Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  llluckaaa
  Zpráva byla změněna    28. lis 2016    

  #test_tescoma Jak se píše čokoládou...
  Některé z vás možná už viděly výsledek mého pokusu o zdobení dortu pro dceru. Čokoládou jsem nikdy nepsala ani nemalovala, takže jsem ani nečekala, že by to mohlo dopadnout tak dobře Postup je velmi jednoduchý. Na pečící papír podložený prkýnkem jsem si nakreslila tužkou obrysy kytek. Ostatní obrázky a slova jsem psala hned. Do zdobítka jsem dala hrot č. 3 a šlo se na věc. Použila jsem čokoládu na vaření Figaro, kterou jsem ohřála v mikrovlnce, až byla horká a tekutá. Nalila jsem ji do tužky, zadělala a začala psát. Připravte se na to, že čokoláda je horká a tekutá, takže musíte psát rychle. Ale píše se s tím opravdu dobře, na fotce vidíte můj první a jediný pokus. Po namalování a sepsání jsem dala papír i s prkýnkem vychladnout na balkón. Po chvilce už šly obrázky a slova krásně sundat a přendat. Tuto zdobící techniku jsem určitě nepoužila naposledy.

  super nápad!!

  28. lis 2016

  @lvicek2000 Ráda bych přijala díky za pochvalu tohoto nápadu, ale není můj, je v návodu na použití tužky 😉

  28. lis 2016
  28. lis 2016

  @lvicek2000 Teda abych byla přesná, v návodu je uvedeno, že je možné zdobit i čokoládou. Postup jsem si vymyslela 😉

  28. lis 2016

  A povedlo se Ti to pak sundat z papíru bez poškození? Taky to chci zkusit a mám právě strach, že to zlomím při sundávání

  30. lis 2016

  @janakar Sundat to šlo úplně v pohodě, nic jsem nezlomila, ani ta slova. Nechala jsem to hodně vychladit a bylo to úplně tuhé.

  30. lis 2016

  @llluckaaa Díky za odpověd. Tak to se moc těším, až to vyzkouším také🙂

  30. lis 2016

  @janakar Tak ať se zadaří 🙂 Ale je to vážně lehké, jen člověk musí psát rychle, protože čokoláda teče. Já to chci zkusit ještě s menším hrotem.

  30. lis 2016

  Holky kde se registrovat nebo kde ziskat tuzku na zdobeni?

  1. pro 2016