Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  ivchez
  11. pro 2017    Čtené 594x

  Testování hraček Fisher - Price

  Milé tety koníkovky,

  chceme vás seznámit s našim testováním hraček. Nejdříve chceme poděkovat firmě Fisher - Price za hračky a Modrému Koníkovi, že našeho chlapečka vybral. Když jsem tu soutěž našla zajímaly mne ty hračky a plánovala jsem nákup některé z nich pod stromeček. Zkusila jsem štěstí a přihlásila Matýska. Pak jsem to pustila z hlavy a tak, když přišla zpráva, že nás vybrali, nemohla jsem uvěřit svým očím a radovali jsme se jako blázni. V životě jsem nevyhrála ani ve sportce a teď takové štěstí. Navíc jsem myslela, že každý dostane jednu z těch pěti hraček, takže když mi psali, že přijdou “hračky“, tak jsem byla v šoku a ještě ve větším, když přišly ty dvě obří krabice.

  Testovala celá rodina a to doslova. Matýsek totiž s hračkami putoval všude. Telefon cestoval s námi i vlakem do Prahy a ostatní hračky s námi jezdili i na návštěvy k příbuzným.

  Testovací tým: Matýsek se mnou, tátou, dědečkem a starší ségrou, která dostala i za úkol napsat recenzi na jejich nejoblíbenější tablet. Ale dost řečí jdeme na to …

  Jako první jsme rozbalili CHYTRÝ TELEFON. Mne se líbilo už jen to, že se dal lehce vybalit a člověk nepotřeboval kufr s nářadím jako to bylo u hraček kdysi s Natálkou. Takže chvíli dítko drží krabici a za dvě vteřiny si může hrát, což vlastně platí ke všem hračkám a za mne je to obrovské plus. Matýsek měl v té době 6 měsíců a začínal sedět. Mobil se mu líbil nejdříve spíš jako kousátko. Vůbec nezvládal nějaké pouštění zvuků jakoby měl na to slabý stisk prstíků. Mobil je dost velký a tak se mu obtížně držel a často vyklouzl. Opět body nahoru za to, že je mobil omyvatelný a přežil jak jeho okusování a slintání, tak i mnoho pádů na zem z jeho ruček. Ze začátku mi přišlo, že ho mobil moc neoslovil, ale teď po měsíci si na něm sám pouští zvuky a už ví, které tlačítko pouští melodii. Umí si i mačkat tlačítka. Na tom mobilu je vidět jak se jeho motorika posunula kupředu. Hráli jsme si s ním tak, že jsme mu mačkali tlačítka a mu se líbily zvuky ( štěkot pejska, spoušt fotoaparátu a jiné ), blikání i písničky a melodie. Mobil při stisku klávesy krátce řekne dané číslo a při dlouhém zmáčknutí pustí zvuk k obrázku na klávese a bliká. Dole má modré tlačítko, kterým se pohybuje do stran a pouští část melodie. To Matěj objevil jako první. Další plus je, že má příjemnou hlasitost tak akorát a není to uřvaná hračka, kterou má rodič po hodině chuť prohodit oknem. Hračku ještě dlouho využijem pak i na poznávaní čísel. Na to, že ho nejdříve vůbec neoslovil, si s ním ted často hraje.

  Shrnutí: odolná hračka i pro nejmenší, ale ti malí k tomu potřebují obsluhu než vyrostou nebo natrénují ručičky, aby mohli mačkat sami tlačítka.

  Jako druhé jsme vybalili VESELÉ JABLÍČKO a to byla opravdu jiná liga. Jablíčko se rázem stalo TOP hračkou nic jiného neexistovalo. Na to, že se skládá ze dvou částí jablka, kde ta horní je víčko a spodní hraje a má jedno jediné tlačítko, které spouští širokou škálu zvuků a vět a dále pěti barevných plastových dílků je tou hračkou doslova posedlý. Dílky nadšeně držel v rukách a zkoumal na nich vyobrazené ovoce a čísla navíc každý dílek má jinou barvu - žlutá, fialová, zelená, modrá a oranžová. Jablíčko reaguje na jakýkoli pohyb a náklon různými zvuky, tony a melodiemi, učí děti barvy, co je na dílcích a čísla. Navíc zpívá hezkou písničku o štastném jablku , kterou Matěj miluje a mám pocit, že cíleně ji stále pouští dokola k našemu zděšení, protože písničku „ bylo jsem malé jablíčko ve větvích a pak přišels ty a už jsem v rukou v tvých. A ted jsem štastné jablko, velmi štastné jablko slyš můj smích … „ Je to moc hezká písnička, ale díky Matýskovi a jeho posedlosti jablíčkem jsme tu písničku doma slyšeli i ve spaní jako noční můru a velká segra si ji zpívala už i ráno u čištění zubů v koupelně a děda broukal u krmení králíků.  

  Shrnutí: Nemám co té hračce vytknout. Je to jednoduše geniální a opět odolná hračka i pro malé děti, která hraje nepřeberné množství zvuků a Matěj to jabko prostě miluje. Špatná zpráva baterky v něm vydrží opravdu hoooooodně dlooooouho, takže si písničky o štastném jablku budete dlouho užívat. Opravdu jsem nečekala, že toho tolik umí hračka s jedním knoflíkem.

  Další byl PEJSKŮV STOLEČEK . O tom jsem hodně slyšela od kamarádek, ale po pravdě cena mne odradila a říkala jsem si co asi stojí tolik na hračce co má defakto 8 tlačítek, nějaký vypínač s lampičkou , otvírá dvoje dveře na panelu a má nějaký rolovací válec, takže když jsme ho vyhráli k testování byla jsem nadšená, protože bych ho asi neměla odvahu koupit a zároveň jsem byla trochu skeptická k tomu co to umí - ovšem opak je pravdou. Ano stoleček má když se to vezme pár knoflíků, ale umí opravdu hodně. Má tři úrovně 1 Objevování 2 Povzbuzení a 3 Hraní. Stoleček je vhodný i pro batolata jako je Matěj, kteří si s ním mohou hrát v leže u pasení nebo už sedí a pak když povyrostou přidají se stolečku barevné plastové nožky a mohou si hrát ve stoje. Dole má stolek dvě úrovně hlasitosti, což je super. A ted ke stolečku. Je rozdělen to čtyř zon, nevím jak to jinak nazvat - Zoo, statek, obchod a domeček. Na bocích je barevná abeceda a vylisované různé tvary. V rozích je pak pejsek v autíčku, kterým se pohybuje, přepínač úrovní a v jiném rohu je kolečko jako rybníček s kačenkami, který se trochu těžko otáčí a cvaká , ale překvapilo mne, že Matěj s ním úplně v pohodě točil svými malými prstíky. Uprostřed je plastový mobil, který štěrká a ačkoli nic neumí, rád si s ním hraje a tlačítko pouštící písničku. Každá část umí něco jiného a v každé úrovni je to trochu jiné. O stolečku by se dalo toho napsat hodně, ale to hlavní je, že děti opravdu baví. Navíc co je nejdůležitější, nevím jak je to možné, ale Matěj si na něm umí pouštět takové věci, co my dospělí ani nevěděli, že stolek umí viz válec v části ZOO. My jím točili a nic. On si to pošudlal sem tam a hrálo to píšničku o ZOO a blikalo. A takových věcí je tam více. Prostě FP ví pro koho hračky dělá :D Matěj se u stolečku naučil krásně sedět a vydrží u něj hodně dlouho, pořád si tam něco mačká a otvírá dvířka domečku, která pouští písničku o abecedě a nejraději má tu stranu se ZOO a právě ten válec jak po bocích bliká a zvuky zvířátek

  Shrnutí: hračka na které jsem mínus nenašla ( snad jen cena ), ale děti si s ní vyhrají na dlouho osobně se těším až bude Matěj větší a budem si hrát i na "najdi na stolečku žabku nebo dýni". Je toho hodně co se s ním dá dělat, jak když si hraje mimčo samo, tak potom i když si hrajem spolu. V úrovni 2 dokonce učí děti základní slovíčka z angličtiny.

  Další byl na řadě MLUVÍCÍ PEJSEK. Toho jsme testovali v posteli, jelikož jsme oba onemocněli a Matýska navíc trápily teploty. Pejsek mi pomohl zabavit ho v posteli. Velký plyšový pejsek příjemný na dotek, kterému bliká a svítí srdíčko na hrudi a opět má tři úrovně jako u stolečku, které se přepínají podržením jedné tlapky. Pejsek se ovládá stiknutím částí jeho těla jako ouško, bříško, srdíčko a všechny tlapky. Jedna tlapička hraje abecedu , druhá říká třeba „ to je má zelená ruka“ a tím učí i barvy a pak při dalším stisknutí spustí písničku. Pejsek toho umí fakt hodně. Matěj nejdříve jako u mobilu neuměl mačkat ty senzory a pak přišel na srdíčko, tak to ho fascinovalo. Nakonec se naučil poustět ty zvuky po svém a to tak, že si chytne pejska do rukou a pusou ho okusuje, tak dlouho až spustí senzor zvuky. Vypadá u toho komicky, ale baví ho to, ikdyž myslím, že naplno pejska teprve objeví později.


  Shrnutí: Moc hezká hračka , která je pro větší děti, aby dokázaly využít vše co umí. Matěj ho má zatím spíše jako mazlíka a rád mu okusuje nos a pouští hlavně srdíčko. Pejsek hraje moc hezké písničky.

  A poslední byl tablet. Mne osobně přišel jako větší verze mobilu, ale moje děti měly úplně jiný názor a tak recenzi na něj napsala naše Natali alias „velká ségra“, která si s ním s Matýskem s oblibou hraje. Ovšem fotky jak s tím blbnou mi zakázala dávat prý at se jí spolužáci nesmějí jak si 15ka hraje s Fisher Price víc než malý brácha.

  TABLET 

  Celý tablet mě jako hračka velice nadchnul a líbí se mi že si s ním díky všemožným zvukům a otázkám vyhrají jak malé děti, tak i starší jako třeba já. Tablet hraje všemožnými barvami, což se dětem líbí, a hlasité zvuky v nich i po delší době vyvolávají zájem. Tablet rovněž v každé úrovni jednou za čas udělá věc (zvuk/otázka/písnička) díky které si ho dítě opět všimne a začne si s ním hrát.

  První úroveň se moc líbí bratrovi (6 měsíců), protože kromě slov vyluzují jednotlivá tlačítka i zvuky patřící k obrázkům (bublání, kousání jablka, …). Jednou za čas se ozve povel, ,,Je čas na písničku!“ a začne hrát melodie takže Matěj celý oživne a začne mačkat tlačítka ještě víc.

  Druhá úroveň je zase moje oblíbená, a to je mi 15 let, učíme se zde jednotlivá písmena a slovy popisujeme obrázky (kůň, nos, banán, atd.). Když jedno tlačítko zmáčkneme několikrát za sebou ozve se velice příjemný zvuk jako kdybychom se zrovna něco naučili a nás pouze podmíní k dalšímu hraní. Jednou za čas nám dá tablet povel abychom našli nějaké písmeno nebo obrázek a když to zvládneme dostatečně rychle odmění nás zvuk fanfár díky kterým si hned příjdu o něco chytřejší, je pěkné že se to objeví z ničeho nic, takže si dítě opravdu může procvičit co si zapamatovalo.

  Třetí úroveň má taky bratr moc rád, protože tam jsou většinou jen zvuky, které ho podněcují k tanci, žužlání tabletu (BONUS! Tablet je také voděodolný.) a napodobování oněch zvuků. Tablet bliká po okrajích tou stejnou barvou jaká je na tlačítku, které se zmáčkne.

  Shrnutí : Tablet shledávám velmi naučným a zábavným a rozchodně bych ho doporučila všem dětem a rodičům.

  Závěr testování: všechny hračky jsou super a když jsme se snažili v neděli u kafe udělat něco jako žebříček nejoblíbenosti, tak jsme zjistili, že pro každého je nej hračka jiná. Ovšem Matěj si rád hraje s každou z těch hraček. Takže každá má něco do sebe svým způsobem a je skvělá. Jediné co mi né přímo vadí je, že všechny hračky mluví jedna paní a občas má dost uječený hlas. Děti tyhle zvuky milují, ale když slyším po 18 té na stolečku Jablíííííčko Mňaaaam“ toužím po špuntech do uší a miláček Matýsek si tu klávesu zmáčkne znovu aspoň 3x :D 

  Ještě jednou všem co nám tohle dobrodružství s hračkami ( které teprve ted začíná ) umožnili MOC DĚKUJEME a nejvíce náš Matýsek.

  Milé naše tety koníkovny, prosím o radu.

  Nevíte někdo jak to funguje a co sebou pro sebe i prcka na Motole, když se operuje miminko po narození ? Slyšela jsem, že na porodnici jsou pleny i oblečení k dispizici, ale malého zřejmě hned převezou na druhý barák na dětskou chirurgii a teď nastává ten obří otazník? Co si nabalit pro malého a sebe, aby nám nic nechybělo ( pleny, jeho oblečení nebo tam taky dostane etární )? Já tam budu minimálně 14 před porodem a musím počítat 2 a více týdnú s ním po operaci. Bohužel vzdálenost Ostrava Praha trochu komplikuje servis z domova, tak to za námi dojedou tak 1 týdně.
  Pomůže mi i jak to tam je s pobytem maminky atd

  Moc díky za rady a tipy.

  Dostali jsme i email z Motolské nemocnice kam jsem se zoufalá obrátila o pomoc na základě zpráv od ostatních maminek s dětmi s omfalokelou nebo gastroschizou. Lékař se nám v úvodu omluvil, ze odpovídá až po týdnu jelikož musel oslovit vice oddělení. Poslal nám kompletni popis toho u kterého lékaře se objednat včetně ordinacnich hodin a telefonů a poradil at se objednané všechny ty konzultace i vyšetření ma jeden den když jedeme z daleka. Úžasný přístup.
  Takže pokud bude nějaká maminka potřebovat, napište a předám vám ráda kontakty.

  Hledám maminky děti narozených s Omfalokélou. Potřebuji informace co nás čeká a popřípadě kam na Motol se kontaktovat na konzultaci.
  Předem moc děkuji. 🍀

  Kdysi jsem četla nějaký citát:
  "Neboj se stínů, neboť znamenají, že světlo je blízko."
  ...kéž by to byla pravda...