavac nam tu jezdi kazdy den a toho bordelu je neskutecne mnozstvi. Jsem rada, ze ho mam.

27. led 2020
avatar

Holky a vy se divite, ze se driv uklizelo min? S povinnostma nasich maminek a babicek bysme na tom byly.stejne 😁 To neberte jako rypani, ale konstatovani, prosim. Byly bez vymozenoati dnesni doby, myly,praly, zehlily, zavarovaly,pletly,sily... makaly na zahrade.. a prislo vam, ze je doma brajgl? Me nikdy. Dnes jsme diky vsem tem.pomocnikum narocnejsi, rozmazlenejsi a trosku se mam posunuly priority spatnym smerem. Jak si muzete povsimnout, pisu nam 😁 ne vam 😁

27. led 2020
avatar

@danunkam ty jo tak my máme světlý koberec a plovoucky a nic. Jen pod jídelní zidlickou meho terminatora to vytiram každý den jinak vůbec. V koupelně posbiram večer vlasy a dobré 😂a to máme fakt mega barák 🙈

27. led 2020
avatar

@karoli94 my mame normalni barak.. A fakt to chce každy den i prach každy den.Přes zimu je to v pohide v lete kdyz mam jeste zahradu, zahony, travu a pleti okrasnych zahonku je to v celku mazec..

27. led 2020
avatar

@karoli94 a stejne furt posloucham že mame doma bordel 😂

27. led 2020
avatar

Taky nestačím zírat, jak Vilda maká. Maká denně a vždycky posbírá spoustu prachu. A tím se tu i míň práší, tak jsem byla překvapená, že po týdnu nebyl nikde skoro žádný prach.
Včera jsem ho vzala k babičce, protože sama už moc uklízet nemůže a jednou týdně nebo za 14 dní vysaje tyčovým vysavačem. Pokoj má asi 30m² a koberec tam je uz určitě 55 let. Byla zděšená, kolik toho Vilda posbíral.

27. led 2020
avatar

@danunkam nám pomohla čistička vzduchu🙂 mám ji v obyvaku a jednou týdně utiram prach a prakticky nemám ani co utirat🙂 a přes léto taky vytiram častěji🙂) teďka v zimě jednou týdně a mám čistou vodu 🙂

27. led 2020
avatar

@karoli94 cističku mame u děti v pokoji jsou alergici a astmatici a fakt je to parada.. Prach skoro žadny

27. led 2020
avatar

@paulline však souhlasím ,nedávno jsem to tu jedné mamince pod KZ psala ,ze v dnešní době jak nemůžeme stíhat ...také se nad tím vždy pozastavim !

27. led 2020
avatar

@verrys no mě stačí vlasy ,naši starší 🙉to jsou denně opravdu kvanta ...

27. led 2020
avatar

@vegal tak to je masakr !U nás jak jezdí denně tak tolik toho není

27. led 2020
avatar

Každopádně tohohle pomocníka miluji ze všeho nejvíce ❤️😍

27. led 2020
avatar

@murynka ono to všechno vypadá čisté, ale pustíš tam robota a přijdeš si jak špína 🤦😂 ale fakt jsem za něj ráda. Koštětem prach jen rozvířím, ale Vildou ne. A ke všemu, můžu přijít k babičce na kafe a můžem si v klidu povídat a přístroj maká 💕

27. led 2020
avatar

@vegal no jasný !Ja sleduji z práce jak hnedous maka 😀to byla proste dobra investice 😉😉☺️☺️

27. led 2020
avatar

@murynka tak to já nemůžu, protože jsem chtěla levného makáče, který bude bez všech vymožeností. Stejně jo musím přenášet přes prahy.

27. led 2020
avatar

@chci_miminko Po vysátí je nahoře bez prachu, je matný. Předchozí Sencor byl lesklý černý a ten teda elektrizoval šíleně 🙏

27. led 2020
avatar

@paulline o tom žádná. My máme fakt luxus a děláme vlastně prd. Když si vzpomenu mamka, babička, tety. Makaly na zahrádce, pak to zpracovávaly, žádná myčka, sušička, robot, milión vymožeností. Vždycky všechno žehlily, žádné jednorázové pleny, příkrmy, vlhčené ubrousky. Prostě všechno pěkně ručně. Tak je pravda, že tolik času neměly. Nicméně, pamatuji si jak mamka měla vždycky uklizeno, doma bylo čisto, teplé jídlo a pokaždé něco upečeno 🙂

27. led 2020
avatar

@ivakalinova mně jednou moje babička, když jsem byla na MD řekla : "Eli a co vlastně na té mateřské děláš? Máš papírové pleny, myčku, sušičku.." Na to nikdy nezapomenu 😀

27. led 2020
avatar

@eldoradoh 😂😂😂😂

27. led 2020
avatar

Myslím, že je to taky tím, že naše babičky neměly celý den pořady v televizi, internet, kde by hledaly pořád nějaké informace a hlavně mohly pustit děti ven(jasné, že ne v jednom roce). Dneska se děti bojíte poslat na zahradu před barák, natož někam na hřiště. Vodit je do školy, ze školy, na kroužky a ke všemu vypadat jak ze žurnálu.
Taky doma děti pomáhaly a přišlo jim to normální. Dneska jim to přijde, jak zneužívání dětské síly 🤦

27. led 2020
avatar

@vegal v tomhle jsem naštěstí jako naše babicky a rodiče .Moje deti ven chodí jsme z vesnice a od 1 třídy ta starší jezdí autobusem 😉kroužky které mají tady tak dojdou 😉
A pomáhat doma také musí 😂🙈socialku na mě 😀

28. led 2020
avatar

Moje vlatsní máma uznává, že já pracuju víc, než ona kdysi s dětma. A její soboty vstávat, uklízet, vařit prát 6 praček, pověsit, a celou nedeli žehlit jsem neměla ráda. Tak jsem to dělala rok po nástupu do práce po mateřské. Vstávala jsem v půl 5, dojížděla hodinu tam a hodinu zpět, přijížděla s malým v 6 večer, v 8 jsem usnula s ním. Víkend prouklízela (dům 180 m2 a zahrada) a v pondělí zas. Po roce mi ujely nervy, na loňský vánoce jsem se rozplakala a plakala půlku dne. A pak si objednla uklízečku na úklid a žehlení a letos chci ještě přidat otravné práce na zahradě typu údržba a pletí. Sekání mě baví, to si nechám. Takže, dopřejte si roboty....tyhle práce nepřidávají přidanou hodnotu. K tomu robota na vaření a nově testuju pomalý hrnec 🙂

28. led 2020
avatar

@ivakalinova Ivi prosím jaký je to typ vysavače? Začala jsem uvažovat nad tím že bych nějaký pořídila,ale nepotřebují za x desítek tisíc. Stačí mi aby důkladně vysál...vytírat mi nevadí 😀 když už mám Viledu❤️

28. led 2020
avatar

@romanavitkova je to tento 🙂

28. led 2020
avatar

@ivakalinova Děkuji moc Ivi. Vím že je to u každého jinak, ale zvládá tento prahy?

28. led 2020
avatar

@romanavitkova záleží na výšce. Jak je máte vysoké?

28. led 2020
avatar
28. led 2020
avatar

@romanavitkova zítra zkusím udělat zábranu cca 3 cm a dám vědět 🙂

28. led 2020
avatar

@ivakalinova děkuji Ivi. Jsou tedy nějaké poznatky pokud tedy bylo vyzkoušeno?

29. led 2020
avatar

@romanavitkova ano, zkusila jsem. Zvládne 2 cm úplně s přehledem. U těch tří je to už jak kdy. Já to zkoušela na kusech prkna. On práh má ještě trošku jiný tvar.
Opravdu máte prahy 3cm vysoké? Přijde mi to hrozně moc 🙈

29. led 2020
avatar

Záleží jak kde 😁tady to je udělané trošku na prasáka.. 😁 někde máme jenom listy ale jinak máme ty 2-3 cm.. v každé místnosti to je jinak...ale to nevadí tam kde to potřebují nejvíce je lišta ☺️☺️

29. led 2020
avatar
Autor komentář smazal
avatar

@romanavitkova aha, tak to jo. Ono všeobecně jsou pro robotické vysavače lepší lišty 🙂

29. led 2020
avatar

@ivakalinova děkuji moc za veškeré info. Časem lišty budou všude tak ho budu přenášet 😁😁

29. led 2020
avatar

@romanavitkova není vůbec zač ❤️

29. led 2020