lucifer1987
21. pro 2016
188 

Naše testování Magic pen

   Jmenuji se Lucie a mám dvě holčičky. Terezce bude v dubnu 6 let a je na svůj věk hodně chytrá a šikovná. Barunce je 3,5 roku a moc se o nějaké učení a rozvíjení vědomostí nezajímá.

   O testování jsem se dozvěděla náhodou, když jsem jednoho večera projížděla Koníka. Bez nějakého očekávání, že vyberou právě nás, jsem napsala komentář. Když za pár dní byla ve schránce zpráva, že jsme mezi testujícími, měla jsem ohromnou radost a po sdělení této skutečnosti holčičkám jsem byla dennodenně tázána, kdy nám už dorazí.

   Pero nám bylo doručeno o pár dní později. Holčičky si moc přály růžové a byly nadšené, když z balíčku vybalily pero právě této barvy. Věděly, že se vyrábí ještě žluté a modré.

   V balíčku bylo pero (bez baterek - 2 mini tužkovky) a návod smotaný do ruličky (to je z našeho pohledu poněkud nešťastně zvolené řešení, protože se nám ho doposud nepodařilo úplně narovnat a jeho prohlížení je složitější). Nicméně návod je jasný, stručný, lehce pochopitelný.

   Máme tablet s Androidem, takže jsme si v Obchodu Google play našli aplikaci Smart Park a do chviličky byla stažená. Bez aktivačního kódu, který dostanete při zakoupení pera, je v aplikaci jen stručný obsah. V ovládacím centru si musíte vytvořit účet (e-mail), aby bylo možno zadat aktivační kód. Ten najdete na zadní straně knížečky s návodem. Po jeho zadání můžete do aplikace postupně stáhnout celý obsah. Knížečky se postupně rozbalí a jsou připraveny k prohlížení. Než do všech oddělení knihy postahujete, chvilku to trvá, ale s tím se musí počítat.

   Pero po zapnutí zahraje písničku a postupně zasvítí všechna jednotlivá políčka na ciferníku. Už toto děti mile zaujme. Pero samotné je s baterkami trochu těžší, občas se nám stalo, že vypadlo z ruky (mladší dcerce). Myslím, že by nebylo na škodu v místě, kde se drží, vylepšit pero jakýmsi protiskluzovým opatřením v podobě nějakého zvrásnění, gumy apod. Pero má několik tlačítek, která využijí spíše starší děti. Mělo by vydávat zvuky a vibrovat (při správně a špatně napsaném písmenku), ale to jsem u toho našeho nezaznamenala. Uzamykání baterek je na jakýsi otočný šroubek, který lehce otočíte pouhým nehtem. Děti to naštěstí nijak nezkoumaly, ale z hlediska bezpečnosti by to šlo určitě nahradit raději klasickým šroubkem nebo zacvakávacím systémem.

   Aplikace má několik oddělení (planetek). U nás nejvíc frčí Studijní koutek a Poslech. Holky pořád dokola poslouchají písničky, tančí na ně, dokonce si je zpívají. Najdete tam známé písničky jako např. Kočka leze dírou, Prší, prší a Skákal pes, ale také nové, dle mého názoru velmi povedené a chytlavé písničky. Ve Studijním koutku nejvíce starší dcerku zaujala hra, kde pomocí správně spočítáného příkladu dovede prasátko do cíle. Navíc se zde děti dozví i spoutu informací z vědy, umění a třeba matematiky, ale také o společenském chování a dobrých návycích. Další u nás oblíbenou planetkou je Knihovna, kde jsou 3 kategorie: Návody, Zvířata a Příběhy. Děti se zde dozví spoustu informací o tom, co je právě zajímá. Když holčičky nemají náladu na učící knížečky, tak si rády něco vybarví, nakreslí nebo se podle postupného návodu - obtahování - snaží vytvořit obrázek dle výběru. To vše mají k dispozici v kategorii Kreslení. Dokonce si tam mohou i svá dílka ukládat. Poslední kategorií (planetkou) určenou pro děti je Piš se mnou, kde se děti učí obtahováním psát čísla, písmena či postupně celá slova.

V aplikaci máte na výběr češtinu a angličtinu.

   Holčičky si z perem hrají každý den. Je vidět, že je velmi zaujalo. Samy si o něj říkají a samy ho třeba po hodince vrací. Ještě ani jednou jsem jim ho nemusela brát.

Poslední dny si nejvíc pouští písničky, zpívají a tancují. Foto: Malá ukázka toho, že s tímto perem a aplikací nemusí vždy jen sedět 😀.

   Aplikace jako taková je velmi povedená. Každé dítě si v ní najde to své. Roste spolu s dítětem a to se každému rodiči jistě zamlouvá. Navíc, jak se jedná o možnost mít tablet a k tomu se něco formou hry naučit, tak nemůže být nikdo proti - ani dítě, ani rodič.

 Moc děkujeme za možnost testování. Takto před Vánoci nás to moc potěšilo! Holčičky mají o jeden dárek navíc.

Lucie, Terezka a Barunka

 #test_magicpen

Aplikace tedy vypadá asi dobře (ale bez pera je na nic, jestli to správně chápu :D) a pero je ještě horší, než jsem čekala :D. Díky za recenzi 🙂.

22. pro 2016

@verdos aplikace je opravdu povedená 🙂 bez zakoupení pera nedostanete aktivační kód, takže stažená aplikace je jen na ukázku a má opravdu malý obsah ☹ jde ovládat i bez pera... to by ještě chtělo nějaké mouchy vychytat

22. pro 2016

Moc děkujeme za recenzi a přejeme hezké Vánoce. 🙂

23. pro 2016

Začni psát komentář...

Odešli