icon

Holky prosim info. Od 3.2. jsem na materske (prechazela jsem z RD), vznika mi tedy narok na proplaceni dovolene? A kdy se proplaci- po skonceni MD? Dekuji

avatar

1. Muzes cerpat soubezne s RD po ukonceni materske, nebo mezi MD a RD. ale cerpat celou.
2. Vyberes az po skonceni RD.
V prubehu RD se bohuzel lehce krati.
🙂

Jinak mas v danem roce narok za odpracovane dny a MD se taky pocita 🙂

27. čer 2016
avatar

já u prvního měla to samé ze synem na rodičáku a pak hned mateřská a dovolenou mě podnik proplatil. Tak snad ano tedy v to doufám v listopadu nastupuji zas na mateřskou

27. čer 2016
avatar

Ja myslim ze ano.Taky jsem sla z řidičáku na neschopenku a pak zase na mateřskou a dovolena mi byla proplacena 😉Zadala jsem pred skoncenim MD. 😉 Ale nejlepsi si bude zavolat do prace mzdove a zpetat se 😉

27. čer 2016
avatar

Pozor - dovolena se neproplaci! Cerpa se 🙂 takze mezi MD A RD jsi na dovolene od zamestnavatele, nebo cerpas dovolenou a soucasne beres RP.
Pokud po skonceni RP, tak konci vyplata davky, nastoupis na dovolenou a az pak navrat do prace.

Jinak za tento rok bys mela mit narok na plnych 20dnu 🙂

27. čer 2016
avatar

Mne zamestnavatel dovolenou proplacel u prvniho ditete 😉

27. čer 2016
avatar

Mrkni sem http://www.mpsv.cz/cs/16352 a nebo sem http://www.suip.cz/ . Měla by jsi mýt nárok na dovolenou od toho 3.2 do konce kal. roku, ale dovolená od 1.1 do 3.2 se ti bude krátit. Ale musíš si zažádat tak aby ti navazovala bezprostředně na MD pak budeš čerpat Dovolenou a na ní tu bude hned navazovat RD. Rodičovský příspěvek můžeš čerpat hned po MD. V případě že o dovolenou zažádáš po RD bude se ti krátit. Bud ti jí zam. proplatí jednorázově, nebo až po vyčerpání.

27. čer 2016