ANKETA:
V jakem veku u vas mladsi sourozenci prestali starsim vsechno borit?
Premyslim o darcich k vanocum, ale starsi si ted chudak musi vsechno brat ke kuchynskemu stolu, protoze jinak to chce mladsi prozkoumat a cele to zbori… tak premyslim, v jakem veku mladsiho bude starsi zase moct stavet treba koleje a tak😊 diky za vase zkusenosti😊
Dceři budou 2roky a nic moc neboří spíš se snaží spolupracovat a syn moc nechce.
Koleje apod jsme měli vždy na zemi. Malou jsem se snažila korigovat. Cca od.dvou let není větší problém. Jediné, co má syn k.dispozici, jen když mladší ségra spi, je klasické lego. To by bylo jinak všechno hned rozsypane a postracene
Dekuju za odpovedi😊 jenom upresnim, ze mi nejde o to, aby si vylozene hrali spolu, staci mi, aby mladsi nezboril vsechno co vidi.. ted v tom roce chce vzdycky delat to, co starsi, ale samozrejme s tou motorikou to dopada dost destruktivne😅
Jestli dobře koukám, máš dva kluky. No tak ten můj nejmladší přestal škodit kolem čtyř let. Starší syn byl stavitel od cca dvou let, takže ten šílel, když mu mladší boural. 🙂 A on třeba kolikrát nechtěl bourat, ale pomoct, ale s tou motorikou na tom byl hůř, tak to pobořil.
Mam 2 holky a takove to bourani jako skodeni skoncilo okolo 4.roku.
Dve deti dcera 8 syn 3,5 roku, jsou okamziky kdy si spolu krasne hraji ani o nich nevim a jsou dny kdy starsi steka na mladsiho ani na me nedychej a borej si vytvory navzajem…dokonce si pamatuju ze jsem kazdyho posadila na druhou stranu pokoje a mezi ne vysypala dve piksly plny stavebnice, za nejakou dobu se ozval jekot a oni si navzajem ze stavby kradli kostky protoze uz jim dosly a chteli stavet dal…
U nás to skončilo mezi 1,5 - 2 roky, u obou mladších dětí.
2 roky a jak kdy. Zvladame s ním hrát i deskovky, dáme mu vyřazené karty/figurky, on si s nimi hraje a nás nechává vklidu. Jindy ale nutne potřebuje zkoumat šachovnici taky a je to peklo. Koleje jsou vpohode, nebori, hraje si taky, i když ne vždy způsobem, který sourozencum vyhovuje 🙂
Mám dvouletou a zatím to není žádná tragédie, snažím se je přimět, aby spolupracovaly a nebo si k nim sednu a mladší dám pár kostek stranou, aby měla pocit, že na tom taky dělá.