Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
luckyhoney
26. led 2011

Jak Valinka na svět přišla :)

4.12.09 .. 37+ 5 tt – nástup do porodnice kvůli vysokému tlaku a bílkovině v moči.

9.12. 09..38+3 tt – indukce porodu kvůli stále se nezlepšujícímu tlaku. Průměrná hodnota 160/110 :o(   V 8:00 zavedena 1. Polovina Tablety. Téměř nic to se mnou nedělalo. Porodní cesty jsem měla nepřipravené, otevřená na 1 prst. Takže jsem ani nedoufala, že by se podařilo porod vyvolat. Po zavedení tablety se dostavily slabší bolesti jako při MS ale jinak pohoda. Při pohlídce dr. shledala, že se nic neděje :o( Pokračovat budeme druhý den ráno, kdy mi zavedou druhou polovinu tablety.

10.12.09 38+4 tt – Ráno mi bylo naprosto fajne, ani památky po nějakých bolestech. Při vyšetření dr. konstatovala, že menší změna nastala, zavedena další část tabletky a v 11:00 mám přijít na monitor + další tabletu.

10:00 – už to začíná bolet, něco se děje :o)

12:32 – dostavily se už větší bolesti, kontrakce cca po 5 minutách, ale stále pohoda, jen mi to střílí do zad a do nohou. Začínají mě zlobit parádní křížové bolesti, sprcha je mým druhým domovem :o)

13:00 – jdu na monitor a vyšetření. Vyšetření dopadlo o.k., pěkně se otvírám ale monitor nic moc, miminku se to přestává líbit. Proto mi mudr. Ve 14:00 prasknul vodu, a poslal na sál :o))  To už nastaly fakt parádní bolesti uáááá, mezi kontrakcemi volám manželovi, ať už kouká přifrčet. „Báječná“ porodní asistentka mě vysílá na sál s kupou věcí. Vůbec jí nezajímá, že vzhledem ke křížovým bolestem a bolestem do stehen sotva lezu :o( každopádně sál jsem našla a horko těžko se vyhrabala na porodní lůžko kde mi opět připevnili monitor na bříško. Jediná snesitelná poloha je na boku, chodit nemůžu, musím ležet. Žádám epidurál uff… dostávám kapačku atb a kapačku kvůli epidurálu.

14:30 Jupíí manža je tu, chudák, drtím mu ruku :o) ….asi trošku nechápe proč tak skučím.

14:50 Konečně dorazil anesteziolog a mezi kontrakcemi, které snad nebyly ani po minutě se mi snaží píchnout epi… akce se zdařila,při připevňování udělátka pro dávkování na rameno najednou cítím šílený tlaky, který mě nutí tlačit a jen tak mimo řečí říkám PA… „je to normální, že mě to nutí tlačit“ … PA : „doktoráááá“ .

Mám štěstí, zrovna výjimečně slouží můj gynekolog :o) .. který shledal,že  je vše připraveno a můžeme začít tlačit… takže anesteziolog si ten svůj epidurál může …. Víte co….

Jde se tlačit, kontrakce se mi slila snad v jednu mega a tlačím se všech sil , PA mi „skočila na bříško“, pořádně jsme zabrali a uáááá, obrovská úleva a mimčo je venku :o))

Valinka se narodila v 15:14, vážila 3550 g. Hned nám ji očistili a přinesli. Jako první choval naše miminko tatínek :o)) Další 2 hodiny jsme jako čerstvá rodinka strávili společně na porodním sále.

  Jak čtu Váš příběh, úplně se mi vybavuje ten můj porod..akorát já nastoupila kvůli tlaku do porodky už 1.12., 9.12. jsem dostala první tabletku, ale jelikož to se mnou nic nedělalo, dostala jsem druhý den, tedy 10.12., další tabletku, ale opět nic, tak mi toho 10.v půl 10 ráno píchli plodovku, pak teda hnedka šílený bolesti, ale Terezka ještě vydržela, v půl třetí jsem šla konečně na sál a Terezka se narodila 10.12.2009 v 15:04 🙂)

  27. led 2011

  no tak to je dobré, holky přišly na svět skoro stejně 🙂

  27. led 2011

  a jak to rychle uteklo 😉 Valča je krásná kočka 😀 teď se pomalu můžete pomalu připravovat na další porod...psí 😀

  29. led 2011
  2. led 2015