Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
lvicek2000
19. čer 2018
168 

Savo bez chloru aneb tady voní savo…

„Tady smrdí savo.“ Taky jste se někdy takto ušklíbli, když jste ucítili známý typický chlorový odér? Tak po tomto testování budu muset své zažité bonmoty pozměnit. Savo totiž může i vonět, ale nebudu předbíhat.

Kdo testoval

Dostalo se mi cti otestovat tekutý prací prostředek Savo bez chloru, který je určený na barevné i bílé prádlo. Jsme klasická čtyřčlenná rodina s výraznou převahou ženského elementu, navíc obě mé dcerušky jsou slušná prasátka a říkala jsem si, že bude dostatek materiálu k testování. Většinu pěkných dní trávíme venku v přírodě a dle toho oblečení vypadá. K tomu do naší domácnosti patří i starý kocour, který s námi sdílí naprosto vše, i své chlupy a je také původcem mnohých skvrn. Testování mělo probíhat během 14 dnů, ovšem trochu se vše zkomplikovalo úrazem mé dcery, kdy jsme týden strávili po čekárnách doktorů, až jsme skončili v nemocnici na operaci. Naštěstí se zotavovala dobře a my se mohli pustit do dalšího testování.

První dojem

Balíček dorazil nečekaně bez problémů v avizovaném termínu a voněl na dálku. Nechtělo se mi věřit, že plastová láhev s uzávěrem omotaným folií, aby ani kapka neunikla, to vše v papírové krabici vystlané jakýmsi zeleným pěnovým čímsi, může takhle vonět. Vůně je výrazná, zpočátku mi nepřišla extra příjemná, ale zvykla jsem si a vlastně mi je teď i příjemná, rozhodně mi to nepřijde jako úplně typická vůně pro prací prostředek. Může to být ale také způsobené tím, že již roky peru ve stejném prostředku a jsem na něj zvyklá. Láhev na testování měla objem 1 litr a dle etikety by měla vystačit na 20 dávek, což asi i odpovídá, dávkovala jsem dle návodu a nepoužívala žádné prostředky na skvrny, které ale jindy používám. Chtěla jsem vidět, co zvládne prací gel Savo sám.

Testování

Hned prvními třemi várkami jsem chtěla vidět, zda si opravdu poradí se světlým i tmavým prádlem, zda se neseperou barvy a odstraní skvrny. Počasí bylo letní, takže jsem nepoužívala ani sušičku, sušila jsem venku, spíše ve stínu. Poznatky následující:

  • Barvy rozhodně vydrží. Holky mají úplně stejné nové legíny, jedny jsem vyprala ve svém běžném prostředku, jedny v Savu a položené vedle sebe byly úplně stejně barevné.
  • Bílé prádlo bylo stále krásně bíle, nezašedlo, naopak mi přišlo, že je celkem rozzářené.
  • Ve várce barevného prádla byly výživně znečištěné ponožky mých dcerušek (rozuměj ponožky v podstatě na vyhození)-s těmi si gel poradil skvěle, což úplně každý prášek nedokáže. Jedná se o špínu hlavně z občasného chození bez bot (ano říkám jim, ať si zují i ponožky, ale je to marné, je to marné, je to marné) a z bordýlku, který jim nalétá do sandálů při jejich běžné aktivitě venku. Poradil si i s mými ponožkami po běhání v terénu po dešti.
  • Téma č.1-fleky, skvrny, kapance, stříkance…Tady savo neobstálo úplně na 100%, ale nevedlo si špatně. Momentálně vrcholí sezona peckovin a jiných červených plodů, s tím si savo gel poradil skvěle. Na co jsem tedy čekala jsou věčně zelená kolena mých krasotinek. Letní počasí je řešením- zeleň se dostane na odhalená kolena, ovšem ve fázi tříčtvrťáků a dlouhých kalhot je zelený mor nesmrtelný. Bohužel ani savo neobstálo na 100%, drobná šmouha na kolenou ještě zůstala. Nutno dodat, že momentálně neznám prášek, který by to zvládnul. Poradil si i s fixou a běžnými skvrnami od různých nespecifikovaných pokrmů bez ztráty kytičky.
  • Další praní

Tvrdým testováním prošly další součásti naší domácnosti včetně kocoura. Prací gel Savo totiž avizoval i hygienickou čistotu a „odchlupení“ prádla. Náš kocour, který celých 13 let trousí svou srst po celé naší domácnosti, po kterém třetinu svého života odklízím chomáče chlupů, kvůli kterému halím naše křesla a gauč do dek a přehozů, díky němuž svůj šatník ladím do barvy jeho srsti, aby na něm nebyly vidět chlupy, tak TEN kocour nepustil ani chlup.

Poslední den jsem zkoumala, co ještě by se dalo otestovat. Vzhledem k tomu, že Savo garantuje nejen viditelnou čistotu, ale i tu hygienickou, našla jsem ideální testovací objekty:

  • Už roky jsme velkými fandami bot nejmenované trekové značky, jejichž sandály mají tu výhodu, že se dají vrátit do téměř původního stavu vypráním. Vyzkoušela jsem vyprat i v savu a krásně prokoukly. A zřejmě poprvé a naposledy krásně voněly 😀
  • Můj zrak padl na plyšového koníka, kterému se přes půl obličeje táhla skvrna větší než mexický dolar. Rozumějte, děti mají na chalupě spoustu vyřazených plyšáků, kteří žijí ve venkovním domečku a občas díky našim nepořádným dětem nocují i pod širákem. Všechny tyhle chudáky jsem prohnala také gelem Savo a zároveň mě hřálo na srdci, že jsem jim nejen vrátila původní barvu, ale i hygienickou čistotu.

A to je vlastně všechno. A jak bych to shrnula? Rozhodně mě Savo gel nezklamal. Jsem rozhodnutá ho ještě používat dál a zkoušet na další skvrny, které se v naší rodině nějak stále množí. Přijde mi, že s ohledem na to, že jsem nepoužila žádný odstraňovač skvrn, byl o něco účinnější než jiné mnou vyzkoušené prací prostředky, ačkoli se nevypraly na 100% úplně všechny skvrny. Finálně můžu říct, že i vůně je nakonec pro mě plusem, když otevřu skříň, cítím ji z prádla na dálku. Nevyskytly se u nás žádné kožní reakce, ale s tím jsme nikdy ani zásadní problémy neměli.

A ve finále prošel i zatěžkávací zkouškou, kdy vypral do původního stavu „kabelku“ na sádru mé nejmladší. A jistě si dovedete představit, jak asi po 14 dnech samoobsluhy mé milované levou rukou asi vypadal. Na kontrolu k doktorovi jsem se s tou šmudlou trochu bála, ale krásně si s tím poradil a vypadala jako nová 😉

Takže zatím u Sava zůstávám, dávám šanci na ukázání toho, co ještě umí.

Ještě jednou děkuji MK, že jsem mohla prát naše špinavé prádlo na veřejnosti 😀

 #test_savo

#recenze

Koukam, ze mi po vlozeni fotek zmizely kousky textu, zitra na pc doplnim...

18. čer 2018

Ponožky našich dětiček i manželovy u nás po běžném vyprání vypadají asi jako ty vaše nevyprané. Takže je většinou den předem nahážu do vany nebo do kýble a musím je nechat odmočit a mechanicky předeprat. Potom vždy doufám, že odtékající černý dehet neucpe odtok. Až po této proceduře dávám ponožky vyprat do pračky. Peru je vždy zvlášť s manželovým oblečením z dílny. Ponožky tvoří tak polovinu obsahu pračky. Bojím se, že na takovýto kalibr nebude stačit ani Savo.

19. čer 2018

Krásně napsaná recenze, pobavila jsem se🙂

19. čer 2018

Ponožky, vytažené z pračky, připomínají tu Vaši verzi před. Nicméně u nás je to způsobeno velmi tvrdou vodou. Nezmůže se na to ani žádný odstraňovač skvrn, který tam leju už jen z principu. Ani různé změkčovače apod. Jaké bylo moje prozření v lázních, v normální vodě, a já vytáhla nádherně vyprané ponožky a zbytek prádla.

Recenze super 🙂 Možná se k testu odhodlám také. Třeba tu tvrdou vodu přemůže.

19. čer 2018

@kayty
@konidana holky ty fotky zkresluji, asi je to svetlem, ze vam nezdaji tak moc spinavy. A trosku mi bylo trapne vystavit nasi spinu na verejnost 😀 No ale co...

19. čer 2018

@lvicek2000 já myslím, že vím ... máme to doma taky :D Naše ponožky by šly opřít do rohu a po vyprání sice změknou, odteče černá voda, ale podrážky ponožek zůstávají stále černé (specielně se to týká dívčích růžových a pod.) 😅

19. čer 2018

@lvicek2000 Vím naprosto přesně, jak vypadají špinavé ponožky 😀 Hlavně růžové apod. jak píše @konidana Po vyprání vypadají jak ty vaše před 😀 Ale u nás je to vodou. Prasátkama, pardon dětmi, až potom.

19. čer 2018

Dobrá recenze, děkuji. Ty ponožky jsou nejvíc 😅 - ale jako v dobrým 👏 , tohle přesně taky potřebuju - na každou pračku 😵 .

19. čer 2018

Na zaklade recenzi jsem si savo koupila a musim rict, ze fakt super! I ponozky mame konecne ciste :D

22. čer 2018

@nordjane to jsem rada, ze to potvrzujes 🙂

22. čer 2018

Začni psát komentář...

Odešli