icon

Prosím, poraďte, jak se říká technice malování, kdy se dá barevný podklad, na to lepidlo a barva popraská, že to pak vypadá jako retro? Nemůžu si vzpomenout...

avatar

krakelování?

2. kvě 2016
avatar

@pupickova Tak to mi vůbec nic neříká, ale možné to je... Jiné slovo bys tam ještě neměla? 😀
Znala jsem název té techniky, kdy se z nových věcí stávají staré, ale prostě na to nemůžu přijít ☹

2. kvě 2016
avatar

@llluckaaa spooooustu slov, jen si nejsem jistá esli bys mě pochválila 😀 😅

2. kvě 2016
avatar

Taky myslím krakelování 🙂

2. kvě 2016
avatar

já to znám přes decopage (ubrouskovou techniku) a používala jsem krakelovací lak

2. kvě 2016
avatar

@delariva @pupickova Asi máte pravdu, děkuji 🙂 Nejspíš žádné jiné slovo neexistuje, takže jsem ho nezapomněla 😀

2. kvě 2016
avatar

@vendula_kneslova Jj, decoupage znám (resp. vím, co to je) 😉 já myslela techniku, kdy se dělají na laku praskliny. Ale je to to krakelování a jiné slovo asi není 😉

2. kvě 2016
avatar

@pupickova @delariva @vendula_kneslova Už jsem si vzpomněla, měla jsem na mysli patinovat.

2. kvě 2016
avatar

Taky to znám jako krakelování. To je ten lak, co udělá popraskání. Patina se většinou maluje, to dělá můj manžel a je to děsně na dlouho 😀

2. kvě 2016