icon

Tak bud mam uz par dni lehci formu migreny, na kterou jsem nikdy moc netrpela nebo mam podruhe covid za 2 mesice. Udelaji mi vubec PCR test kdyz bych mela byt v te ochranne lhute 90 dni?

avatar

Udelaji, ale musis si ho uhradit....

Odpověz
15. dub 2021
avatar

Udělejte si ho sama 😉

Odpověz
15. dub 2021
avatar

Bolesti hlavy se mi po covidu vracejí dlouho. PCR test může být teoreticky pozitivní Ještě z minula. Jaké příznaky jsi měla před dvěma měsíci?

Odpověz
15. dub 2021
avatar
kakba
autor

@lolipops kdyby byly testy aspon spolehlivy.

@werumka vubec zadny. Max svedeni kuze a po testu se mi rozjela ryma.
Byla jsem pred par dny na zakroku v narkoze tak dumam zda to nemuze byt z toho. Ale ten den mi bylo dobre. Predtim vubec nic

Odpověz
15. dub 2021
avatar

@kakba Někdy se stane, že když je první nemoc bezpriznaková nebo jen mírně přiznaková, rozjede se to později (klidně i během té 90denni lhuty) víc. Zkusila bych asi doma antigenni test. Pokud bys ale měla příznaky, tak Ti PCR normálně napíše dr. na pojišťovnu.

Odpověz
15. dub 2021
avatar

@kakba Jinak od narkozy to být může taky, to je pravda...

Odpověz
15. dub 2021
avatar

Syn šel i když byl v lhůtě ještě 90 dní a nehradili jsme nic

Odpověz
15. dub 2021
avatar
kakba
autor

@fouskovi super.

Odpověz
15. dub 2021
avatar
kakba
autor

@werumka udelam si tedka test a budu doufat, ze to je z narkozy. Diky

Odpověz
15. dub 2021
avatar

@kakba PCR je celkem spolehlivý test, ale 100% není -pozitivní může být i 3 měsíce po prodělání Covidu. Takže pak je těžko říct, o kterou infekci se jedna. Osvícený praktik ho může napsat i v té 90denni lhůtě, někteří se tomu ale brání. Pokud si uděláš antigen - tam je citlivost podle testu, některé moc spolehlive nejsou. Jak dlouho té ta hlava bolí? Může to být i migréna. Ideálně zůstat doma, udělat antigen a počkat, co z toho bude, zda se neobjeví něco i u rodinných příslušníků 🙂 pokud se to nezlepší, tak PCR

Odpověz
15. dub 2021
avatar

@kakba mně se bolesti hlavy od covidu vrací velmi často, jsem tedy i silná migrenička, ale toto jsou bolesti jiné...bohužel zřejmě stále ještě důsledek toho všeho.

Odpověz
15. dub 2021
avatar

@kakba ale píšeš o narkóze, tak to může určitě souviset s tou narkózou.

Odpověz
15. dub 2021
avatar
kakba
autor

@tarien delala jsem antigen. Negativni. Hlava me boli od utery. Tak bud je jeste brzo nebo je to spojeny s narkozou. Udelam si s rodinou karantenu a uvidim co z toho vynde.

Diky vsem.

Odpověz
15. dub 2021
avatar

Informace od manžela z hygieny: Pokud zavoláte svemu praktickému lékaři, vystaví vám klasicky žádanku na PCR test, protože máte příznaky. Mohla jste se nakazit stejnou nebo i jinou variantou. Ale pokud to začalo po nějakém zákroku, tak to je trochu jiná situace a chtělo by to s lékařem probrat, on by to měl posoudit.

Odpověz
15. dub 2021