icon

Ahoj, jdu si pro radu. Lea (9M) se v aute vozi ve vajicku, ale uz je ji male a place v nem...Mohu ji uz dat do poloh.Romerky (9-18kg)? Sama jeste nesedi a ma 8 kg cca. Davala bych ji jen do te lezici polohy. Dekuji za rady a zkusenosti 😉

avatar

Pokud je polohovaci a da se dat protismeru...?

2. zář 2016
avatar

No můžeš, nikdo ti to nezakáže, ale dokud sama nesedí a nemá 9kg, tak tam nemá co dělat a v případě nehody by jí autosedačka mohla uškodit. Jak poznáš, že jí je malá?

2. zář 2016
avatar

@lleennttiillkkaa ma v ni stale skrcene nozky a nemuze je natahnout, prze uz se dotyka sedacky auta 😞 Jezdime dalky docela casto cca 3-4 hodiny.

2. zář 2016
avatar

malá jí je v momentě, kdy přesáhne váhový rozsah vajíčka, případně jí přečuhuje více jak půlka hlavičky. Jezdíš s ní v autě sama?

2. zář 2016
avatar

@makulinka17 neda se dat do protismeru :/ klasika romer king plus.
@lleennttiillkkaa nn nikdy sama. Ridi manzel, ja jsem s detmi vzadu. Hlavicka je ok. Nohy jsou dlouhe a tudiz ji to vadi...

2. zář 2016
avatar

Tak je holt na tobě, aby jsi jí zabavila. Moc tě asi nepotěší, že mě při dlouhých cestách řve dvouleťák, obzvláště jedeme-li mimo obec.

2. zář 2016
avatar

Správně by měla jezdit stále proti smeru

2. zář 2016
avatar

@jennyska vajíčko je malé, když přesunuje hlava, ne nohy

2. zář 2016
avatar

@jennyska tak to bych asi sama za sebe nedala...

2. zář 2016
avatar

Urcite ji nechej jeste ve vajicku a zkus nejak zabavit...pokud necouha hlavicka vajicko male neni a pokud nema jeste 9 kg do sedacky rozhodne nedavat

2. zář 2016
avatar

Nejde ani tak o tu váhu, jako o ten samostatný sed. DOkud si dítě samo nesedne, tak nemá dostatečně zpevněný svaly a ot by se mohlo právě v případě nehody stát osudným v případě posměrné sedačky

2. zář 2016
avatar

Vahu bych az tak neresila, mala taky sla do vetsi driv, taky jsme jezdili dalky a plakala, ale kdyz sama nesedi, tak bych to neriskovala, dokud nesedi, nemela jezdit po smeru, neni dostatecne zpevnena a pri narazu by ji to mohlo uskodit. Radsi bych koupila tedy sedacku 0-18 a vozila protismeru

2. zář 2016
avatar

Díky za Vaše zkušenosti a rady, nakonec to zkusím vyřešit tak, že vyzkoušíme vajíčko od sousedky a uvidíme... Do samotného sedu je totiž, myslím si, ještě minimálně tak 6-8 týdnů (po zkušenostech se synem), takže budeme vyčkávat na správný den. 😉

2. zář 2016
avatar

@jennyska a nebylo by resení ta 0-18 sedačka?

2. zář 2016
avatar

@chris_n ted kupujeme prave autosedacku starsimu synovi a radi bychom, aby Lea tu jeho casem podelila... Takze kupovat dalsi 0-18 je pro nas zbytecne 😞

2. zář 2016
avatar
2. zář 2016