Syn 9,5m je denně 1-2h v noci pravidelně vzhůru. Dělám někde něco špatně? Uz to začíná být těžký 😞
A jak papa pres den a noc? Jak ro zacalo? Chodila jsi za nim po kazdem kniknuti? Je to az tes nebo porad?
Jako ze 1-2hodiny nespi? muj malej od 10 mesicu do 18 mesicu pravidelne kazdou noc 2-3 hodiny prorval. Nepomohlo nic,upravilo se to samo. Co mu do postylky nahazet nejaky hracky a vy muzete aspon lezet. Nebo place? Nebo si ho dejte k sobe do postele
Syn mi to taky delal.Asi nic zvláštního :D .
Malej to taky dělal. Přešlo to samo za čas.
Taky muze byt zmena spankovyho rezimu(prejde)
Syn to mel taky tesne pred prvnima narozeninama. Vzdycky v pul jedny se vzbudil a proste spat nebude! Naprosto nevychovne jsem poustela pohadky na telefonu, sama jsem spala a on se cca po hodina sam rozhodl, ze je unavenej a jde taky spat. Preslo to ze dne na den samo, jako vsechno 😉
@cmichalinka Ráno spi 1-1,5h a Odpo taky tak. Leze, obchází nábytek ja ďábel + mohl by být i více unavený. Přes den vůbec neplace, vyhraje si - to skoro nevim, ze ho máme.
Snad přejde, ale je to teda dlouhý už teď 😉
@klican takze tilo snad chapu dobre, driv spal v pihode a az ted to ma takhle... nemaucil se neco noveho? A kdyz je tu hodinu vzhuru,co dela, breci? Aco delas ty? Mne to ted delal taky,nechtel pak uz ani v noci jist, nic nepomahalo, zkusila jsem vse, pomohlo ho nechat vyrvat, po 3 nocich uz zase spi normalne a teda o hodinu a pul dyl,nez spaval...
@cmichalinka ještě jídlo. Ji přes den hodně, v noci to už není ani kvůli hladu, kolikrát stačí podat jen čaj.
@klican tak pokud ho nic netrapi, tak bych ho nechala, at proste usne sam. (Je to drsny, ja vim, spoustu maminek to odsuzuje) ale nam to zabira nejlip a myslim, ze dobre, ted spi od 19 do 6.30 a od jeho ,4m do 6,5m spal od 19 do 5
@cmichalinka ano. Spal krásné. Jo jo, začalo to tím, jak si začal stoupat (právě ty cca 4 týdny už). Pokud ho nevyndam z postele, tak stojí a brečí. Zkoušela jsem i svítit lampou na chodbě, zda se nebojí tmy a třeba tak viděl i na nás a nějak by to přešel. Nechytlo se. Ja si pak teda v posteli Sednu a koukáme na sebe, třeba jestli to nezabere, že mě vidí. Nic. Tak si pak jdeme hrát do obyvaku. Trochu ho porvat samozřejmě necham, ale zase jsme v bytě a v noci je ticho a slyšet to být musí a když už je to měsíc denně, tak to nechci nechávat zacházet do extrému 😂
@cmichalinka na mě to drsný není, občas se tak musí. 😂 A byl kojenej?
Kdy ti usíná a vkolik se probere?
Já asi neporadim moc že zkušenosti, protože mám tri hoooodne spavé děti , ale vždycky jsem razila názor, že v noci se spí, ve dne se hraje. Takže když bych potřebovala ztišit dítě, vzala bych si ho klín a třeba mu potichoucku zpívala nebo povídala, ale vše potmě nebo max s nějakou rozsvícenou bludickou. Určitě bych si nešla hrát jako ve dne. Vždyť proč by to dítě melo spát celou noc, když si může udělat prestavku na hraní, že?🙂
@klican mi jsme taky v dome, ten je ze skeletonu, to je stejny, jako panel😅a neresim sousedy, ka ho nechala, rval skoro.hodinu, uplne jecep, dalsi noc uz jen pul hod, dalsi cca 10min a dalsi noc klid uz. Jojo, to znam, mymu to taclo, jak si zacak sedat a po 14ti dnech si zacal stoupat, takze doufaaam, ze jsme to splachli v jednom😇 uz mam nocni muru z pohledu na postylku, nad krerou se tyci hlava 👶😂
@klican a tim, ze ho vezmes si hrat, tim ho mega proberes, proste, jestli to vadi chlapovi, at spi par noci on v tom obyvaku
Nas se tak taky obcas budil, ale vytahla jsem ho, dala k nam do postele, zavrela dvere loznice, aby nikam neutekl a sla spat..chvili brecel, pak si hral a pak si proste lehl...sousedy bych neresila. Na to je zivot moc kratkej... mnoha miminka breci ikdyz je utesujes 2 hodiny, takze s tim se tak nejak snad musi ppcitat...taky bych si nesla hrat s malym v noci. V noci se proste spi. Jestli on nechce, tak at nespi, ale at vidi, ze je tma a ostatni proste spi...
@petulka_ha vyzkoušíme uvidíme, ja zas nechci, aby si navykl u nás v posteli 😃 dekuji
@klican no to plne chapu, mi malyho berem do postele jen rano a to si hrajeme. 😉neni za co, jen jsem te ,,podporila,, at neresis sousedy a pokud je prcek v poradku, at si proste rve, vsak ho to bud unavi nebo ho to prestane bavit.. Vasik, kdyz rval tu treti.noc a zjistil, te nikdo ho utesovat nebude (vzdy jsem ho jen zkontrolovala, jestli je ok) tak zacal rucickou placat do.matrace a to ho nejak uspalo a dela to dodnes, asi ho to uklidnuje👶
@petulka_ha jo jo, taky se nikdy nerozsvěcelo, max se potichu povídalo, nebo ani to ne, a hlavně nesměla z postele (spí s námi od narození do teď), aby si nezvykala a za pár dní to přešlo, myslím že ji v tý době budily zuby, ale nebrečela. Jinak to chce taky zkontrolovat, jestli mu není vedro/zima atd.
Ale brečet bych ji nikdy nenechala a už vůbec né ve svý postýlce - vždyť volá mámu. Co když by měla zlej sen, něčeho se bála a já bych nepřišla? Nechtěla bych takhle hnusně ztratit její důvěru, to bych radši padla únavou 😣
@cmichalinka :D to je dobry.. ne, budu zkouset, proste to musi pochopit, asi to jen bude na dyl 😉
@klican taky to trvalo (skoro 2 tydny) kamosce to delal kluk taky (obdobi) snad to pomuze a prejde to, vim, jak se citis, uplne znavena, taky nechodim spat pres den, parkrat jsemvto zkusila (nestihla jsem uklidit a vecer jsem nemohla usnout) a ja potrebuju mit naklizeno, miluju to, to ze ma clovek dite neni omluva toho, ze je bordel, da se to 😉👍
@cmichalinka takže je lepší, když se nechá prcek řvát, hlavně když je naklizeno? 😳 tuhle logiku nikdy nepochopím
@paullet ne vzdy dite rve, kvuli tomu, ze mu neco je. Nekdy se vzteka, ze neni po jeho, nekdy si vymrcuje a tyto stavy rozhodne nehodlam podporovat tim, ze ho budu utesovat tutu nunu a delat vse tak, jak chce on. To byh se za 3 roky nestacila divit. Je na kazde matce, aby poznala, co zrovna za plac/narek to je. Jasny, ze kdyz ho v noi bude neco trapit, tak ho nenecham na pospas osudu. Ale kdyz si v noi vymrvuje placem, ze si chce hrat, tak to teda ne- v noci se spinka. 😉
@petulka_ha jistě, že každej pozná, když je to "jen" vztek, přesto je pro prcka lepší, když ho někdo utěší, než když ho nechá vztekat a narůstat v něm pocit frustrace. Utěšovala jsem starší dceru vždycky a nikdy jsem se "nedivila", je to jen o výchově, ale nevím proč dělat z dětí deprivanty jen proto, že se "v noci spinká" a přes to nejede vlak 😖
@paullet to tu nikdo nerekl, rikam, ze pres den nechodim spat s malym,protoze chci uklizet!!! A ze kdyz si jdu lehnout pres den, ze v noci nemuzu usnout, do prcic nekomentuj to, kdyz neumis cist, dekuji
@cmichalinka klídek, komentuju přesně to, co tu píšeš 😝
@paullet trochu se to strhlo v debatu o vychove, ve ktere s Vami nesouhlasim a nebudu v ni pokracovat. Me dite frustrovane ani deprimovane neni.
@petulka_ha v pořádku 😉 jen to neposoudíte teď, to se projeví až o dost později.
@paullet jako to, ze kdyz mi syn pres den spi a ja ne, protoze uklizim? Slecno, vy vubec nevite, o mne pisete😂mimochodem tady autorka chtela radu a ne to, aby zde nekdo nekoho odsuzoval, takze pokud mate se mnou nejaky problem, tak mi napiste zpravu, jen tu sama ze sebe delate ,,pampelisku,, 😇
@petulka_ha slecna
@paullet jaksi utoci zbytecne a na spatnem miste, take poznam druhy place meho ditete, ale i pres to vzdy zkontroluju, zda je v poradku a to slecno @paullet i v noci!!!
Take koncim tuto nesmyslolnou debatu, autorka si jiste ,,vzala,, potrebne rady
@cmichalinka dík za tu slečnu 🙈😂 tak snad autorka umí číst a chápat líp, než vy 😉
@cmichalinka btw zkontrolovat a utišit je něco jiného 🙏
@paullet kazde dite stejne jako kazdy clovek je jiny.... na kazdeho plati neco jineho, kazdy ma jine vychovne metody, ja take neodsuzuju vas, ze vztekajicimu diteti delate tutu nunu
@cmichalinka nikde jsem vás neodsuzovala a naše mladší se nevzteká, neni potřeba na děti dělat nějaký ťuťu, stačí ho uklidnit, i když si něco vynucuje - pořád lepší, než ho nechat vztekat, ale to už jsme se naprosto zacyklily 🙈😆
@paullet ale tady nikdo neresi vase deti... ja psala, ze kazde dite je jine, ale nevadi, chapu, ze vas encephalom to nedokaze zpracovat, hezky vecer
@cmichalinka škoda, že si po sobě nečtete, co píšete, cituju:
" ja take neodsuzuju vas, ze vztekajicimu diteti delate tutu nunu" . Takže jsem vám jen odepsala, že mě se dcera nevzteká...
Jinak jste samozřejmě vtipná, oceňuji 👍 pěkný večer i vám 😊
@paullet skoda, ze se bavite az ted, ja uz cely den😝
@cmichalinka jako věštkyně byste neuspěla, ale vaše urputná snaha urazit a mít poslední slovo je vážně roztomilá ☺️
@paullet a copak ,,vestim,,? Toho jsem si nevsimla😎 urazit? To by vypadalo jinak, ted jsem mila. POJDME SI PSAT ZPRAVY.....😇🙏😂
Přesne, každý máme svůj názor a nejlépe víme, co je pro ty naše malé nejlepší.. 😉
Nedelas. Dcera 9m to cca 2x tydne dela taky.