kocarkopedie
17. pro 2021
397 

Nový kočárek Cybex Priam 4 - další novinka roku 2022

Ahoj,

v minulém článku jsem představila novinku od oblíbené značky Cybex, a to v podobě nového, elektrického kočárku e-Priam.

Dnes nesu další super zprávu! Dostaly se ke mně informace o novém modelu Priam 4, který by měl být k dostání už v polovině ledna 2022.

Lišit se od předchozího modelu Cybex Priam 3 bude v poměrně dost věcech. Vylepšením prošla nejen korba, ale i sportovní sezení, bezpečnostní pásy, jako i úchyt na držák nápoje, který je nyní výše u rukojeti.

Pojďme si tedy ty největší změny týkající se "korby a sportovní části" projít podrobněji!

Cybex Priam 3

Cybex Priam 3 je novou verzí již ikonického Priamu řady Cybex Platinum v ještě luxusnějším a multifunkčnějším provedení roku 2019. Originální konstrukce klade stále větší důraz na odpružení a výkon v terénu, přitom však nezapomíná na ultramoderní look se stylovými akcenty. Novinkou jsou také paměťová tlačítka odnímání nástavby. Roztažitelný, částečně uzavíratelný prostorný nákupní košík zůstal u trojky zachován. Kromě oblejšího designu a přidaných funkcí je jednou z velkých vylepšení i podstatně více možností personalizace.

Priam 3 si vyskládáš volbou barvy konstrukce (přidanými k černé Matt Black a chromově-černé Chrome with Black details byly i Rosegold a chromová s hnědými detaily Chrome with Brown details) a Seat Packu - barvy textilií sedadla, které se dají obměňovat. Kromě základní, jednobarevné kolekce jsou k dispozici také limitované Fashion edice a kolaborace, pre rok 2018 Koi Crystallized, Birds of Paradise, Rebellious, Space Rocket by Anna K a Scuderia Ferrari. Rok 2019 přinesl limitku české modelky Cybex by Karolina Kurkova.

Sedadlo kočárku je mimořádně polstrované a klasicky polohovatelné až do lehu - při sklápění se mírně posouvá a mění těžiště. Složit ho dokážeš, stejně pokud i u předchozího modelu, i nasazené na konstrukci. Novinkou je ještě delší stříška prodloužená přidaným kšiltem. Vleže, spolu s vložným hnízdem a zvýšeným nánožníkem tvoří sedadlo takzvaný Lite Cot - prostor podobný vaničce, vhodný již od narození. Je vhodným v případě, že máš například letní miminko nebo omezený prostor, takže klasickou vaničku nepotřebuješ. K dispozici je ale i Lux Carry Cot - extra komfortní hluboká vanička nového typu, která je kromě zaoblených tvarů a o 15% více prostoru vybavena i funkcemi Panorama View a Sky View. Znamená to, že zadní i vrchní část textilií dokážeš odebrat / odhrnout a umožňují tak proudění vzduchu, ale i výhled miminka, které se tak může na procházce spokojeně rozhlížet či "pást koníčky". Samozřejmostí je i možnost připojení autosedačky pomocí adaptérů.

Ke kočárku je v nabídce množství volitelných doplňků. Kromě klasických typu fusak zahrnují přídavný pultík anebo Priam skate - stupínek pro sourozence. Další z možností je výměna předních kol za terénní neotočná nebo za lyže, chceš kočárek využívat např. na horách v zimě. Na pláži zase oceníš možnost táhnout ho za sebou v "dvoukolovém" módu.

Hluboká korba nového Cybex Priam 4

Korba získala zpátky hranatější tvary, na jaké jsme byli zvyklí u kočárků Cybex Priam 2018. Zároveň je korba uchycená na adaptérech, které se použijí i na autosedačku. Celá je tak položená cca o 10 cm výše. Dno je nyní odvětrávané a celková hmotnost je o 200g nižší! Rozměry zůstaly na délku stejné, ale na šířku má o 2 cm více.


Sportovní sezení nového Cybex Priam 4

Sportovní sezení je nově z jednoho dílu - už žádné složité navlékání potahů! Bohužel však nebude možné staré potahy navléknout na nový sporťák a opačně. Pokud tedy plánuješ koupit potah na Priam 3, je nejvyšší čas, protože výroba je již ukončena.

A co je nejlepší vychytávka? Jednoznačně rychlé připoutání pásů - jedním tahem, stejně jako má autosedačka. Za to opravdu palce nahoru!


foto zdroje


Mně se nový model Priam 4 líbí moc, a to hlavně výškové adaptéry u korby a snadnější připoutání - utaženení pásů. Cenově je na tom také stejně, k žádnému obávanému zdražování nedošlo! 🙂

Na konec mám ještě dvě zprávy, jednu dobrou a druhou špatnou. Začněme s dobrou - pro ty z vás, kdo se chystáte ke koupi modelu Priam 3, bude v nejbližších dnech možné zakoupit kočárek za výprodejovou cenu. Špatná zpráva je pro ty z nás (včetně mě tedy), kdo se chystáme kočárek prodávat, bohužel značně klesne jeho prodejní cena, jak to tak bývá s nástupem nového modelu.

Těším se na Tebe v kočárkopedii a v naší kočárkové poradně, kde s radostí a péčí zodpovídám všechny otázky ohledně kočárků a vše kolem nich.

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
Kočárková poradkyně Modrého koníka

Začni psát komentář...

Odešli