Trochu mi to pripomina nas covid 😁
Jojo, přesně. Ovšem já se neobjednala a v noci z 23 na 24.12, dva roky zpátky, jsem si prožila peklo a zub odumřel. Taková bolest, že jsem myslela, že dobrovolně pojedu na pohotovost (a to mám panicky strach ze zubařů). Když si vzpomenu na práškový mix, co jsem si tu noc namíchala, tak se divím, že se to obešlo bez následků 🤦.
Hned v lednu jsem naklusala a oprava toho bordela zabrala pár týdnů 🤦
No vidis a moje zubarka konci a nova bude az od ledna🙄a ja mam v zubu od listopadu umrt.vlozku
Jj, taky jsem včera byla a nebyla jsem v čekárně jediná. Jen ten zub mě začal bolet až v sobotu
Nooo, zrovna dnes jdeme na preventivku. Uz jsme dva mesice objednani a temer vsichni mame rymu 😏 ja tedy ne, ale zacal me v noci dost bolet zub 😁
🤣🤣🤣🤣🤣
Klasika, jako každý rok. od pondělí zvoní telefon s "akutními" pacienty 😀
Já myslím, že je zo tím jak konci rok. Dost lidí si shrne rok řekne si sakra letos jsem nebyl u zubaře to ještě musím stihnout... Naopak já byla včera u dětské a ta měla prázdno...nikdo nechce ležet přes vánoce a mezi svátky chodit na kontroly...
Jooo, to je trefny. Vcera 5akutnich pacientu (podotykam, ze ne moji/nechodici). 4x endo a jedna 89leta babicka na Marcumaru. Ze pry ma velke bolesti. Posledni 2zapisy v karte od kolegy, kde byla jako akutka: “42-32 k extrakci. Pac.odeslana k obvodakovi na upravu INR”.😡😡😡
A ted babo rad- i kdyby ji na rychlo stihla upravit INR, tak uz ale nestihne kontrolovane navysit. A ja mam fovcu do 10.1. Hmm, smolika ma babicka. 🤯
Já jdu zitra! A jsem objednaná dva měsíce....
Doprčic. Děkuju za připomenutí. Na prevenci k zubaři nás objednávám už od léta. Takže tam nemám teď radši ani volat jooo? 🤔
My máme zítra a pozítří preventivku 😂😂
@hapajo Přesně tak to je, zubům se utéct nedá.... 🙂
@kamimnichov Já mám pocit, že zuby jsou jedna z mála jistot v této nejisté době, viď 😀 Ty bolí všude stejně 😀 Včera jsi měla komplet 4 enda?? Jinak story s babičkou jsem řešila minulý týden, horní podkoda , radixy, Warfarin. Naštěstí přišla zpráva o PL, že INR je 1,75, tak jsem vše vytáhla.
@basina To buď ráda, že jen dva měsíce, u nás 4.
@lendast No, hele, volat asi můžeš... , ale většinou je šrumec. Já letos poprvé si řekla, že se to nezblázní a od dnešního dne mám volno.
@leiladelly haha, ne, mela jsem extra prichozi 4 akutni enda
@kamimnichov Takže trepanace, exstirpace, vložka? Trend, že se to má hned ošetřit na hotovo, jaksi naráží na časové limity....
No my byli s holkama dneska.. Jedna neotevrela pusu, druha si nenechala opravit blombu😒 takze pry az dostanou odvahu tak znovu. Sem z toho takova sklesla😐
@lizatko2 To je normální. Chce to doma probrat, namotivovat, nacvičit. Ono, zubař taky nezmůže zázraky, pokud to vůbec nejde. Je to na rodiči do značné míry.
@leiladelly ja vim ze nezmuze zazraky. Ona na to byla pripravena, i odvahu mela, ale pak brecela a pri cisteni jenom tim vzduchem ho asi i kousla, tak to pan zubar radeji nechal byt. Holt ma po sladkym a snad to do priste zvladnem prekonat...
@leiladelly asi nejak tak. Pokud vim predem, dokazu naplanovat, tak i v jedne navsteve udelam… ale vetsinou to nejde
@leiladelly
@kamimnichov ani si nepamatuju, kdy naposled jsem udelala komplet endo, a bavime se samo o fronte, max. premolaru. Podle Smuclera je nas dost. No ja mam taky dost. Vcera jsem mela asi 25 lidi. Na konci takove smeny nevim, jak se jmenuji. Bohuzel chodi i dost mych akutnich, protoze proste objednaci doba je dlouha, k tomu nekteri zapomenou, jsou v karantene atd., a vse se protahuje. Rada bych mela na ty lidi vic klidu, opravdu.
@jasekd kde ordinujes?
Ten pocit zmaru, kdyz jsem na lidi mela 15 min si pamatuju. Moje prvni mist v De, kde jsem mela 2ordinace a o vikendu 3, k nim sestricky a ja skakala mezi. Nez sedla injekce, nez sestricka udelala rtg (tady maji jine pravomoci). No, hruza. Ja neustale jen menila calxyd/ledermix, neb jsem nemela dostatek casu a klidu na poradnou endo vypln. 😢🤯
To nastesti uz po materske nemam. Mam to slusne rozdelene. Takze muzu byt se svym vykonem spokojena. Ale samozrejme jsou dny, kdy to je tezky. (Nebo jsko dnes, kdy tu 3h sedim zbytecne, pac se na to lidi vykaslali/nemoc/karantena.
@kamimnichov normalne v CR, sama na sebe.Nejsem zamestnanec. Je toho proste strasne moc. Mam pacienty i po sve mamce, takze lidi ze dvou ordinaci. Kdyz nekdo neprijde, kouku do knihy a hned obvolame aspon okolni duchodce treba z pristiho tydne, protoze pak t o volne misto vyuziju. Nebo papiruju. Denne do vecera. Ted tu relaxuju a obedvam. Dnes jeden neprisel a v zajmu zachovani zdravi uz jsem misto nej nikoho nevolala, takze po dlouhe dobe kratsi den.Strasi me Novy rok a nove uhrady, meni se kody, vykony atd. Bude to mazec.
@jasekd to je mi jasny, ze v CR… myslela jsem kde konkretne. Preci jen Praha je na tom jinak nez treba Vysocina.
@kamimnichov Jablonec n.N. Skoncilo jen tady ve meste asi 5 zubaru.
@jasekd 🤯🤯🤯
@kamimnichov tady je hodne lidi v duchodovem veku,a covid s nekterymi celkem zatocil, a dalsi definitivne ujistil, ze je na case skoncit. Takze k nasim pacientum, kterych ma kazdy moc, musime aspon akutne osetrit ty bezprizorni. K tomu spousta telefonatu. No a mam na dlouhodobe PN sestru a se zaskokem samozrejme tak sehrane nejsme. A jsem moc vdecna, ze ji vubec mam, sehnat sestru je taky kumst.
@jasekd to me moc mrzi

Pro jsem byla už patnáctého 😉 a dodelavka po svátcích