Já všechny kojila do roku,mě už to po roce není příjemný,třetí dcera už ukojení dělala blbosti,tahala za prsa a moc se vrtěla,je pravda,že u třetí dcery mi to bylo hodně líto,že už nezažiji kojení
@martinka0209 Já se přiznám že dcerka má teď 3 roky a dva měsíce a vůbec si neumím představit, že bych ji ještě kojila. Přitom právě druhého syna jsem v tu dobu kojila a navíc byla ještě k tomu těhotná 🤰
@mamikajuli dcera se po mne sapala, kdyz jsem kojila mladsiho, nechala jsem ji to zkusit, ale pul roku po odstavu uz neumela sat (v necelych 2 letech)
Všechny deti jsem kojila necele dva roky.
@mamikajuli prsni vlozky jsem nepotrebovala, i kdyz syn mel vectyrech mesicich poctive vykojenych osm kilo 😅 Mně neukapla na zmar ani kapička a u třeti jsem to mela vylozene poptavkove ani kdyz jsem sla na dvanact h do prace (to ji bylo devet mesicu), tak jsem ani nepotrebovala odsavacku ani se mi prsa nenalily apritom prikrmum moc nedala takze ziva byla prevazne z mleka. A kdyz jsem odstavovala v necelych dvou letech, to jsme odjeli na dva tydny na dovolenou a taky jsem odsavacku ani nevybalila ale to mozna udelaly antibiotika ktery jsem brala. Proste mliko zmizelo.
Já chtěla všechny 3 kojit co nejdéle. No první 2 přesně půl roku pak jsem dostala anginu a přišla o mléko. 3 jsem kojila 13 měsíců kdy se sama odstavila.
@martinka_33 mela jsem to podobne. V sestinedeli teda prsa jak balony (z lentilek na prsa🤣 ) a pak uz pohoda. Z plneho kojeni asi 10x denne odstav ze dne na den , 2 dny po sobe jsem 1x odstrikala tak pul deci (dite to dostalo do lupinku) a pak uz nic
@mamikajuli Jistě, nic jiného si nezasloužil 😂
U prvního 18 měsíců. Na radu doktorky jsem přestala kojit. Syn nechtěl vůbec žádné příkrmy, ani lžičku neochutnal a už moc nepřibíral. Ani po odstavení nevzal příkrmy na milost a skončili jsme na Sunaru, ale to už je jiný příběh. A druhý syn se kojil do 2 let a 3 měsíců a mimochodem od první lžičky to je neskutečný pažravec a snědl každý příkrm i když se kojil.

Chtěla jsem kojit co nejdýl (mé představy byly klidně do 3 let, i tandem), ale dceru jsem nakonec ostavila v 15. m a druhého už bez výčitek ve 13.m. Ten rok byl úplný základ.