@eficenka 300 ml mléka
máslo - dávám něco mezi 5 a 10 g odhadem
2 lžičky soli
500 g mouky (nejčastěji kombinuji hladkou a celozrnnou pšeničnou v poměru 1:1)
1/4 čerstvého droždí
semínka - střídám, nejraději dávám len, mák, sezam a slunečnici
Peču v předehřáté troubě na 220 stupňů 18 minut. Dole v troubě je nádoba s vodou.
my též jsou vynikající děkuji za recept 🙂
Dnes jsem podle tebe pekla a luxus.Luci dekuji.
vypadají báječně, vyzkouším 😉
a jak se udelá ten tvar? taky bych vyzkousela:o)
h
Jak dlouho prosim nechavas kynout?
@tichackova Nejdříve asi 40 minut v pekárně v programu Těsto a pak ještě aspoň 20 minut po zapletení na plechu. Někdy to kyne pomaleji, jindy rychleji, podle teploty nebo kvality droždí 😉
Diky. Pekarnu nemam, ale zkusim normos a snad se taky povedou🙂
Tak ty dnes asi upeču, aby byly k snídani 😵
Ozkoušeno, sice se mi s těstem hůř pracovalo - bylo tužší než jsem zvyklá, ale uzly nám moc chutnaly 🙂

recept? 🙂