Ptám se sice brzo, ale prosím o radu. Kdy, kam a jakým způsobem se letos chodí žádat o rodičovský příspěvek?
pokud nemas narok na PPM, tak RP se zada snad az po porodu s rodnym listem ditete.
8. srp 2012
na RP neni dany termin jako u pridavku, ale jak se ti narodi mimco, tak s RL na socialku vyplnit zadost.
8. srp 2012
lidi
autorMiminko má téměř dva měsíce, nárok na PPM mám a pobírám ho, jenom nevím kdy si jít a kam žádat o RP. Něco se mi plete s tím, že se žádá na úřadu práce, že tuto dávku nyní vyplácí tento úřad a ne sociálka??? Ale kdy si jít žádat? PPM mám do Listopadu letošního roku.
9. srp 2012
@lidi ano, o RP se žádá na úřadu práce a stačí cca měsíc před nástupem na RD, tzn. že např. já nastupuju na RD od 1.10. a půjdu si to vyřídit ted koncem srpna a je to naprosto ideální.
9. srp 2012
Já byla v 8 měsících Natálky.