icon

Holky, je možné, že mi vrátili z daní jen 5600,-kč? Do května jsem normálně pracovala, pak květen/červen nemocenská a od 1.7. do konce roku mateřská... neměli by mi vracet slevu na dani za všechny měsíce co jsem nebyla v práci?

avatar

Pozor, mateřská se pocita do vydelku (rodicak ne)

18. dub 2019
avatar

Ano měli, ale jen do výše odvedené daně. Polopaticky za leden až květen jste patrně na dani odvedla jen těch 5600 což vám vrátí, ale určitě vám nevrátí peníze, které jste neodvedla

18. dub 2019
avatar

Vrátí ti max co jsi odvedla na daních.

18. dub 2019
avatar

Nemůžou ti vrátit něco, co jsi neodvedla.

18. dub 2019
avatar

Jo takhle to je 🙂 a ja si rikala ze mi prisli nejaky penize a netusila sem za co :D

18. dub 2019
avatar

Ja myslela ze je ta sleva za rok 24840,- kc a tu jsem přece celou nevycerpala, kdyz jsem pracovala jen 4 mes. Ne? Nebo to se pocital kazdy mesic zvlast?

18. dub 2019
avatar

@kackabis Ano, ale jen z toho co odvedeš. A ty jsi evidentně odvedla jen 5600,- a ty ti vrátili.

18. dub 2019
avatar

Aha, já jsem právě z tohoto článku pochopila, že by mi měli vracet ten rozdíl-tedy 2070/měs. Od května do prosince..díky za info 🙂
https://luciekonecna.cz/ruzove-silenstvi-aneb-j...

18. dub 2019
avatar

@kackabis Holky to píšou správně. Vrátí ti to jen do výše toho, co jsi odvedla. Není to bonus. (Tedy, ze by ti vrátili i to, co jsi nezaplatilla)

18. dub 2019
avatar

Jedine co jde vratit do minusu je za dítě..holky to pisou dobre.

18. dub 2019
avatar

Už na ně taky čekám,snad brzo přijdou.

18. dub 2019
avatar

A co jste pro to prosím udělali, aby Vám to vrátili? Ja jsem podepisovala jen roční zúčtování daní v práci... Nic víc. Ani jsem nic extra nevypisovala 🤷‍♀️

18. dub 2019
avatar

@nellinkaa10 ja nedelala nic, ani sem s nicim nepocitala. Takze me to prekvapilo na ucte 🙂

18. dub 2019
avatar

@nellinkaa10 buď si podáte přiznání sami a nebo to podepíšete v práci a pak to za vás udělá účetní a vám to jen příjde na účet nejpozději ve výplatě za březen

19. dub 2019