icon

Historie adventního věnce sahá do 19. století, kdy ho poprvé v Hamburku vytvořil protestantský teolog Johannes Wichern. Kruhový tvar představuje boží věčnost, jednotu, vzkříšení a věčný život a společenství. Věčně zelené rostliny jsou symbolem života, nezničitelnosti, stálosti ve víře a také věčnosti.

Dnes slavíme první adventní neděli, nazývá se železná, svíčku zapaluje nejmladší dítě v rodině. Je to svíčka NADĚJE.❤️🍀 Krásný advent a naději nám všem❤️

avatar

To nádobí 🥰🙏

28. lis 2021
avatar

Krásný advent ❤️

28. lis 2021
avatar

A koukám, že dodrzujes i pátou svíčku. Já o ní poprvé četla letos, asi ji tam taky zaradim 🙂

28. lis 2021
avatar

Nadhera 😍 jako vzdy 😊
@maudd a copak prosim ta pata symbolizuje?

28. lis 2021
avatar

@slunecnice7 měla by se zapálit na Štědrý den a symbolizuje Krista

28. lis 2021
avatar

Ach ,tuhle kolekci nádobí miluji ❤🤩 . Máš vše nádherné 👍

28. lis 2021
avatar

@maudd Ano, ne vždy, ale u některého věnce ano 🙂 Pátá svíčka by měla být bílá (nemám doma a vlastně asi to úplně nevadí...), symbolizuje zrození Ježíše Krista a má se zapálit na Štědrý den
@slunecnice7 🙂
@mona19841 Miluju ho a vidím, že tady s tím snad "neotravuju", i když to vkládám každým rokem. Nějak se autorům podařilo, že opravdu osloví emočně každého... skoro. (vzpomínky na dětství, pocit domova...? )
@maudd Děkuji, také krásný advent 🙂
@slunecnice7 Děkuji, krásný advent také 🙂

28. lis 2021
avatar

@dandaa Moc děkuji, také se z toho moc těším 🙂

28. lis 2021
avatar

@leiladelly my každý rok něco nakupujeme ,snad toho budu mít jednou taky tolik jako máš ty.

28. lis 2021
avatar

@dandaa Já to mám také za roky, za dvacet let cca, takže určitě budete 🙂

28. lis 2021
avatar

@maudd
@leiladelly dekuji moc za odpoved, hned jsem chytrejsi. Tak pristi advent, nebot do letosniho to uz nemam kam dat 😊

28. lis 2021
avatar

@slunecnice7 pro mne to byla taky novinka. Člověk se pořád učí...

28. lis 2021
avatar

@leiladelly aspoň se má člověk pořád na co těšit

28. lis 2021
avatar

@maudd to je fakt, taky stale prichazim na nove veci. Hlavne co se tyce materstvi, to je stale takova neznama doba 😁

28. lis 2021
avatar

@slunecnice7 však je to dobře. Člověk by se měl stále obohacovat novými znalostmi. Když má člověk pocit, že všechno ví, tak je to dost špatné...

28. lis 2021
avatar

@maudd ano, to je velka pravda. Koupila jsem si adventni kalendar s anglictinou. Tak se tesim, ze se trosku odreaguji od reality 😁

28. lis 2021
avatar

Loni jsem řešila, v jakém pořadí se správně zapalují svíčky, pokud jsou vedle sebe třeba od největší po nejmenší. Jeden zdroj říkal zprava doleva, druhý zase obráceně 😀. Já mám letos po směru hodinových ručiček, tedy zleva doprava 😁, jsem tak nějak zvyklá... jak to máte vy? Takhle křížem je to při stejné výšce pak asi pomalu jedno...

28. lis 2021
avatar

My ještě držíme mašličku na věnci, aby nás pojila s předky. 😊

28. lis 2021
avatar

@myspule1 Prosím Tě, zapaluje se dle tradice proti směru hodinových ručiček, ale tak nic se nestane, když jinak... Prostě je to tradice. Takže pokud by byly svíčky různé velikosti, tak od největší proti směru hodinových ručiček 🙂
@ele_nka To je moc hezké, to jsem neznala 🙂
@slunecnice7 já také zjištuji plno věcí průběžně, ráda se dozvím nové. Člověk nikdy neví a nemůže vědět vše, ten proces zjiťování je ale hezký....

28. lis 2021
avatar

@dandaa ano, to je na tom fajn... je to celkem sranda, jak se z takové drobnosti stala rodinná tradice, a pak už přátelé to obdivují, tak zase třeba něco dáváme jim.... Je to taková "vlákno", které patří k adventu. 🙂

28. lis 2021
avatar

To nádobí je tak krásné, že se na něj opravdu každý rok těším. Jak ho vidím, vím, že je TO tady 😍 další důkaz, a kvůli kochání se jsem si tě kdysi přidala do oblíbených. Trochu šmírák 😇

28. lis 2021
avatar

@alneka 😀 😀 😀

28. lis 2021
avatar

To nádobí je dokonalé, opravdu. Každý rok se u Tebe vyloženě kochám. Máš to překrásné ❤️
Letos si přeji od Ježíška první kousek a začnu sbírat 🙂

28. lis 2021
avatar

@ivakalinova Moc děkuji a gratuluji, věřím, že budeš spokojená! Já jsem letos koupila zelený ubrus v Tchibu, tak rozšířím množství variací, a také zelené velké talíře, zkusím příští neděli doladit jinak 🙂

28. lis 2021