ma_cherie
26. lis 2021
215 

Jakou vybrat panenku miminko pro holčičku 3-5 let?

Generacemi oblíbená hračka, která v dětech podporuje fantazii, empatii a baví ty nejmenší ale i větší děti, kluky i holky. Řeč je o panence.

Panenka může být krásný dárek i pro staršího sourozence, při příležitosti narození sestřičky nebo bratříčka. Starší dítě tak může pečovat o miminko stejně, jako maminka. Nabídka je opravdu bohatá a vybírat můžeme z několika různých značek, materiálů a funkcí. Ve svém článku vám představím svých 5 tipů.

Na co jsem se při výběru zaměřila?

 • Kvalitní zpracování
 • Dostupná cena
 • Doporučený věk od 3 let

1) Baby Born s kouzelným dudlíkem holčička 43 cm

Zdroj fotky

Tuhle panenku jsem si rok co rok přála pod stromeček. Nedočkala jsem se. Když jsme vybírali první panenku pro naši prvorozenou dceru, bylo nadevše jasné, že to bude právě Baby Born. Rozhodně to byla trefa do černého. K panence bylo příslušenství v podobě dudlíku, plenky, nočníku, misky s lžičkou a řetízku. Panenka mrká, čůrá, kaká, pláče a samostatně sedí. Velký úspěch u nás měla i možnost koupání – panenka je parťačka do vany i bazénu.

Výhody

 • Samostatně sedí
 • Může se koupat
 • Čůrá, pláče
 • Funguje bez baterií

Nevýhody

 • Dražší doplňky (oblečky)

Baby Born s kouzelným dudlíkem holčička 43 cm

Baby Born s kouzelným dudlíkem holčička 43 cm při otočení dudlíkem panenka otevře nebo zavře oči. Je mrkací, může pít vodu a jíst kaši, čůrá, kaká a pláče. Panenka funguje bez baterií.


Zdroj fotky

Orientační cena v době publikace článku 1299 Kč.

2) Starší sestřička Baby Born

Zdroj fotky

Na rozdíl od Baby Born umí starší sestřička stát a má krásné vlásky, které může malá maminka česat. Umí pít z lahvičky a tečou jí slzy. Panenku jsme ale nepořizovali, protože máme doma česací hlavu.

Výhody

 • Má česací vlásky
 • Umí samostatně stát
 • Dodáváno s příslušenstvím
 • Funguje bez baterií

Nevýhody

 • Nemá úplně miminkovský vzhled

Baby Born Starší sestřička Soft Touch 43 cm

Baby Born Starší sestřička Soft Touch 43 cm má dlouhé vlásky, které lze česat. Oblečená je v tričku, legínách a sukni. Samostatně stojí, pláče a nemá mrkací oči.

Orientační cena v době publikace článku 1399 Kč.

3) Baby Annabell

Annabell funguje na baterie a vydává zvuky v podobě brblání a pláče. Ale navzdory tomu může pít z lahvičky a ronit slzy. Nesmí se, na rozdíl od Baby Born koupat a samostatně nesedí. V porovnání s panenkou Antonio Juan ovšem nevypadá tak realisticky.

Zdroj fotky

Výhody

 • Vydává zvuky jako opravdové miminko
 • Zavírá oči, hýbe ústy

Nevýhody

 • Nelze ji koupat
 • Dražší doplňky

Baby Annabell 43 cm

Baby Annabell 43 cm imituje opravdové miminko. Funguje na 3 baterie typu AA. Panenka miminko umí plakat, mrkat, pít z lahve a vydává zvuky jako opravdové miminko.

Orientační cena v době publikace článku 1499 Kč.

4) Antonio Juan 1452 Bimba

Zdroj fotky

Tato španělská kráska se řadí mezi tzv. realistické panenky. Říká „mama, papa“ a umí plakat. Zpracování je naprosto krásné a budeme-li pořizovat dceři další kamarádku k Baby Born, ve výběru bude rozhodně i tahle panenka miminko.

Výhody

 • Reaguje na dudlík
 • Realistický krásný vzhled

Nevýhody

 • Nedodává se s příliš bohatým příslušenstvím

Antonio Juan 1452 Bimba mrkací panenka miminko

Antonio Juan 1452 Bimba mrkací panenka miminko je realistická panenka miminko. Tělo má měkké, končetiny a hlavu z vinylu. Reaguje na dudlík (pláče a říká "mama, papa"). Panenka měří 37 cm a funguje na 3 baterie typu LR44.

Orientační cena v době publikace článku 1299 Kč.

5) Little Love Mluvící miminko

Zdroj fotky

Tato panenka je o něco menší než předchozí uvedené, manipulace s ní tak bude snadná i pro drobnější dětičky. Panenka zpívá, mluví a dokonce opakuje po dítěti to, co od něj slyší. Oproti tomu ale nepije reálnou vodu z lahvičky, nečůrá a nesmí se namáčet. Nemá mrkací oči.

Výhody

 • Mluví a zpívá
 • Opakuje po dítěti
 • Dodáváno s příslušenstvím (dudlík, knihy, lahvička...)

Nevýhody

 • Ne až tak pěkné zpracování

Vtech Little Love Mluvící miminko

Vtech Little Love Mluvící miminko je mluvící panenka o velikosti 33 cm. Panenka umí mluvit, zpívat 4 písničky a také opakovat po dítěti. Zvuky vydává také při dudání a pití. Funguje pomocí dvou AA baterií.

Orientační cena v době publikace článku 1248 Kč


Přeji šťastnou ruku ve výběru a ať panenka miminko dělá radost dětem i vám ve společné hře. Příště vám nabídnu článek o panenkách, které jsou vhodné pro děti již od 1 roku věku.

Pokud máte zkušenosti s některým z produktů v článku, neváhejte se s nimi podělit v Centru recenzí. Pomůžete tím vytvářet místo, kde budou vaše zkušenosti a recenze jednotně a přehledně u sebe a pomůžete tak dalším maminkám v rozhodování, co koupit a co ne. Za sdílenou zkušenost vám jako poděkování zašleme srdíčko!

ma_cherie

Spíš bych doporučila tuto https://www.zoe8.eu/

26. lis 2021

@vitezove tak této panenky bych se spíš bála, berte prosím bez urážky.

26. lis 2021

@2hanah to není moje dílo, tak mě to těžko může urazit. Všimla jsem si i na fb, že jsou 2 tábory. Lidi kterým se vůbec nelíbí a pak opak. Mě se líbí. Příjde mi zajímavá, originální a hlavně ta kvalita, udržitelnost atp... to myslím, že je velice důležité 🙂). Každopádně mi přijde mnohem hezčí než ty baby born a podobné. Ty se mi fakt nelíbí.

26. lis 2021

@vitezove ta myšlenka se mi líbí taky - materiál panenky a určitě je tábor, který chytne za srdce, Baby born se mi nelíbí taky.

26. lis 2021

@2hanah oni tam píší, že teď vymýšlejí další a další panenky. Tak třeba příště už budou mít ty rysy trochu něžnější 😀. Mě se právě tahle líbí proto, že je taková... jiná. Kupovala jsem teď malé panenku, nebo chtěla jsem ,a byla jsem úplně nešťastná z toho výběru. Všechny se tváří jak .... no nevím. Prostě nehezky. Opravdu jsem se nadřela abych našla panenku co se tváří nějak mile. Že se třeba trochu usmívá nebo tak... A samozřejmě stejně to všechno dělají v číně nějaké malé děti :(. No tak když jsem nedávno narazila na tu Zoe, přišlo mi úžasné, že to opravdu má to řemeslné kouzlo, tu kvalitu a dělají to u nás... Ačkoli dřevěná panenka mi přijde spíš jako loutka nebo fakt panenka na hraní... ale uvidíme.

26. lis 2021

@vitezove to máte pravdu, všechny ty dnešní panenky se šklebí nebo by se člověk jejich výrazu bál, do miminka nebo panenky pro dítě mají opravdu daleko. Já jsem prostě měla ráda panenky z mého dětství, byly to prostě pěkné panenky, jednu mám dokonce schovanou ještě z dob posledních let komunismu a je stále pěkná, takové už se dnes nedělají.

27. lis 2021

@vitezove Ahoj, myslíš, že bys mohla svou zkušenost s touto panenkou sdílet i zde, v Centru recenzí? https://www.modrykonik.cz/recenze/drevena-panenka-zoe/

27. lis 2021

@ma_cherie Ahoj, přijde nám nejspíš někdy příští týden. Tak pak určitě můžu napsat 🙂

27. lis 2021

@2hanah taky máme nejhezčí panenky po mě. Z těch nových jsem vybírala hrozně těžko...

27. lis 2021

Začni psát komentář...

Odešli