Ahoj, jdu si pro radu. Lea (9M) se v aute vozi ve vajicku, ale uz je ji male a place v nem...Mohu ji uz dat do poloh.Romerky (9-18kg)? Sama jeste nesedi a ma 8 kg cca. Davala bych ji jen do te lezici polohy. Dekuji za rady a zkusenosti 😉
No můžeš, nikdo ti to nezakáže, ale dokud sama nesedí a nemá 9kg, tak tam nemá co dělat a v případě nehody by jí autosedačka mohla uškodit. Jak poznáš, že jí je malá?
@lleennttiillkkaa ma v ni stale skrcene nozky a nemuze je natahnout, prze uz se dotyka sedacky auta 😞 Jezdime dalky docela casto cca 3-4 hodiny.
malá jí je v momentě, kdy přesáhne váhový rozsah vajíčka, případně jí přečuhuje více jak půlka hlavičky. Jezdíš s ní v autě sama?
@makulinka17 neda se dat do protismeru :/ klasika romer king plus.
@lleennttiillkkaa nn nikdy sama. Ridi manzel, ja jsem s detmi vzadu. Hlavicka je ok. Nohy jsou dlouhe a tudiz ji to vadi...
Tak je holt na tobě, aby jsi jí zabavila. Moc tě asi nepotěší, že mě při dlouhých cestách řve dvouleťák, obzvláště jedeme-li mimo obec.
Správně by měla jezdit stále proti smeru
@jennyska tak to bych asi sama za sebe nedala...
Urcite ji nechej jeste ve vajicku a zkus nejak zabavit...pokud necouha hlavicka vajicko male neni a pokud nema jeste 9 kg do sedacky rozhodne nedavat
Nejde ani tak o tu váhu, jako o ten samostatný sed. DOkud si dítě samo nesedne, tak nemá dostatečně zpevněný svaly a ot by se mohlo právě v případě nehody stát osudným v případě posměrné sedačky
Vahu bych az tak neresila, mala taky sla do vetsi driv, taky jsme jezdili dalky a plakala, ale kdyz sama nesedi, tak bych to neriskovala, dokud nesedi, nemela jezdit po smeru, neni dostatecne zpevnena a pri narazu by ji to mohlo uskodit. Radsi bych koupila tedy sedacku 0-18 a vozila protismeru
Díky za Vaše zkušenosti a rady, nakonec to zkusím vyřešit tak, že vyzkoušíme vajíčko od sousedky a uvidíme... Do samotného sedu je totiž, myslím si, ještě minimálně tak 6-8 týdnů (po zkušenostech se synem), takže budeme vyčkávat na správný den. 😉
Pokud je polohovaci a da se dat protismeru...?